Kiedyś zarezerwowane dla małych dziewczynek (kto z was nie miał kolorowego zestawu naklejek z Claire’s lub czasopisma dla dzieci?), dziś są szybkim sposobem na imponujący manicure wykonany w domowym zaciszu. 

Naklejki na paznokcie hybrydowe

Jeśli chodzi o trendy w stylizacji paznokci, zmieniają się one tak szybko, że bardzo łatwo się w tym wszystkim pogubić lub zostać zalanym nadmiarem modnych wzorów. Od kolorowego frencha po paznokcie tzw. skittles nails, Pinterest i Instagram są przepełnione zdjęciami niesamowitych wzorów i zdobień paznokci. Niestety, w większości ich odtworzenie wymaga wizyty u profesjonalisty, z czym nie każdy może teraz czuć się komfortowo. Dlatego też naklejki na paznokcie są idealnym rozwiązaniem dla tych, którzy szukają pomysłu na stylizacje, które można wykonać w domu i przy ograniczonym budżecie.

Niezależnie od tego, czy chodzi o naklejki na całe paznokcie dające efekt lustra, czy doklejone gdzieniegdzie kolorowe buźki, trend który pamiętamy z dzieciństwa możemy teraz oglądać na zdjęciach najbardziej cool dziewczyn i stylistek paznokci na Instagramie. I bardzo nam się to podoba!

Naklejki na lakier do paznokci

Zestawy naklejek do paznokci mają w swojej ofercie najbardziej popularne marki kosmetyczne, w tym Ciaté London i Elegant Touch. Zresztą współpraca tej pierwszej firmy ze Smiley World odbiła się niedawno szerokim echem w mediach społecznościowych, a na swoich paznokciach naklejki z kolekcji nosił nawet Harry Styles. W przeciwieństwie do ręcznie rysowanych wzorów, których wykonanie wymaga specjalnych pędzelków i innych narzędzi, naklejki należy po prostu przykleić na czyste paznokcie (lub jasne paznokcie w pastelowych odcieniach) i pokryć warstwą błyszczącego topu, a chwilę później jest się już gotowym do wyjścia.

Chociaż na początku idea kolorowych naklejek może wydawać ci się nieco dziwna i infantylna, zaufaj nam, w końcu ich praktyczność i łatwość w użyciu przykryje wszystko inne. Naszym zdaniem najlepszy efekt uzyskasz, kiedy nakleisz kilka mini wzorków na jeden paznokieć - będzie to wyglądało na bardziej przemyślany projekt, a nie dziecięcą zabawę. Jeśli masz problem z szybkim zdzieraniem się naklejek, na górę nałóż podwójną warstwę wierzchnią, która powinna rozwiązać problem.

Naklejki na paznokcie żelowe

Popularne są nie tylko drobne naklejki, które pozwalają nałożyć pojedynczy wzorek na dowolne miejsce na płytce, ale również takie, które imitują pełny manicure. Jeśli są wysokiej jakości, potrafią zapewnić równie wysoki połysk, co manicure żelowy, bez konieczności stosowania światła UV. Ponadto, dzięki szerokiej gamie dekoracyjnych kolorów, wykończeń i nadruków, pozwalają na tworzenie wyjątkowej, spersonalizowanej stylizacji paznokci.

W celu zapewnienia idealnej aplikacji naklejek na całe paznokcie, należy najpierw dokładnie przygotować płytkę, oczyścić ją ze skórek i odtłuścić wacikiem nasączonym cleanerem. Dobrze również nadać paznokciom pożądany kształt, a dopiero później zabrać się za przyklejanie naklejek. Co ważne, przy nakładaniu wzoru na płytkę, należy zwrócić uwagę na nieprzyklejanie folii do skóry, gdyż osłabi to trwałość stylizacji - najlepiej zostawić nieco miejsca między skórką a naklejką. W przeciwieństwie do tradycyjnego lakieru, który wymaga usunięcia zmywacza do paznokci, naklejki łatwo odklejają się od paznokci i  nie powodują żadnych uszkodzeń.

Naklejki na paznokcie akrylowe

Naklejki na paznokcie można nosić nie tylko na zwykłym lakierze, ale także na manicurze żelowym czy akrylowym. Jak prawidłowo aplikować naklejki na paznokcie? To zależy od ich rodzaju. Np. naklejki wodne wymagają samodzielnego wycięcia pojedynczego wzoru z arkusza i zanurzenia w wodzie na 30-40 sekund, a następnie dociśnięcia do płytki paznokcia. Najlepiej aplikować je pęsetą, bo dzięki temu krawędzie wzoru estetycznie przylgną do lakieru bazowego i nie będą odznaczały się od manicure’u.

Naklejki na paznokcie można dostać w ofercie marek kosmetycznych, ale również w niezależnych sklepach na Allegro, czy Etsy. To prawdziwa kopalnia wzorów odpowiednich zarówno do manicure’u klasycznego, jak i na paznokcie żelowe, akrylowe, czy hybrydowe. Od projektów płomieni po motywy motyli, najbardziej oryginalne wzory bardziej przypominają nam tatuaże z lat 00., niż samoprzylepne naklejki.