Po raz pierwszy o planowanej produkcji ,,Emily" usłyszeliśmy zeszłego lata. Po niemal roku otrzymaliśmy pierwszym kadr z Emmą Mackey w roli głównej. Brytyjska produkcja opowie o pisarce Emily Bronte - znanej z kultowej powieści ,,Wichrowych Wzgórz".

Netflix: nowości na maj 2021. Co warto obejrzeć w tym miesiącu? Najlepsze filmy i seriale [LISTA PREMIER]

,,Emily": na czym skupi się fabuła filmu?

W Wielkiej Brytanii trwa produkcja filmu, który będzie pełnometrażowym debiutem aktorki Frances O’Connor. „Emily” opowie o życiu Emily Brontë, która już jako nastolatka negowała stereotypowe role przypisywane kobietom. Emily była buntowniczką, która wybrała drogę pełną pasji i życia tym, co kocha najbardziej.

,,To będzie film pełen energii. Na tle malowniczych krajobrazów północno-wschodniej Anglii przedstawimy historię niezwykłej kobiety – nieustraszonej, zabawnej i niezwykle nowoczesnej, jak na swoje czasy. Cofniemy się do XIX wieku". – tak o produkcji wypowiedziała się reżyserka Frances O’Connor.

,,Emily": kogo obok Emmy Mackey zobaczymy na ekranie?

W rolach głównych występują również Fionn Whitehead, Oliver Jackson-Cohen, Alexandra Dowling, Amelia Gething, Gemma Jones czy Adrian Dunbar. Producentami są David Barron i Piers Tempest oraz Robertem Connolly wraz z Robertem Pattersonem. Za kamerą stoi wspomniana już wcześniej Frances O’Connor, która napisała również scenariusz filmu.

,,Emily": kiedy odbędzie się premiera brytyjskiej produkcji?

Prace na planie „Emily” ruszyły już na początku tego roku w północno-wschodniej Anglii. To właśnie tam zrobiono pierwszą fotografię przedstawiającą Emmę Mackey w XIX-wiecznej sukni. Premiera filmu jest planowana na przyszły rok.

"The Crown 5" na Netflix. Wszystko, co wiemy o nowym sezonie tego słynnego serialu