Co to jest dermaplaning?

Dermaplaning to nic innego jak precyzyjne usunięcie zanieczyszczeń, martwego naskórka i meszku z twarzy za pomocą ostrza - narzędzia przypominającego chirurgiczny skalpel. Cel to usunięcie włosków i głębokie złuszczenie mechaniczne, często bardziej dokładnie i głębokie niż to gwarantowane przez mikrodermabrazję. Podobno żadna z delikatnych metod eksfoliacji nie daje tak spektakularnych efektów. 

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Post udostępniony przez SLΛTE SALON (@slatetulsa) Lip 1, 2020 o 6:30 PDT

Jak przebiega dermaplaning?

Cała procedura trwa około godziny. Najpierw skórę oczyszcza się i odkaża, ale nie narażając jej na podrażnienia. Następnie kosmetyczka przez kilkadziesiąt minut ruchem piórkowym przesuwa po twarzy ostrze skalpela nachylone w stosunku do twarzy pod kątem 45 stopni. Ta część może przerażać, ale może też odprężać - pod warunkiem, że pozbędziesz się stresu o przypadkowe zacięcie. Musisz pamiętać, że nie jesteś u golibrody. Dermaplaning jest zabiegiem delikatnym - podobno w trakcie można głęboko się zrelaksować, bo powtarzalne muśnięcia skalpelem omiatające skórę są wręcz przyjemne.

Zanieczyszczenia, naskórek i meszek schodzą warstwami i kosmetyczka co jakiś czas oczyszcza skalpel i skórę, która z każdym posunięciem ostrza staje się coraz bardziej promienna.

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Have you heard of dermaplaning, but didn’t know exactly what it involves? This treatment uses a surgical blade to manually remove the top layer of skin. It is one of our favourite treatments to perform here at HW Med Spa, and highly requested from our clients. We can also add a light chemical peel for an advanced medical facial. Watch our full video of dermaplaning and get an inside look at this popular treatment. ⁣ ⁣ .⁣ ⁣ #mississaugaspa #mississaugamedspa #hwmedicalspa #medspalife #skinrejuvenation #selfcare #medspatoronto #torontmedispa #glowingskin #glowup #freshface #smoothface #glow #beauty #stayhome #skininfluencer #supportsmallbusiness #skincareroutine #facial #hwmedspa #dermaplaning #exfoliate

Post udostępniony przez Heritage Way Medical Spa (@hw.medspa) Maj 8, 2020 o 10:44 PDT

Dermaplaning - efekty

Fanki tego zabiegu potrafią robić go nawet co dwa tygodnie i nie wyobrażają sobie bez niego pielęgnacji. Skóra bez meszku, solidnie oczyszczona i złuszczona nabiera blasku i lepiej przyjmuje kosmetyki, lepiej też reaguje na inne zabiegi kosmetyczne. Dermaplaning rozjaśnia cerę, spłyca delikatne zmarszczki, pomaga walczyć z przebarwieniami i daje nieporównywalną z peelingami kwasowymi gładkość. Po zabiegu zupełnie inne są też odczucia sensoryczne - zdecydowanie intensywniej czuje się nie tylko wklepywanie serum, ale nawet pocałunki w policzek. Systematycznie wykonywany dermaplaning daje gładkość tzw. baby face.

Dermaplaning - przeciwskazania

Golenie skóry twarzy skalpelem nie powinno być wykonywane, jeśli masz silne trądzikowe zmiany i mocno łojotokową skórę. Ostrze może wtedy podrażnić wypryski i z pewnością nie będzie gładko sunąć po bardzo tłustej buzi (przy kilku niedoskonałościach kosmetyczka jest w stanie je ominąć). Przeciwskazaniem są też stany zapalne i choroby skóry takie jak łuszczyca czy opryszczka. Nie decyduj się też na dermaplaning jeśli jesteś uczulona na metale, z których może być wykonane ostrze skalpela. Uprzedź kosmetyczkę o alergii na nikiel.

Przez kilka godzin po zabiegu cera ma prawo być zaróżowiona i lekko podrażniona, dlatego kosmetyczka zamyka procedurę łagodną maską. Jeśli zaczerwienienie utrzymuje się kilka dni, czasem trzeba zastosować krem z 1% stężeniem hydrokortyzonu. Generalnie jednak takie reakcje są niezwykle rzadkie, ale ważne, żeby procedurę wykonywał kosmetolog lub wykwalifikowana kosmetyczka. Przez dwa tygodnie przed zabiegiem nie należy korzystać z solarium, nie należy się opalać ani wykonywać innych zabiegów złuszczających skórę. Po dermaplaningu należy obowiązkowo używać kremu z filtrem.

Dermaplaning w domu

W internecie znajdziesz dużo instruktaży na temat domowego dermaplaningu, kupisz też ostrza przeznaczone do tego zabiegu. Jednak biorąc pod uwagę bezpieczeństwo, higienę i efekty osiągane w profesjonalnym gabinecie, nie decyduj się na półśrodki. Przynajmniej pierwszych kilka zabiegów zrób w gabinecie, żeby przekonać się, jakich cudów dokona naprawdę dobrze wykonany zabieg.