Czym jest laminowanie włosów? 

Laminowanie polega na zabezpieczeniu powierzchni włosa specjalnym produktem i poddaniu go działaniu ciepła, które sprawia że włosy szybciej i dokładniej go wchłaniają. Po takim zabiegu włosy są bardziej odporne na wszelkie urazy mechaniczne, a ich struktura jest wygładzona i odżywiona. W salonie fryzjerskim laminowanie włosów kosztuje od 300 do nawet 800 złotych. W domu podobny zabieg z natychmiastowym, jednak krótkotrwałym efektem (utrzyma się on nie dłużej niż 2 tygodnie) wykonasz samodzielnie za mniej niż 3 złote. 

Efekty laminowania włosów 

Zawsze marzyłaś o posiadaniu pięknego efektu tafli na włosach? Laminowanie to zabieg dla Ciebie. Sprawia ono, że łuski włosów całkowicie się zamykają, a więc pasma nabierają blasku i są ekstremalnie gładkie. Nie plączą się, łatwo je rozczesać, są "sypkie" i przyjemne w dotyku. Po laminowaniu włosy wydają się być także w znacznie lepszej kondycji. Domknięcie łusek uniemożliwia włosom puszenie, pasma wyglądają na grubsze, gęstsze, a baby hairs i końcówki są wygładzone. 

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Post udostępniony przez Kelsey Merritt (@kelseymerritt) Lis 11, 2019 o 8:03 PST

Laminowanie włosów w domu żelatyną

Do laminowania włosów nie potrzebujesz wielu składników, ten najważniejszy masz w swojej kuchni. Chodzi o żelatynę, która skutecznie zabezpiecza strukturę włosów i czyni ją bardziej odporną na uszkodzenia. Jeżeli nie posiadasz żelatyny możesz wykorzystać także galaretkę, najlepiej krystaliczną. 

Zacznij od przygotowania włosów do zabiegu - umyj włosy oczyszczającym szamponem i odsącz z nich wodę miękkim ręcznikiem. Teraz przygotuj mieszankę do laminowania. Potrzebujesz: 

  • 2 łyżki żelatyny 

  • 4 łyżki gorącej wody 

  • 2 łyżki ulubionej odżywki lub maski do włosów 

Najpierw połącz ze sobą żelatynę z wodą, a potem dodaj odżywkę i dokładnie wymieszaj. To czas na przystąpienie do zabiegu. Żeby było Ci łatwiej nakładać mieszankę na włosy warto podzielić je na części. Zacznij od dolnej partii włosów i precyzyjnie, pasmo po paśmie wcieraj mieszankę we włosy. Największym sprzymierzeńcem laminowania włosów jest ciepło - owiń włosy folią (możesz wykorzystać jednorazową reklamówkę), a następnie ręcznikiem. 

Po 30 minutach zmyj z włosów mieszankę z żelatyną. 

Laminowanie włosów w domu siemieniem lnianym 

Jest jeszcze jeden składnik, po który włosomaniaczki sięgają równie często, co po żelatynę. Siemię lniane zawiera całą masę witamin i składników odżywczych, m.in. magnez, wapń i cyk. Efekty stosowania na włosach? Maksymalne nawilżenie i dokładne wygładzenie. Laminowanie przy pomocy siemienia lnianego sprawdzi się idealnie u posiadaczek włosów puszących, nieprzyjemnych w dotyku - siemię lniane zadba o to, aby pasma stały się idealnie miękkie i sprężyste. Jak to zrobić? 

Zacznij od przygotowania włosów do zabiegu - dokładnie je rozczesz. Do przygotowania mieszanki do laminowania potrzebujesz: 

  • 3 łyżki siemienia lnianego 
  • 2 szklanki wody

Siemię lniane gotuj w wodzie przez ok. 10 minut. Powstały kisiel przecedź przez sitko, a następnie nałóż na całą długość włosów - od samej nasady aż po końce, upewniając się, że wszystkie są dokładnie pokryte. I podobnie jak w przypadku laminowania żelatyną, następny krok to zadbanie o odpowiednią temperaturę podczas zabiegu - owiń włosy folią (możesz wykorzystać jednorazową reklamówkę), a następnie ręcznikiem. 

Jak często laminować włosy w domu?

Najlepszym sposobem na określenie częstotliwości domowego wykonywania zabiegu laminowania jest obserwowanie swoich włosów. Każde włosy, w zależności od swojej porowatości będą utrzymywały efekty zabiegu inaczej. Zwracaj uwagę na to kiedy przestają być błyszczące i zaczynają się puszyć - to znak, że możesz powtórzyć zabieg.

Czytaj też: Jak zadbać o kolor włosów w domu i zmniejszyć widoczność odrostów?