Karty anielskie - co to jest?

Nigdy nie jest za późno na to, żeby zdobyć nowe umiejętności magiczne. Atrybut, jakim są karty tarota, z pewnością pogłębia wiedzę duchową. Jednak niektórzy boją się mroku i tajemnicy, która z nich bije. Dlatego swoją przygodę z wróżeniem warto rozpocząć od kart anielskich, równie popularnych w ezoteryce. Tarot anielski powstał w wyniku zainteresowania się rolą Aniołów Stróżów. W wielu wierzeniach to właśnie te niebiańskie istoty są naszymi przewodnikami i ochraniają nas przed złem. Karty z ich wizerunkiem mają nam pomóc w pokonywaniu własnych słabości. Dodają otuchy oraz odsłaniają lepszą stronę każdej sytuacji. Swoją boską światłością przeprowadzają nas przez ciemność życiowego tunelu. 

Karty anielskie - czym różnią się od tarota?

Karty anielskie są znacznie łatwiejsze w obsłudze od klasycznego tarota. Podczas gdy tarot składa się z 78 kart, talia anielska może mieć dowolną ilość kart, od 36 do 64 i więcej. Same karty zawierają nie tylko ilustracje, ale też znaczenie oraz afirmacje, które dodatkowo pomagają w odczycie. Zazwyczaj mają dołączony przewodnik. Swobodny charakter tego atrybutu sprawia, że każdy może po niego sięgnąć. Karty te mają przede wszystkim uczyć zaufania wobec swojej własnej intuicji. Ostatecznie to od nas zależy, czy skorzystamy z porady anielskiej. Talia anielska wspiera rozwój duchowy, oferując nam świeży ogląd na wiele spraw. Daje potwierdzenie dla wielu wątpliwości i pomaga odnaleźć ważne odpowiedzi w sobie. Zamiast złowróżyć, emanują nadzieją. Nie przewiduje dramatycznych scenariuszy, tylko wskazuje, jak rozwiązać problemy. 

Karty anielskie - jak z nich wróżyć?

Karty aniołów niosą potężne wiadomości dotyczące twojego życia. Kiedy z nich wróżysz, zaufaj intuicji. Uwierz, że korzystasz z talii aniołów po to, by otrzymać wsparcie w swojej podróży i możliwość dążenia do większego dobra. Podczas wyciągania kart anielskich upewnij się, że czytasz ilustrację oraz informację znajdującą się na karcie. Powinnaś intuicyjnie poczuć, dlaczego to właśnie ta karta anioła pasuje obecnie do twojego życia. Poczuj radość z łączenia się ze swoimi stróżami. Miej świadomość, że ta głęboka praktyka pomoże ci spełnić twoje intencje oraz doskonalić cię jako człowieka.

Karty anielskie odsłaniają prawdę, którą skrywamy głęboko w swoim wnętrzu.

Jak wróżyć z kart anielskich? Najpierw sprawdź swoją talię pod kątem pustych kart i usuń je. Następnie delikatnie potasuj swoje karty kilka razy, myśląc o pytaniu, na które chcesz uzyskać wskazówki lub odpowiedź. Wyrecytuj to pytanie w swoim umyśle i wyjaśnij sobie oraz aniołom, w czym aktualnie potrzebujesz wsparcia. Podziel talię kart na 3 stosy, a następnie zbierz je ponownie w jeden stos, potrząśnij talią kart 3 razy prawą ręką, po czym rozłóż je na stole jak wachlarz. W tym momencie możesz wylosować swoje karty, w zależności od rozkładu, w jakim chcesz je przeczytać. 

Wyciąganie jednej karty co rano to najłatwiejszy sposób. Ta wróżba przyniesie ci wieści na nadchodzący dzień. Wsłuchaj się w swoją intuicję i zwróć uwagę na to, z czym obecnie się zmierzasz. 

Popularny jest także rozkład trzech kart, który można robić na przykład raz w miesiącu. Wtedy wylosowane trzy karty oznaczają kolejno:

Pierwsza karta: rozum, przeszłość, otoczenie

Druga karta: ciało, teraźniejszość, aktualny problem

Trzecia karta: dusza, przyszłość, wskazówka

Za pomocą kart anielskich można zrobić wiele różnych rozkładów. Nie trzeba mieć do tego doświadczenia we wróżeniu z kart tarota. Najważniejsze, to kierować się własną intuicją i tym, co jest dla nas prawdą w danej chwili. Pamiętaj, że karty anielskie to potężne narzędzie magiczne. Nie odrzucaj wiadomości aniołów, które płyną prosto od wyroczni - Wszechświata. Te wskazówki pomogą ci wykonać kolejny, istotny krok w twoim życiu. 

Karty anielskie - jakie wybrać?

Na rynku istnieje wiele talii kart anielskich, które można zamówić w księgarniach online. Najpopularniejszą z nich jest oryginalna talia anielska stworzona przez wróżbitkę Doreen Virtue. Aby wybrać odpowiednie karty, trzeba zaufać swojej intuicji. Przestudiować znajdujące się na nich grafiki i zadecydować, jaka opcja najbardziej rezonuje z twoim wnętrzem. 

Jak czytać "złe" karty tarota pozytywnie? >>