Każdy ze wspomnianych rozdziałów przedstawia fundamentalny aspekt DNA tej włoskiej marki i opiera się na przejrzystej filozofii Calzedonia Group. "Misją marki było zawsze przedstawienie tego silnego komunikatu, mówiącego o cenie proporcjonalnej do jakości odzieży. Falconeri sprawia, że kaszmir – luksusowa przędza par excellence - jest dostępna dzięki demokratycznej polityce cenowej, która nigdy nie lekceważy wyjątkowo wysokiej jakości surowców i produkcji Made in Italy" czytamy w informacji prasowej, która podkreśla także główne hasło kampanii prasowej i online'owej brzmiące: "Najwyższej jakości kaszmir w  odpowiedniej cenie 670 złotych".

Calzedonia stworzyła wspólną kolekcję ze sportową marką Superga. Zobaczcie efekty tej niesamowitej współpracy>>

Jak działa Falconeri? Poniżej możecie przeczytać cały manifest włoskiej marki.

RODZIAŁ I

Wierzymy w długotrwałe piękno.
Nie w modę typu fast fashion. Nie w nadmiar luksusu.

Jako włókno premium kaszmir zapewnia dyskretny urok. Falconeri zawsze był synonimem wysokojakościowej odzieży, która emanuje wyrafinowaną i ponadczasową elegancją. Każdy projekt ucieleśnia filozofię marki, zostawiając w tle przemijające trendy, by odnieść sukces w połączeniu okazałej i luksusowej przędzy z odpowiednimi cenami. Każda część garderoby jest pewnego rodzaju inwestycją, która będzie z nami do końca życia i jednocześnie ochroni nas przed pułapkami jednorazowych zakupów. Stworzone przez innowacje i doświadczenie produkty Mady in Italy, można śmiało przekazywać z pokolenia na pokolenia jak cenne pamiątki.

ROZDZIAŁ II

Nasz sekret to magiczne połączenie najlepszych naturalnych włókien,
włoskich umiejętności rzemieślniczych i innowacyjnych systemów produkcji.

Niezwykle wysokie standardy kontroli jakości są przestrzegane podczas wszystkich etapów produkcji, od przędzy przeznaczonej dla odzieży,  której miękkość i trwałość zapewnia jej podstawowe wymagania. Każdy element wymaga zrobienia z sierści minimum dwóch kóz, gdzie obróbka maszyn tkackich trwa ponad godzinę, podobnie jak ręczne wykończenie. Dopracowana, najnowocześniejszą technologia umożliwia wykonanie odzieży z bardzo niewielką liczbą szwów, a zastosowanie nowoczesnych maszyn dziewiarskich umożliwia stworzenie tkanin imitujących splot krosnowy. Wszystko jest wyprodukowane we Włoszech przez wysoko wyspecjalizowany i wyszkolony personel, który poprzez dokładny nadzór nad wykończeniem zapewnia, że każdy element odzieży spełnia najwyższe standardy jakości. Cały proces produkcyjny jest zarządzany przez wykwalifikowanych pracowników, którzy wykorzystują swoją wiedzę rzemieślniczą, która jest przecież tak bardzo zakorzeniona we włoskim dziedzictwie kulturowym. Ponieważ Falconeri to połączenie  wiedzy, rzemiosła i technologii.

ROZDZIAŁ III

Od pastwisk Mongolii po nasze sklepy, robimy wszystko, bez pośredników,
dbamy o każdy szczegół, w tym o ludzi i środowisko.

Z Mongolii do manufaktury Avio w prowincji Trento. Najlepsze włókna kaszmiru są pozyskiwane z daleka od pośredników zanim zostaną wykorzystane. Falconeri wierzy w ekologiczną produkcję, przykładając szczególną uwagę do szacunku dla ludzi jak i środowiska. Z tego właśnie powodu marka wspiera dwie ważne organizacje międzynarodowe zaangażowane w ochronę ludzi jak i planety. Pierwszą z nich jest CCMI – Camel Hair Manufacturers Institute (https://www.cashmere.org/), która chroni interesy konsumentów, producentów i przedsiębiorców zapewniając i gwarantując im integralność kaszmiru, kolejną SFA, Sustainable Fibre Alliance  (https://sustainablefibre.org/,),która działa na korzyść flory, fauny i kaszmiru w Mongolii. Zrównoważony rozwój jest kwestią zakotwiczającą całą filozofię marki, która zawsze była nierozerwalnie związana (chociażby poprzez kaszmirową nić) z naturą w całej jej okazałości. Od pracy z naturalnymi włóknanmi, które same w sobie są odnawialne, po tworzenie serii projektów mających na celu zachowania planety w jej pierwotnym stanie.
Stąd potrzeba przestrzegania "The Fashion Pact", globalnej koalicji i autentycznego zaangażowania, które wsparło do tej pory 67 różnych nazwisk ze świata mody, aby zagwarantować bardziej zrównoważoną przyszłości Ziemi mając na myśli trzy główne kwestie: klimat, oceany oraz bioróżnorodność.

ROZDZIAŁ IV

Wierzymy w najwyższej jakości kaszmir w odpowiednich cenach.
Niezwykłe produkty dla niezwykłych ludzi.

Falconeri Superior Cashmere pochodzi z przędzy pochodzącej bezpośrednio z Mongolii. Najlepszym jej wyborem jest włókno kołdry, ponieważ jest to najcieńsza i najcenniejsza sierść kozia w całym regionie Azji Wschodniej. To włókno doprowadziło do powstania dwóch flagowych włóczek marki: Ultralight 2.50, na którą składają się dwie czesane i skręcone przędze, zapewniając odzieży wyjątkową termoregulację elastyczność i przepuszczalność powietrza. Jedna sztuka odzieży wyprodukowana jest z 12 km tego włókna. Kolejną włóczką jest Ultrasoft 2.28, która jest idealna dla ciepłej garderoby. Na jeden sweter przypada 10km tej przędzy. Dzięki temu mamy wyjątkową jakość w odpowiedniej cenie. 

ROZDZIAŁ V

To ewolucja luksusu.
To jest Falconeri.

Falconeri mocno wierzy w demokratyczny luksus. Połączenie świadomości, włoskiego rzemiosła i szacunku dla ludzi i środowiska daje efekt szyku w najwyższym wydaniu. Efekt? Jest to zapewnienie większej liczbie ludzi zrównoważonego i świadomego wyboru.

Włoska marka Falconeri otwiera swój pierwszy butik w Polsce. Kupicie tam najpiękniejsze dzianiny z kaszmiru, które nigdy się nie zestarzeją>>