1. Jak dbać o kondycję zimą – sporty sezonowe

Zima, choć przez wielu niezbyt lubiana jest na swój sposób wyjątkowa i warto szukać w niej pozytywów. Jednym z nich jest możliwość spróbowania sił w aktywnościach, do których dostęp przez pozostałą część roku, krótko mówiąc, graniczy z cudem. Jazda na nartach, snowboardzie czy łyżwach to prawdziwa gratka nie tylko dla miłośników mocnych wrażeń, ale także dla osób, które chcą aktywnie spędzić swój wolny czas. Umiejętności schodzą tutaj na dalszy plan – liczy się dobra zabawa. Co ważne, łyżwiarstwo, narciarstwo alpejskie czy snowboarding to także skuteczny sposób na pozbycie się nadprogramowych kilogramów o które w okresie jesienno-zimowym wcale nietrudno. Długie wieczory można też spędzić na zgłębianiu bardziej niszowych dyscypliny zimowych takich jak curling, który możemy śledzić przy okazji transmisji z zimowych igrzysk olimpijskich.

2. Jak dbać o kondycję w zimie – sporty halowe

Niesprzyjająca aura to nie powód, żeby przez cały dzień siedzieć przed telewizorem i raczyć się ciepłą herbatką. Warto powrócić do czasów szkolnych i przypomnieć sobie, ile radości dają gry zespołowe. Piłka ręczna, koszykówka czy siatkówka – niezależnie od tego, na jaką dyscyplinę ostatecznie postawimy możemy mieć pewność, że działamy z korzyścią zarówno dla naszej wydolności, jak i sylwetki. Przykładowo, przez 60 minut gry w kosza można spalić nawet 500 kalorii, co robi niemałe wrażenie. Co ważne, w gry zespołowe można grać przez 365 dni w roku – latem na odkrytych obiektach, a zimą – w halach miejskich.​​​​​​​

3. Jak dbać o kondycję zimą – siłownia

Aktywność na świeżym powietrzu niesie ze sobą wiele korzyści, ale zimą często nie potrafimy się przemóc i wybrać się choćby na półgodzinną przebieżkę po parku. To jednak żadna wymówka dla braku ruchu – świetną alternatywą stają się bowiem siłownie czy kluby fitness. Profesjonalne sprzęty, pomoc wykwalifikowanych trenerów personalnych czy wreszcie możliwość zawarcia nowych znajomości to wystarczające powody do tego, aby porwać się na zakup karnetu. Kto wie, może aktywność fizyczna stanie się nieodłącznym elementem naszego życia, a nasze zainteresowanie nim zacznie wykraczać poza śledzenie transmisji telewizyjnych z najważniejszych imprez sportowych na świecie? Nie ma bowiem wątpliwości, że sport cieszy się coraz większą popularnością – potwierdzają to przedstawiciele takich firm jak legalny bukmacher.