Live cooking: co to jest?
Live cooking, czyli dosłownie - gotowanie na żywo, polega na zaproszeniu szefa kuchni na przyjęcie czy imprezę (także tę branżową), by ten przygotował potrawy na waszych oczach, a później opowiedział o nich waszym gościom i zaserwował je do stołu. W ten sposób mam okazję zobaczyć, jak wygląda proces tworzenia dań i mieć kontrolę nad składnikami, które zostały użyte podczas gotowania. Jeśli oglądaliście program Curtisa Stone'a "Take Home Chef" na pewno wiecie o co chodzi. Teraz możecie poczuć się jak uczestnicy telewizyjnego show - i jest to prostsze niż myślicie.

Live cooking: zalety
Live cooking pozwala wam nie tylko uniknąć stresu związanego z przygotowywaniem potraw dla licznych gości. To także świetna okazja do tego, by przyjrzeć się bliżej profesjonalnemu kucharzowi "w akcji". Możecie podpatrzeć, jak szef kuchni kroi składniki, jak przyprawia dania i zapytać się go, o interesujące was tematy związane z kuchnią. W przeciwieństwie do zamawianych gotowych dań, w przypadku live cookingu macie pewność, że wszystkie produkty są świeże i że do potraw nie dodano konserwantów, itp. Nie musicie się także martwić o zastawę stołową i kuchenne akcesoria (kucharz przywiezie je ze sobą do waszego domu lub miejsca, w którym odbędzie się impreza). Live cooking to także po prostu świetna rozrywka i sposób, by urozmaicić wasze spotkania z przyjaciółmi.

Live cooking: Ulala Chef
Nadal wydaje się wam, że live cooking to coś nieosiągalnego? Zupełnie niepotrzebnie. Powstaje coraz to więcej platform za pośrednictwem których możecie zamówić kucharza do swojego domu. My przetestowałyśmy opcję z Ulala Chef (ulalachef.com) - jest niezwykle wygodna i prosta. Jak to dokładne działa? Najpierw wpisujecie na stronie pasujący was termin, później wybieracie interesujące was menu (z propozycji zamieszczonych na stronie) i podajecie liczbę gości. W ten sposób system oblicza wam wartość zamówienia. W formularzu Ulala Chef możecie też umieścić informacje o swoich alergiach albo nietolerancjach pokarmowych. Jeśli odpowiada wam wybór dań i ich cena, zatwierdzacie swoje zamówienie, dostajecie wiadomość, że kucharz potwierdza termin i... pozostaje wam oczekiwanie na dzień przyjęcia. W wybranym terminie przygotowujecie tylko stół. Na dwie godziny przed startem imprezy przyjeżdża do was kucharz wraz ze wszystkimi potrzebnymi produktami oraz z odpowiednio dobraną zastawą i sztućcami. Kucharz na waszych oczach gotuje potrawy, a później wita się z gośćmi, opowiada o daniach i przynosi je do stołu. W Ulala Chef możecie też zamówić dodatkowo sommeliera lub barmana z mobilnym barem. Po skończeniu kolacji czy obiadu, kucharz sprząta kuchnię i żegna się z waszymi gośćmi. 

Czytaj: Ulala Chef, czyli zamów szefa kuchni do domu>>