Jak oczyszczać z intencją przestrzeń? Rytuały oczyszczenia, które warto przeprowadzać, jeśli chcesz oczyścić dom

Artystyczny nieład, czy pedantyczny porządek? Okazuje się, że to, jaki styl panuje w naszym domu, wcale nie ma wpływu na jego wibrację. Czasami najczystsze i poukładane wnętrza przytłaczają nas swoją negatywną energią. Nie trzeba być mistrzynią Zen aby wyczuć, że coś ciężkiego wisi w powietrzu. Jak oczyścić swój dom ze złej energii? W tym przypadku nie pomogą środki chemiczne. Prawdziwe rytuały oczyszczające wypędzają z pomieszczeń coś więcej niż kurz. Wykorzystaj zioła i magiczne amulety, z jakich korzystano w starożytności, by przywrócić harmonię w swoich czterech ścianach. To wyjdzie na zdrowie wszystkim domownikom. 

Rytuały w intencji oczyszczenia. Gruntowny porządek

Pierwszy krok to zaprowadzenie porządku. Zdajemy sobie sprawę, że dla wielu z was ta opcja nie wydaje się atrakcyjna. Zacznij powoli, od otwarcia okien i przewietrzenia całego domu. W ten sposób pozwolisz się ulotnić przynajmniej części negatywnej energii. Po wpuszczeniu do wewnątrz świeżego powietrza zabierz się za kurz. Dokładnie oczyść z niego wszystkie kąty i meble, a nawet niewidoczne zakamarki. Lśniący dom zaprasza dobrego ducha. Wyobraź sobie, że to, co jest widoczne na zewnątrz, naprawdę odzwierciedla to, co jest w środku. Dopiero czysty i uporządkowany dom pozwoli ci przejść do dalszych rytuałów oczyszczających.

Rytuały, które mają silne działanie na oczyszczanie energetyczne. Smużenie ziół

Smużenie ziół było znane już w starożytności i stosowane przez naszych słowiańskich przodków. Za pomocą "kija smugowego" wypędzano z chaty złego ducha, by stworzyć przestrzeń na dobrą energię. Oczyść swój dom wiązką ziół lub szałwią, zaczynając od frontowych drzwi. Zapal smugowy bukiet i poczekaj, aż duża ilość dymu zacznie kłębić się ku górze. Przejdź po domu zgodnie z ruchem wskazówek zegara, upewniając się, że dym dociera do wszystkich zakątków, w tym do szaf i innych ciasnych przestrzeni. Kiedy osmużysz każdy pokój płonącymi ziołami, wypowiedz na głos swoją własną intencję, która zwiększy moc czyszczącą.

Smużenie ziół - jak zrobić swój własny kij smugowy? >>

Rytuały, które trzeba przeprowadzić, by poprawić twoją aurę w domu. Palo Santo

Palo Santo to "święte drewno" mające szczególne właściwości uzdrawiające. Jego dym wypełnia oczyszczoną przestrzeń pozytywną energią. Ma piękną, aromatyczną, nieco słodkawą woń, jaką wdycha się dla relaksacji od tysięcy lat. Ta starożytna metoda uzdrawiająca po prostu przyciąga do nas dobrą wibrację.

Palo Santo - czym jest kadzidło ze "świętego drzewa"? >>

Rytuały inne niż biała szałwia, węgielek, wosk. Sól

Sypanie soli w domowych kątach to także znany obrzęd, który służy wypędzaniu z domu złego ducha. Według wierzeń posypanie soli w rogach pokojów pochłania całą, negatywną energię. Posyp solą cztery kąty w każdym pomieszczeniu i pozostaw je tak na 48 godzin. Następnie zmieć je lub odkurz. Gotowe! 

Rytuały, jeśli zaczynasz swoją przygodę z magią. Świece

Palenie świec to najprostszy rytuał zwalczający negatywną energię. Białe świece były używane do tego celu od zarania dziejów. Stwarzają nastrój sprzyjający relaksacji, który tylko pogłębia praktykę jogi, medytacji oraz innych terapii leczniczych. Postaw na świece zapachowe, bazujące na naturalnych olejach. Prawdziwą aromaterapię zapewnią ci te o delikatnym zapachu olibanum, wanilii lub drzewa sandałowego.

Kolejne rytuały, które zdejmują blokadę w domu. Świeże kwiaty

Zadbaj o to, aby w domu zawsze mieć kwiaty. To może być świeżo ścięty bukiet lub całoroczne rośliny doniczkowe. Gdy umieścisz świeże kwiaty w każdym pokoju, naturalnie poprawisz wygląd swoich wnętrz. Twój dom stanie się bardziej przytulny, zacznie emanować miłością i szczęściem. Kwiaty to nasi przyjaciele w walce z negatywnymi wibracjami, toteż warto o nie dbać i się nimi otaczać. 

Rytuały do zastosowania, by zamykać złą energię. Kryształy

Kryształy mają ochronną moc. Jeśli chcesz głęboko oczyścić swój dom i polepszyć swoje samopoczucie, wypróbuj rytuał z czarnym turmalinem. Ten kryształ jest znany z tego, że pochłaniania negatywną energię emanującą od przedmiotów oraz ludzi. Maksymalne korzyści uzyskasz po postawieniu go w każdym kącie pokoju. W ten sposób zbudujesz tarczę ochronną, która blokuje negatywną energię przedostającą się do twojej przestrzeni. Czarny turmalin powinien się znaleźć także w pobliżu routera internetowego, telewizora, komputera, smartfona i innych urządzeń elektronicznych. Dzięki temu będzie chronić przed szkodliwą energią, jednocześnie łagodząc niepokój i depresję.