Kocie oko na paznokciach - co to za trend?

Efekt kociego oka na naszych paznokciach jest jednym z najbardziej kosmicznych i niecodziennych, jakie możemy wybrać. Jak sama nazwa mówi, przypomina kocią źrenicę. Trend Cat Eye na paznokciach od jakiegoś czasu zachwyca i podbija Instagram, przez co na ten modny kolor decyduje się coraz więcej kobiet. Ta forma zdobienia paznokci doskonale współgra z estetyką glamour i dodaje ich właścicielce subtelnej elegancji. Paznokcie Cat Eye świetnie sprawdzą się również w przypadku codziennych stylizacji - wystarczy jedynie dobrać odpowiednią tonację lakieru. Mimo wszystko większość kobiet decyduje się na to metaliczne zdobienie, planując wieczorne wyjścia, jednak wiele zależy od stylizacji, którą skomponujemy z tym manicure. Preferujesz wariant w jasnym czy ciemnym kolorze? Mnogość lakierów i możliwości zdobień daje nam niemalże nieograniczone pole do popisu!

Kocie oko na paznokciach - jak zrobić?

Okazuje się, że kocie oko na paznokciach wcale nie wymaga od nas zaawansowanych umiejętności czy ogromnej wiedzy w zakresie manicure. Eleganckie paznokcie, które zawdzięczamy zdobieniu Cat Eye, możemy osiągnąć zarówno dzięki standardowym lakierom, jak i popularnej hybrydzie, która zagwarantuje nam znacznie dłuższy efekt. W drugim przypadku tym, czego potrzebujemy, jest lakier kocie oko i dedykowany temu zabiegowi magnes. Możemy dziś kupić gotowe lakiery hybrydowe kocie oko, które mają w swoim składzie dużą ilość opiłków metalu i pięknie pokrywają całą płytkę paznokcia. Ten niezwykle ciekawy efekt uzyskujemy kontrolując opiłki metalu na naszych paznokciach. Ich kształt tworzymy przy pomocy wspomnianego wcześniej magnesu. Pozwala to wykreować trójwymiarowe, oryginalne i zachwycające wzory. 

Fantazyjne kombinacje na paznokciach zawdzięczamy zatem opiłkom metalu, które schodzą się lub rozchodzą przy pomocy magnesu. Jego wybór może paść na klasyczną, popularną kreskę albo fale czy kropki. Podczas tworzenia manicure możemy korzystać z jednego lub dwóch magnesów. Trzymamy je na odległość ok 3 mm od płytki paznokcia. Wzory układamy dowolnie, w zależności od preferencji: na skos, pionowo bądź pod kątem. Jeśli będziemy trzymać magnes w jednym miejscu, uzyskamy interesujący efekt smugi światła. Warto również pamiętać, aby dwukrotnie nie nakładać magnesu w to samo miejsce - wówczas drobinki metalu się rozproszą, a my stracimy pożądany efekt. W Internecie można już znaleźć całą masę filmów instruktażowych, które krok po kroku pokazują, w jaki sposób stworzymy kocie oko na naszych paznokciach. Cat Eye Effect na paznokciach jest więc idealnym rozwiązaniem dla wszystkich, którzy uważają, że brak im cierpliwości i zdolności do wykonywania efektownych zdobień.  

Kocie oko na paznokciach - inspiracje

Na Instagramie roi się od inspiracji, które przedstawiają najrozmaitsze warianty manicure Cat Eye Effect. Zastanawiasz się, jaki kolor hybrydy wybrać? Jeżeli zależy nam na eleganckich paznokciach i spotęgowanym efekcie 3d, najlepszym rozwiązaniem będą ciemniejsze odcienie, takie jak np.: brąz, szarość, złoto, bordo czy fiolet.  Jeżeli nie chcesz „przedobrzyć”, prawdopodobnie na początek świetnie sprawdzi się u ciebie wersja total look, w której kocie oko prezentuje się na płytce paznokci samodzielnie. Gdyby jednak zależało ci na silnym zaakcentowaniu zdobienia paznokci w całej stylizacji, kocie oko oferuje szereg możliwości - począwszy od stylu dot manicure czy dodaniu błyszczących elementów, aż po modne, geometryczne akcenty.