Domy w astrologii - czym są?

Astrologia to wiedza starożytna, która nie kończy się na znakach zodiaku. Im bardziej ją odkrywamy, tym lepiej rozumiemy jak działa Wszechświat. Jednym z najważniejszych zagadnień w tej nauce są tak zwane "domy astrologiczne". Mogłaś się z nimi spotkać czytając swój horoskop i nie rozumieć, o co w tym chodzi. Na szczęście za chwilę pojmiesz ich sens, by mieć szerszy wgląd w swój wykres urodzenia.

Kosmogram wyróżnia 12 domów przypisanych poszczególnym znakom zodiaku. 

Domy astrologiczne określają dokładne obszary twojego życia, do których odnosi się twój horoskop. Na przykład, każdy dom reprezentuje coś zupełnie wyjątkowego; określa różne typy ludzi, miejsc czy okoliczności życiowych, jakie napotykasz na swojej drodze. Na kole zodiaku jest 12 znaków i 12 domów astrologicznych. Zaczynając od Barana, a kończąc na Rybach, każdy astrologiczny dom reprezentuje inne wartości, zgodnie z kolejnością koła zodiaku (przeciwną do ruchu wskazówek zegara). Co tak naprawdę symbolizują, według przypisanych im znaków czy planet? Oto nasz przewodnik po ich interpretacji. 

Domy w astrologii - znaczenie:

Pierwszy dom: twoja unikalność

Pierwszy dom decyduje o twoim wyglądzie fizycznym, obrazie, który przedstawiasz światu, i pierwszym wrażeniu, jakie robisz na innych. Energia archetypu twojego zodiaku opisuje także sposób, w jaki zaczynasz coś nowego. Odpowiada za twoje mechanizmy obronne oraz relacje z nowym środowiskiem. Reprezentuje pobudki ego i twoją powierzchowną jaźń. Tak, jak Baran, pierwszy znak na kole zodiaku, odzwierciedla frazę "jestem" - skupia się na bycie jednostki. 

Drugi dom: twój system wartości

Drugi dom odpowiada pieniądzom i dobrom materialnym. Obejmuje twoje finanse, rzeczy osobiste oraz związek z darami, które posiadasz, zarówno fizycznie, jak i duchowo. Jakie są twoje nawyki związane z wydawaniem zdobytych środków? Ten obszar na kole zodiaku należy do Byka rządzonego przez Wenus, a jego kluczowa fraza to „mam”. Twoja samoocena wraz z poczuciem własnej wartości również ożywają w tym obszarze wykresu.

Trzeci dom: twój styl komunikacji

Trzeci dom rządzi procesem myślenia, stylem komunikowania się i ośrodkiem poznawczym. Określa energię twoich wymian z otoczeniem. Obejmuje twoje rodzeństwo, kuzynów, sąsiadów oraz wczesną edukację. Tym domem rządzą Bliźnięta doglądane przez Merkurego. Decydują o twoim sposobie ekspresji poprzez pisanie, mówienie, media społecznościowe lub sztukę. Kluczową frazą Bliźniąt jest „myślę”.

Czwarty dom: twoje emocje

Czwarty dom rządzi twoją aktualną świątynią oraz domem, w którym niegdyś dorastałeś. Ten obszar wykresu, rządzony przez Księżyc, dotyczy twoich korzeni, poczucia bezpieczeństwa i fundamentów emocjonalnych. Ów dom krąży również wokół twojego połączenia z przeszłością, z linią przodków włącznie. Ta uczuciowa energia należy do wrażliwego Raka. Kluczowa fraza tego znaku to „czuję”.