Wiosenne porządki to świetna okazja do pozbycia się niepotrzebnych rzeczy, które nie tylko zagracają naszą przestrzeń, ale i mogą przyciągać pecha. Jeśli od dłuższego czasu spotykają cię niewytłumaczalne, dziwne sytuacje, sprawdź, czy nie otaczasz się przedmiotami, które na pech działają niczym magnes.

Jak pozbyć się pecha? Rady

  • Co przynosi nieszczęście w domu? Przede wszystkim przedmioty niezdatne do użytku, które zagracają twoją przestrzeń – pozbądź się ich. Zapoznaj się z listą rzeczy, które najczęściej odpowiadają za niefortunny los.
  • Nie używasz, ale mimo to nie chcesz wyrzucać? Wartościowym przedmiotom znajdź kolejnego właściciela. Niepotrzebnie rzeczy zdobędą nowe życie, dzięki czemu zyskasz dodatkową przestrzeń, co z pewnością pozytywnie wpłynie na twoje samopoczucie.
  • Jeśli wiesz, że masz tendencje do chomikowania niepotrzebnych przedmiotów, poproś o pomoc w porządkach kogoś, kto pomoże ci podjąć racjonalne decyzje.
  • Wiesz, że czeka cię ogrom sprzątania? Nie planuj pozbycia się wszystkich zepsutych i niepotrzebnych rzeczy naraz. To może cię przerosnąć i sprawić, że się zniechęcisz. Sukcesywnie i konsekwentnie podejdź do pozbywania się kolejnych przedmiotów.
  • Nie zapominaj o strychu, piwnicy czy garażu – to właśnie tam często odkładamy rzeczy, których nie używamy.
  • Pozbyłaś się przedmiotów przynoszących pecha, a niesprzyjający los wciąż cię nie opuścił? Wykonaj rytuał oczyszczenia!

Sąsiednie znaki zodiaku a związki. Od miłości do nienawiści - co łączy cię ze znakiem zodiaku obok twojego?>>

1. Kolczyki bez pary

Zgubiłaś jeden z kolczyków, a drugi żal było wyrzucić? Niestety, czas pozbyć się pojedynczego kolczyka, który prawdopodobnie nigdy ci się nie przyda. Przedmioty pozbawione pary przyciągają pecha, tworzą niepotrzebny bałagan i zaburzają feng-shui. Zasady chińskiej filozofii nie pozostawiają złudzeń: każda rzecz pozbawiona pary negatywnie wpływa na domową przestrzeń i może odpowiadać za nieustanny pech. Uporządkuj szkatułkę z biżuterią, a los może się do ciebie odwrócić.

2. Niedziałające urządzenia

Nie zawsze jest czas na to, aby od razu pozbyć się zepsutego urządzenia – to zrozumiałe. Jednak, jeśli od dłuższego czasu chomikujesz niedziałające przedmioty, łudząc się, że kiedyś je naprawisz… Przestań się oszukiwać i pozbądź się zalegających w domu elektrośmieci. Przy okazji pamiętaj, że zużyte sprzęty elektryczne nie powinny wylądować na zwykłym śmietniku.

3. Potłuczone szkło

Nadszedł czas na sklejenie skorup po stłuczonej doniczce oraz pozbycie się naczyń, które nie nadają się do użytku. Potłuczone szkło może być przyczyną pechowych sytuacji, które ostatnio ciągle cię spotykają.

Zwłaszcza zwróć uwagę na stłuczone lustro – istnieje przesąd, że zbite lustro odpowiada za 7 lat nieszczęścia. Zgodnie z zasadami feng-shui brudne, odbarwione czy uszkodzone lustra przyciągają pecha i zapraszają do twojego domu negatywną energię.

4 znaki zodiaku, w których mieszka stara dusza. Mają w sobie głębię i wiekową mądrość>>

4. Zepsuty zegar i nieaktualny kalendarz

Wymień baterię w zegarku lub pozbądź się budzika, który od lat nie działa. Jest to wyjątkowo istotne – okazuje się, że zepsute zegary są wręcz symbolem pecha. Według zasad feng-shui zatrzymują się na godzinie, która przynosi nieszczęście. Podobnie jak zepsuty zegar, tak i kalendarz z poprzedniego roku może przyciągać niepowodzenie. Nie próbuj zatrzymać czasu! Wówczas nie uwolnisz się od pecha.

5. Myśliwskie trofea

Na szczęście coraz rzadziej można spotkać się z traktowaniem wypchanych, martwych zwierząt jako dekoracji wnętrz, wciąż jednak myśliwskie trofea mogą zalegać w twojej piwnicy czy strychu. Bez żalu się ich pozbądź. Otaczanie się śmiercią przyciągnie do ciebie poważne nieszczęście.

6. Nieudane prezenty

Kto z nas, chociaż raz, nie otrzymał niechcianego prezentu? Sprawdź, czy przedmiot, który nie sprawia ci żadnej radości, nie ucieszy kogoś innego – nieudane upominki, jeśli tylko są w dobrym stanie, przekaż dalej lub oddaj potrzebującym. Mogą się jeszcze na coś przydać! I pamiętaj, nie wszystko to, co przynosi pecha, powinno trafić na śmietnik. Jeśli tylko nowy właściciel będzie używał niepotrzebnej dla nas rzeczy, pech nie powinien go dopaść. Weź pod uwagę ten punkt zawsze wtedy, gdy wybierasz dla kogoś prezent. Obdarowanie niepotrzebnymi przedmiotami nie tylko rozczarowuje, ale również może stać się przyczyną pecha.

Horoskop tygodniowy 2022 na 30.05-05.06. Jak kwitnąca energia czerwca wpłynie na każdy znak zodiaku?>>

7. Porozrzucane monety

Przejdź się po domu i sprawdź, czy pod żadną szafką nie leżą rozrzucone pieniądze. To właśnie one mogą być odpowiedzialne za pech związany z finansami. Gdy znajdziesz monetę, chuchnij na nią, przed włożeniem do portfela – w ten sposób przyciągniesz szczęście. Co więcej, na wszelki wypadek staraj się nie stawiać torebki z portfelem na ziemi – według jednego z polskich przesądów, to może sprawić, że pieniądze będą od ciebie uciekać.

Jeśli zmagasz się z ciągłym pechem i nieustannie tracisz pieniądze, zwróć uwagę na rytuały na bogactwo podczas pełni. Być może dzięki nim odwrócisz złą passę.

8. Puste butelki 

Pustka nie jest dobrym omenem, dlatego przyjrzyj się szklanym naczyniom, które zdarza ci się niepotrzebnie chomikować. Czy na pewno użyjesz tych pustych butelek i słoików? Pozbądź się ich, jeśli do niczego ci się nie przydadzą, a tylko kurzą się w spiżarni – może uda ci się znaleźć nowego właściciela, który ich użyje do domowych przetworów. Jeśli szukasz pomysłów na wykorzystanie pustych butelek, poznaj zaklęcia na pełnię Księżyca – możesz w nich przygotować magiczną wodę księżycową.

9. Rachunki i paragony

Nie obejdzie się bez porządków w dokumentach – pozbądź się rachunków sprzed lat i nikomu niepotrzebnych paragonów, dawno nieważnych ofert i zapisków. Nie ma potrzeby, aby trzymać dokumenty, które straciły na swojej aktualności – jedynie zajmują miejsce i przyciągają złe duchy. Oczywiście, możesz pozostawić listy, które stanowią dla ciebie sentymentalną wartość. Pech przyciągają te przedmioty, które nie wzbudzają twoich pozytywnych emocji, ani nie są przez ciebie używane.

10. Rośliny z kolcami

Zastanawiasz się, czy kaktusy przynoszą pecha? Niestety, według zasad feng-shui większość roślin, które posiadają kolce, mogą gromadzić w sobie złą energią i przyciągać nieszczęścia – wyjątkiem są jedynie róże. Oprócz kaktusów warto pozbyć się zwiędłych kwiatów i uschniętych roślin, których już nie jesteś w stanie uratować. Co więcej, rzadko poleca się kupować cięte kwiaty – nie tylko szybko usychają, co przynosi pecha, ale same w sobie mogą odpowiadać za liczne niefortunne sytuacje. Zamiast nich zdecyduj się na rośliny przyciągające pozytywną energię – na przykład lawendę, paproć czy drzewko szczęścia.

10 błędów, które zodiakalny Wodnik popełnia w związku. Jeśli ich nie przepracuje, do końca życia będzie samotnikiem>>

11. Bujane fotele

Zwykle kojarzą się z babciną gościnnością i rodzinnym ciepłem, a mimo to mogą przyciągać nieszczęście. Według popularnego irlandzkiego przesądu, pusty bujany fotel wręcz zaprasza do domu złe duchy. Natomiast bujający się samoczynnie fotel stanowi dowód na to, że nieczyste siły już w nim zamieszkały. Jeśli nie chcesz, aby negatywna energia rozgościła się w twoim domu, zrezygnuj z bujanych foteli.