"Czarodziejka z Księżyca" to symbol dzieciństwa, tak samo jak inne filmy anime np. puszczane na kanale Polonia 1. Dwa miesiące temu o popularnej czarodziejce znów zrobiło się głośno - zapowiadano, że legendarna "Sailor Moon" powróci na wielki ekran, a japońska premiera odbędzie się we wrześniu tego roku. Czy ze względu na pandemię koronawirusa, te plany będą znacznie opóźnione w czasie? Twórcy tego nie ujawniają, ale mamy dla was kolejną dobrą wiadomość. "Czarodziejka z księżyca" trafi za darmo na YT!

"Czarodziejka z Księżyca" powraca! Darmowe odcinki pojawią się na YouTube

W ramach promocji pełnometrażowego filmu "Pretty Guardian Sailor Moon Eternal The Movie" do zasobów YouTube trafi aż 127 odcinków serii anime. Jesteście zaskoczeni? My również. Od kiedy będą dostępne trzy sezony "Czarodziejki z księżyca"? Tu czeka nas kolejna niespodzianka, ponieważ pierwsze epizody mają trafić na platformę już jutro. Co tydzień na YouTube pojawi się 10 odcinków "Sailor Moon" i ta aż do 23 lipca. 

Przypomnijmy, "Czarodziejka z księżyca" oparta jest na mandze o tym samym tytule z gatunku mahō-shōjo (to dokładnie podgatunek mang i anime z gatunku shōjo, opowiadający o dziewczynach mieszkających na Ziemi i posiadających magiczne moce) i składa się z 18 tomów. Serial anime miał swoją premierę w 1992 roku, a w polskiej telewizji był emitowany w latach 1995-1997 oraz 2011-2013.