Jean Charles de Castelbajac to w świecie mody już ikona. Projektant od lat ubiera gwiazdy światowego formatu. W jego kreacjach pokazywały się gwiazdy, m.in. Madonna i Lady Gaga. To także on był twórcą odzieży dla Jana Pawła II i księży podczas Światowych Dni Młodzieży w 1997 roku w Paryżu.

Urodził się w 1949 roku w Maroku, uczył we Francji. Jako freelancer współpracował z różnymi markami, m.in. z Max Marą, Jesus Jeans, czy Etam. Później założył brand pod własnym nazwiskiem. Sławę zdobył projektując kreacje dla muzyków - oprócz wspomnianych wcześniej: Madonny i Lady Gagi, ubierał rówież Eltona Johna, Roda Stewarta oraz członków zespołu Talking Heads. Rozgłos przyniosły mu także linia perfum, projekty mebli i akcesoriów do wystroju wnętrz. 

Teraz Jean Charles de Castelbajac został ogłoszony nowym dyrektorem artystycznym United Colors of Benetton. "Charakter współpracy marki Benetton z JCC włoska marka zamanifestowała podczas pokazu mody w Mediolanie, pod hasłem Rainbow Machine (Fabryka Tęczy). Podczas pokazu modele i modelki chodzili po wybiegu obok maszyn do szycia, na których tkano i szyto kolorowe tekstylia" - czytamy w informacji prasowej.

Pierwsza kolekcja zaprojektowana przez Jeana Charlesa de Castelbajaca dla Benettona inspirowana jest tęczą, stąd jej wielobarwność, dopasowana do DNA i nazwy brandu. Tęcza jako symbol równości idealnie wpisuje się w filozofię marki. „Luciano i ja żyjemy kolorem” - powiedział projektant o swojej współpracy z  Luciano Benettonem. Wśród projektów Castelbajaca znalazły się m.in. : moherowe swetry z motywem kolorowych owiec, t-shirty "pochlapane" farbą, pasków oraz krótkie wzorzyste puchówki, długie szale, a także pasiaste rajstopy - zajrzyjcie do naszej galerii.

fot. mat. prasowe