Emma Watson zajmie się zrównoważonym rozwojem w Kering

Brytyjska aktorka i Ambasadorka Dobrej Woli ONZ, znana między innymi z ról w takich filmach, jak serii "Harry Potter", "Charlie" i "Małe kobietki" oraz swojego aktywizmu, walki o prawa kobiet i zaangażowania w sprawy społeczne, dołączyła właśnie do zarządu grupy Kering. Watson ma dodatkowo objąć stanowisko Przewodniczącej Komitetu ds. Zrównoważonego Rozwoju i dołącza do firmy razem z Jean Liu (bizneswoman i prezeska największej platformy transportu mobilnego w Chinach, Didi Chuxing) i Tidjane Thiamem (bankier, wcześniej między innymi CEO Credit Suisse i Prudential). Do jej obowiązków będzie należeć prawdopodobnie dokładne prześwietlanie marek pod względem ich działań w duchu sustainability oraz dbanie o to, by ich działania spełniały niezbędne normy mody odpowiedzialnej w kwestii przejrzystego łańcucha dostaw czy praktyk etycznych.

"Z przyjemnością witam Jean Liu, Tidjane Thiama i Emmę Watson w naszym zarządzie. Ich wiedza i kompetencje, różne pochodzenie i odmienne perspektywy będą nieocenione w Radzie Dyrektorów Kering. Inteligencja zbiorowa pochodząca z różnorodności punktów widzenia i bogactwo wniesione przez różne doświadczenia są kluczowe dla przyszłości naszej organizacji i jestem dumny, że mogę przyjąć tak imponujące talenty do naszego zespołu" napisał w oświadczeniu skierowanym do mediów François-Henri Pinault, prezes i dyrektor generalny Kering.

Emma Watson w kontrowersyjnej stylizacji, dzięki której odkryjecie nowe oblicze długich sukienek ze swojej szafy>>

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Post udostępniony przez KERING (@kering_official) Cze 16, 2020 o 9:14 PDT

Zatrudnienie Emmy Watson to działanie wizerunkowe czy realna szansa na zmianę branży? Niewykluczone, że jedno i drugie. Dyrektorzy kreatywny Gucci i Saint Laurent sami ostatnio zarzekali się, że moda wymaga kompletnej naprawy i odwołali swój udział w oficjalnym kalendarzu tygodni mody. Współpraca Kering z brytyjską aktorką, która związana jest między innymi z aplikacją Good On You, sprawdzającą marki pod kątem etyki i ekologii czy inicjatywą The Green Carpet Challenge może być prawdziwym motorem do działań w kierunku zmian. A przy tym na pewno podreperuje wizerunek koncernu  - szczególnie po tym, jak w zeszłym roku firma stracił najjaśniejszą gwiazdę sustainability fashion, Stellę McCartney, która przeszła do LVMH. 

Alessandro Michele zapowiada zmiany w Gucci: "Nasze lekkomyślne działania spaliły dom, w którym mieszkamy">>

W portoflio Kering znajdują się takie marki, jak Gucci, Alexander, McQueen, Saint Laurent, Balenciaga, Bottega Veneta, Sergio Rossi oraz około 60% akcji spółki Puma AG.