W Fabryce Samochodów Osobowych w Warszawie odbyła się gala finałowa pierwszej edycji konkursu dla projektantów mody FRESH FASHION AWARDS powered by NOIZZ. Zwycięzcą został duet Diligent, a gościem specjalnym była marka UEG, która po raz pierwszy zaprezentowała swoją najnowszą kolekcję polskiej publiczności. Podczas gali finałowej swoje kolekcje pokazało trzech finalistów konkursu: Acephala, Diligent oraz Kiss the Frog

Finałowa trójka zaprezentowała kolekcje wyróżniające się bardzo wysokim poziomem. Myślę, że śmiało można powiedzieć, że był to poziom międzynarodowy – powiedział Robert Kupisz, juror konkursu, właściciel marki Qπш.

Jury wystąpiło w składzie: Maja Sablewska, Robert Kupisz, Maffashion, Kasia Sokołowska, Ewelina Gralak, Michał Łojewski, Jan Kriwol, Lange&Lange, Marek Dorobisz – przyznało nagrodę główną duetowi Diligent.

Marka Diligent zaprezentowała swoją najnowszą kolekcję "Black Chain", inspirowaną bogatą kulturą hip-hopu lat 80. i 90. Za kreatywną strona marki stoi duet Szymon Mrózek i Marta Pospieszna. W kreacji bliskie są im odważne zestawienia kolorystyczne, graficzność, indywidualizm i odwaga w stylizacji oraz łączeniu elementów, które na pierwszy rzut oka mogą wydawać się odmienne i kontrastowe. Zaprezentowana podczas finału Fresh Fashion Awards kolekcja "Black Chain" zawiera elementy przesytu, bogactwa tak w formie, jak i kolorze. Jest definicją relacji oraz więzi społecznych, komunikuje jak ważną istotą bytu jest indywidualizm czy afiliacja, czyli przynależność jednostki do grupy.

Zwieńczeniem gali finałowej był pierwszy w Polsce pokaz UEG – polskiej marki modowej, stworzonej przez Michała Łojewskiego. UEG to jedna z najbardziej rozpoznawalnych polskich marek. Ich ubrania można kupić m.in. w Wielkiej Brytanii, Stanach Zjednoczonych (w Los Angeles i Nowym Jorku), Hong Kongu, Korei Południowej i we Włoszech. Projekty UEG wyróżniają się minimalistycznym czarno-białym designem.

Podczas finałowej gali FRESH FASHION AWARDS marka UEG zaprezentowała kolekcję na nadchodzący sezon jesień-zima 2017. Kolekcja nosi tytuł "WHO ARE YOU" i jest efektem współpracy z wybitną fotografką Zuzą Krajewską. Na części ubrań prezentowane są zdjęcia z jej projektu IMAGO, zrobionego z wychowankami domu poprawczego w Studzieńcu. Zuza jest również autorem kampanii kolekcji. Na ubraniach pojawia się również tekst napisany przez Przemka Nowakowskiego, który zainspirował się wierszem „Kto ty jesteś? Polak Mały”. Dzięki temu powstał motyw – „Who are you?”.

Ta kolekcja motywuje nas do szukania tożsamości oraz nieustannego odpowiadania na pytanie jaki mamy stosunek do patriotyzmu, do własnego kraju oraz jaką rolę odgrywają obecnie symbole narodowe – skomentował Michał Łojewski, projektant i właściciel marki UEG.

Za stylizację pokazu odpowiadała Ewelina Gralak, a oprawę muzyczną zapewnił zespół Dick4Dick. Na wybiegu obok profesjonalnych modeli i modelek pojawiły się również osoby, które dopiero debiutowały w tej roli. Wśród nich pojawił się m.in. Anna Zaradny – artystka sztuk wizualnych i kompozytorka; Dawid Bienias, Natan Kryszk, Zosia Korosadowicz, Kirill Nekrasov – którzy pojawili się w sesji zdjęciowej najnowszej kampanii UEG. Wśród osób prezentujących najnowsze projekty UEG pojawiła się również Coco Kate, która jest jedną z muz Vetements.

Finał FRESH FASHION AWARDS powered by NOIZZ 2017 - ZDJĘCIA >>