"Heartbreak High" powraca w nowej odsłonie!

Netflix ogłosił powrót serialu „Heartbreak High” (pol. „Szkoła złamanych serc”) - ośmioodcinkowego rebootu na podstawie australijskiego serialu dla nastolatków, który był emitowany w latach 1994-99. Tytuł opowiadał o licealistach, którzy borykali się z problemami współczesnego świata w wielonarodowościowej dzielnicy Sidney. Produkcja przesunęła granicę w australijskiej kinematografii, poruszając takie tematy, które wówczas stanowiły tabu - na przykład seksualności, nastoletnich ciąż, czy zażywania narkotyków. Sam serial stał się hitem wśród millenialsów, ale dla osób z pokolenia Z  było trochę za wcześnie, aby docenić znaczenie fabuły opartej na nastolatkach z fikcyjnej szkoły Hartley High. Dlatego teraz Netflix postanowił wprowadzić na rynek zupełnie nowy, współczesną odsłonę serialu, z rewelacyjną, zróżnicowaną obsadą młodych, obiecujących aktorów. Jak już oficjalnie wiadomo, jeszcze w tym roku będziemy mogli zobaczyć serial w odświeżonej wersji!

"Heartbreak High": wszystko, co wiemy o nowym serialu

Prace nad nową produkcją rozpoczęły się w listopadzie zeszłego roku. Jak podaje Netflix, nowe wcielenie "Heartbreak High" będzie "inspirowane oryginalnym serialem z lat 90., ale całkowicie przerobione dla nowego pokolenia”. We wspólnym oświadczeniu, które zostało wydane wraz z informacją o castingu, producenci wykonawczy: Chris Oliver-Taylor i Carly Heaton powiedzieli:

"Heartbreak High pozwolił pokoleniu nastolatków z Australii, w tym nam, po raz pierwszy zobaczyć siebie w telewizji. To był odważny, zabawny, niepowtarzalnie australijski serial, który stał się międzynarodowym hitem. Dzięki naszej wspaniałej współpracy z Netfliksem oraz niesamowitej obsadzie i ekipie, nie możemy się doczekać, aby ponownie pokazać Australię światu.”

"Heartbreak High" - fabuła

Jaka jest fabuła rebootu serialu "Heartbreak High" od Netflix? Serial będzie skupiał się na grupie nastolatków, którzy uczęszczają do szkoły średniej w Sydney, Hartley High. Wątek zacznie się od  sytuacji jednej z uczennic - Amerie, która po tym jak zrywa ze swoją najlepszą przyjaciółką Harper, zaprzyjaźnia się z dwoma outsiderami: Quinni i Darrenem. Podczas gdy jej była przyjaciółka desperacko próbuje naprawić swoją reputację, a jednocześnie poradzić sobie ze złamanym sercem.

Kto znalazł się w obsadzie rebootu "Heartbreak High" Netflixa?

Na czele obsady stoi Ayesha Madon, która zagra Amerie. Urodzona w Sydney aktorka jest niewątpliwym talentem - wystąpiła m.in. w australijskim miniserialu „The Moth Effect” oraz musicalu „Fangirls”. Aktorka rozwija również karierę muzyczną, wydała ostatnio swój nowy singiel „Outside of the Party”. Do Madon dołączy kilku innych młodych aktorów z Australii, w tym James Majoos, który wcieli się w postać Darrena. Chloe Hayden zagra "skandalicznie surową" Quinni, natomiast Asher Yasbincek wcieli się w trudną do zadowolenia nastolatkę Harper.

___________________

W ELLE.pl na co dzień informujemy Was o trendach, stylu życia, rozrywce. Jednak w tym ciężkim czasie część redakcji pracuje nad treściami skupionymi wokół sytuacji w Ukrainie. Tutaj dowiecie się jak pomagać, sprawdzicie gdzie trwają zbiórki i przeczytacie co zrobić, aby zachować równowagę psychiczną w tych trudnych okolicznościach: pomoc dla Ukrainy.