"Diagnoza" to nowy serial medyczny, który zostanie wyemitowany na antenie TVN. Właśnie ruszyły do niego zdjęcia! W tej polskiej produkcji zobaczymy takie gwiazdy jak Maja Ostaszewska, Maciej Zakościelny, Magdalena Popławska, Adam Woronowicz, Anna Smołowik, Beata Ścibakówna, Michał Czernecki, Sonia Bohosiewicz oraz Antoni Królikowski. Pierwszy sezon składa się z 13 odcinków i trafi na antenę jesienią tego roku.

Jak informują producenci "Diagnoza" będzie "serialem proceduralnym z zamkniętymi historiami pacjentów", to oznacza, że każdy odcinek będzie opowiadał inną historię choroby pacjenta jak np. w "House'ie". Główną bohaterką jest Anna (w tej roli Ostaszewska). Kobieta traci pamięć po wypadku samochodowym. W ciężkim stanie trafia do szpitala na Śląsku. W odzyskaniu wspomnień pomaga jej postać, w którą wciela się Popławska. Role lekarzy otrzymali Maciej Zakościelny i Adam Woronowicz.

Za reżyserię odpowiadają Xawery Żuławski ("Wojna polsko-ruska", "Chaos", "Prawo Agaty") i Łukasz Palkowski ("Bogowie", "Belfer", "Rezerwat"). Produkcją zajęła się Dorota Kośmicka-Gacke ("Druga szansa", "Rodzinka.pl", "Sezon na leszcza"), a scenariuszem team pod kierownictwem Katarzyny Śliwińskiej-Kłosowicz ("Druga szansa", "Mój biegun"). Na plan wybrano Rybnik i Warszawę.

Czekamy na pierwszy zwiastun!