Przejrzałyśmy fora internetowe oraz wypowiedzi ekspertów i zebrałyśmy kilka istotnych zasad, których przestrzeganie może całkowicie odmienić twoją wiedzę na temat robienia loków.

Jak zrobić loki lokówką?

 1. Włącz lokówkę i podgrzej ją do temperatury odpowiedniej dla siebie. Najlepiej jest wybrać najniższą temperaturę, która działa na twoje włosy, ponieważ w ten sposób mniej zniszczysz kosmyki.
 2. Dokładnie wyszczotkuj włosy. Upewnij się, że nie ma żadnych splątań, bo loki nie ułożą się prawidłowo. Pamiętaj, że przed rozpoczęciem kręcenia twoje włosy powinny być w całości suche.
 3. Spryskaj włosy sprayem termoochronnym, aby ochronić kosmyki przed wysoką temperaturą, a następnie użyj grzebienia o szerokich zębach w celu równomiernego rozprowadzenia produktu.
 4. Podziel włosy na sekcje - powinny mieć szerokość około 5-7 cm. Oddziel je spinkami tak, by jedyne rozpuszczone włosy były już zakręcone lub były następną sekcją, która będzie kręcona.
 5. Wybierz kierunek, w którym chcesz, by włosy się kręciły - w stronę twarzy, albo na zewnątrz.
 6. Pracując w sekcjach, zakręć włosy. Trzymając lokówkę nieruchomo w poziomie, owiń wokół niej pierwsze pasmo włosów; uważaj by nie nałożyć na siebie włosów, bo zmniejszy to temperaturę która dociera do kosmyków i spowoduje, że loki nie będą dobrze skręcone. Użyj palców, aby przytrzymać krawędź pasma blisko lokówki, uważając jednocześnie, aby się nie poparzyć.
 7. Pamiętaj, aby zmieniać kierunek kręcenia włosów, aby uzyskać bardziej naturalny efekt.
 8. Jeśli chcesz uzyskać idealny skręt, od razu po zdjęciu pasma z lokówki chwyć je ostrożnie w dłoń i przez chwilę przytrzymaj w zaciśniętej pięści, aby zachować dodatkowe ciepło.
 9. Kontynuuj, aż wszystkie włosy zostaną zakręcone i poczekaj aż nieco ostygną, a następnie lekko rozczesz palcami dla bardziej naturalnego efektu.
 10. Lekko spryskaj włosy lakierem, aby utrzymać trwałe loki przez cały dzień. Nie przesadzaj z ilością produktu, bo mogą stać się zbytnio obciążone.

Jak zrobić loki na prostownicy?

 1. Jak zrobić naturalne loki przy użyciu prostownicy? Zacznij od umytych, suchych włosów. Nawet lekko wilgotne pasma nie będą odpowiednio się kręciły i nie utrzymają się w ciągu dnia.
 2. Użyj prostownicy z dosyć cienkimi płytkami (2,5 do 5 cm) i zaokrąglonymi brzegami, co pozwoli ci uzyskać idealne, gładkie loki. Im węższa prostownica, tym bardziej drobne loki.
 3. Upewnij się również, że sprzęt jest dobrej jakości - lepiej zainwestować odrobinę więcej w prostownicę, która nie tylko będzie działała szybciej, ale również wyrządzi mniej szkód włosom niż prostownice słabej jakości. Wiele internautek poleca prostownicę ceramiczno-jonową Corrale firmy Dyson.
 4. Jeśli masz cienkie i delikatne włosy, trzymaj się niskiej temperatury, poniżej 180 stopni. Możesz zwiększyć temperaturę do 210 stopni, jeśli Twoje włosy są grube lub puszące się.
 5. Zastosuj produkt termoochronny i dokładnie rozczesz splątane włosy.
 6. Podziel włosy na sekcje - im grubsze pasma, tym więcej sekcji będziesz musiała zrobić.
 7. Zaczynając dość blisko skóry głowy (ale uważaj, by jej nie poparzyć), zaciśnij prostownicę na paśmie i przekręć ją o 180 stopni. Przesuwaj sprzęt powoli w dół kosmyka aż do jego końca. Im wolniej przesuwasz prostownicę, tym mocniej skręcasz włosy, a im szybciej przesuwasz żelazko, tym łagodniejsza jest fala.
 8. Przekręcając prostownicę o 360 stopni uzyskasz bardziej okrągłe, pełne loki, ale musisz robić to z wyjątkową delikatnością i ostrożnością, aby nie uszkodzić włosów.
 9. Eksperymentuj z obracaniem prostownicy w dół i w górę tworząc tzw. “połamane loki”.
 10. Spryskaj gotowe pasmo lakierem. Jeżeli twoje włosy nie kręcą się łatwo lub nie trzymają skrętu, spróbuj spryskać partie bezpośrednio przed kręceniem, jednak nie przesadź z ilością produktu.
 11. Delikatnie przeciągnij palcami po włosach i roztrzep skręcone pasma - dzięki temu nie tylko uzyskasz dodatkową objętość fryzury, ale również bardziej naturalny wygląd.

Jak zrobić loki suszarką?

Jeśli masz ochotę na kręcone włosy, ale nie masz pod ręką lokówki ani prostownicy, nic straconego. Istnieje łatwy sposób na uzyskanie pięknych loków za pomocą suszarki. Jak to zrobić? Zaplatając włosy w warkocze przed suszeniem!

 1. Wysusz włosy ręcznikiem zaraz po prysznicu, tak by były wilgotne, ale nie ociekające wodą i rozczesz szerokim grzebieniem.
 2. Podziel włosy na co najmniej 2 sekcje po obu stronach głowy, lub 3-4 dla bardziej zwartych loków. Rada: jeśli chcesz mieć luźne loki, możesz nie dzielić włosów na sekcje i zrobić tylko jeden gruby warkocz z tyłu głowy.
 3. Zapleć każdą partię włosów i zabezpiecz cienkimi gumkami. Im ciaśniej zaplatasz włosy, tym bardziej skręcone będą twoje loki.
 4. Gdy wszystkie pasma włosów są już zaplecione, ustaw suszarkę na średnią temperaturę i zacznij suszyć włosy. Umieść dyszę nad każdym warkoczem, przesuwając ją powoli w górę i w dół po całej długości włosów, tak by wysuszyć je równomiernie. Unikaj trzymania suszarki w jednym miejscu, bez poruszania nią, aby nie uszkodzić włosów.
 5. Dotknij palcami środka warkoczy, aby upewnić się, że są całkowicie suche.
 6. Gdy warkocze będą już suche, zdejmij z każdego z nich gumki. Palcami rozdziel każdą plecionkę i delikatnie ją roztrzep, tworząc efekt delikatnych loków. Użyj pianki lub lakieru do włosów, aby utrwalić fryzurę.

Jak zrobić loki bez użycia ciepła? Dobrym sposobem będzie zrobienie loków na noc, czyli zaplecenie warkoczy na wilgotnych włosach i pójście w nich spać. Pasma powinny do rana całkowicie wyschnąć i po rozplątaniu dać efekt bardzo delikatnych fal.

Uwaga: nie da się ukryć, że ciepło niszczy kosmyki i sprawia, że stają się bardziej suche, dlatego dobrze decydować się na ich stylizację nie częściej niż co drugi dzień.

Szukasz innych porad dotyczących włosów? O tym, jak odpowiednio dbać o kondycję włosów, jak dobrać fryzurę do twarzy lub jak dobrać kolor włosów do urody przeczytasz tutaj.