Czy często odczuwasz senność, zmęczenie, nadmierny stres i poirytowanie? A może dopadają cię destrukcyjne myśli lub cierpisz na brak motywacji? Do tego masz wrażenie, że jesteś magnesem przyciągającym negatywne wibracje. Jeśli utożsamiasz się z tym opisem, to znaczy, że jeszcze nie wyrobiłaś sobie nawyku regenerowania energii. Im większym kłębkiem nerwów się stajesz, tym bardziej narażasz się na choroby przewlekłe. Tak nie da się żyć, dlatego z pomocą przychodzi oczyszczanie energetyczne. Ta prosta technika rozjaśni twój umysł i przyciągnie do ciebie dobre wibracje. Poświęć jej więcej niż jeden rytuał, a wkrótce doświadczysz wspaniałej przemiany.

Oczyszczanie energetyczne to rytuał urodowy dla twojego wnętrza. 

Oczyszczanie energetyczne - na czym polega?

Stres, lęk i negatywne myślenie objawiają się na ciele jako zmiany skórne, bóle mięśni, czy chroniczne zmęczenie. Umysł może sugerować, że to depresja. Zapominamy, jak to jest mieć dobry humor. To wszystko oznaki blokad energetycznych, które narastają w trudnych życiowych momentach. W ciele człowieka znajduje się sieć kanałów energii połączonych od czubka głowy aż do stóp. Ten system odpowiada za zdrowie na poziomie fizycznym oraz emocjonalnym. Centra energetyczne zwane czakrami są źródłem naszej życiodajnej siły. Kiedy ich przepływ jest ograniczony, ciężko nam dostrzec światło na końcu tunelu. Warto poświęcić czas na usunięcie blokad, by energia w ciele znów mogła płynąć. Jaki powinien być twój pierwszy krok?

Oczyszczanie energii w domu 

Oczyszczanie energetyczne powinno zacząć się od ciebie i twojego domu. Okadzanie wnętrz kadzidłami to starożytna praktyka polegająca na paleniu ususzonych roślin w celu oczyszczenia osoby lub otoczenia. Mając w dłoni szałwię, drzewo sandałowe, bylicę lub inne suszone zioła, zapal ich koniec i szybko go zdmuchnij. Dym ulatniający się z twojej wiązki ma potężną moc oczyszczającą. Pozwól mu okrążyć najpierw twoje ciało od czubka głowy do spodu stóp, a następnie przestrzeń, w której się znajdujesz. Oto zioła zalecane dla tego rytuału:

Biała Szałwia i słowiańska szałwia: świetne uniwersalne zioła oczyszczające, usuwające negatywne energie

Palo Santo: wspaniałe uniwersalne kadzidło, które oczyszcza naszą aurę

Tymianek: pomaga uwolnić emocje i traumy z przeszłości

Cedr: może pomóc uwolnić się od lęków oraz wzmocnić odwagę

Bylica: wspomaga umysł i wzmacnia intuicję

Podczas rytuału palenia ziół ustal swoją własną intencję uzdrawiającą.

Jak odblokować czakry? >>

Kąpiel z olejkami eterycznymi

Lecznicza kąpiel to kolejny sposób na usunięcie negatywnej energii, która utrzymuje się w twoim ciele. Zrelaksuj się i przynieś ulgę swoim mięśniom. Uwolnij stres oraz nagromadzone emocje. Pomoże ci w tym aromaterapia w postaci kilka kropli olejków eterycznych dodanych do twojej kąpieli. Ten rytuał wzmocnisz także solą epsom. Nie wahaj się skorzystać z poniższych składników:

Płatki róży/olejek różany: wzmacniają aurę i miłość do samej siebie

Pąki lawendy/olejek lawendowy: pomagają w relaksacji i uspokajają

Ziele bazylii/olejek bazyliowy: pomaga oczyścić negatywną energię i uwolnić lęki

Ziele szałwii/olejek szałwiowy: oczyszcza i chroni aurę przed negatywną energią

Himalajska sól morska: wspomaga detoksykację ciała

Olejki eteryczne na bazie cytrusów: dodają energii

Olejek eteryczny z drzewa sandałowego: naprawia uszkodzenia spowodowane negatywnymi wibracjami innych ludzi, wzmacnia intuicję i wibrację aury

Oliwa z oliwek: relaksuje i zwiększa potencjał przyciągania pomyślnej energii

Ustal swoją intencję i zdaj się na intuicję w dobieraniu odpowiednich ziół, olejków czy kwiatów. Dodaj te składniki do swojej kąpieli. Wizualizuj, jak twoje wnętrze zostaje uzdrowione oraz odnowione. Niech wszystkie złe wibracje spłyną po tobie jak woda. Ten sam rytuał można odprawić pod prysznicem, umieszczając kwiaty/olejki/zioła w naczyniu z ciepłą wodą i delikatnie się nią polewając. Swoją "kąpiel bogini" wykonuj conajmniej co 3 dni, aby uzyskać maksymalne korzyści.

Aromaterapia połączona z kąpielą w wodzie z solą ekspresowo koi ciało i duszę. 

Rytuały oczyszczające z kryształami

Każdy kryształ służy innym celom i posiada unikalne właściwości lecznicze. Jednak wybierając ten odpowiedni dla siebie, zdaj się na swoje wewnętrzne przeczucie. Dzięki temu odnajdziesz kamień szlachetny, którego najbardziej w tej chwili potrzebujesz. Kryształy zwykle są używane do kierowania energii na konkretny cel lub manifestację, jak i usuwanie wewnętrznych blokad.

Kryształ górski: podstawowy kryształ, który pomaga zbalansować energię

Kwarc różowy: leczy lęki i złamane serce

Cytryn: pomaga poszerzyć świadomość i wzmacnia intuicję

Selenit: potężne narzędzie oczyszczające, które pomaga chronić energię

Ametyst: naprawia przepływ energii i przywraca spokój po negatywnych atakach 

Fluoryt: pomaga uwolnić się od energii innych ludzi

Czarny turmalin: wspiera usuwanie negatywnych wibracji i myśli

Połóż się na łóżku i umieść kryształ na swoim ciele w dowolnym miejscu (np. na trzecim oku, sercu lub żołądku). Zrelaksuj się. Gdy leżysz, wyobraź sobie uzdrawiającą moc tego kamienia. Skoncentruj się na swoim oddechu. Twoja energia zaczyna się odnawiać.

Uwalnianie przeszłości

Oczyszczanie energetyczne wymaga również ćwiczenia umysłu. Wyobraź sobie sznur wychodzący z twojego splotu słonecznego, przyczepiony do każdego, kogo kiedykolwiek znałaś. Pewnie wiele razy doświadczyłaś powrotów osoby, z którą coś miało zakończyć się na dobre. Wszyscy nieświadomie dźwigamy negatywne sznury z przeszłych związków i doświadczeń, utrudniające nam pójście naprzód. Jednym ze sposobów na ich uwolnienie jest wizualizacja, jak te sznury wciągają się z powrotem do ciała, a z każdym ich ruchem odzyskujemy moc. Innym narzędziem jest wizualne przecięcie swoich negatywnych sznurów. Złóż dłoń na kształt nożyczek i wykonaj nią ruch przecinający powietrze na wysokości twojej klatki piersiowej.

Uwolnienie się od negatywnej przeszłości to najważniejszy etap duchowego oczyszczenia. 

Pozytywne mantry i afirmacje

Najszybszym i najłatwiejszym sposobem na odblokowanie energii w ciele jest recytowanie pozytywnej lub podnoszącej na duchu mantry. Wybierz mantrę, a następnie wyrecytuj ją na głos. Upewnij się, że ta wiadomość wibruje w całym twoim ciele. W rzeczywistości ważniejsze jest, aby „poczuć” mantrę, niż ją wypowiedzieć. Być może będziesz musiała powtórzyć swoją mantrę kilka razy w ciągu dnia, aby doświadczyć jej mocy. Dla ułatwienia spisz ją na kartkę i powieś w miejscu, w którym przebywasz najczęściej. Ten rytuał pomoże ci zamanifestować twoje pragnienia i dostroić się do wyższych pragnień duszy.

Jak dbać o urodę według znaku zodiaku? >>