Sennik: zdrada. Co oznacza sen o zdradzie?

Zdrada we śnie napełnia nas lękiem i niepokojem. To naturalna reakcja, zwłaszcza dla osób znajdujących się w stałym związku. Przecież nigdy nie możemy mieć stuprocentowej pewności, że to, co wydarzyło się we śnie, nie jest odbiciem rzeczywistości lub zapowiedzią przyszłych wydarzeń. Zanim jednak dopuścisz do głosu emocje, przypomnij sobie wszystkie szczegóły, które stworzyły twój senny obraz. Sny mogą ostrzegać nas przed tym, co ma nastąpić, jednak ten motyw nie zawsze należy odbierać w sposób dosłowny. 

Znaczenie snu o zdradzie nie musi odnosić się do tego, co trwa lub ma nastąpić, gdyż taki motyw często odzwierciedla emocje i uczucia osoby śniącej. Symbol tego typu zazwyczaj nawiedza sny tych z nas, którzy nie potrafią zaufać partnerowi. Może zawierać głębszą symbolikę, ale żeby móc ją zrozumieć, trzeba przypomnieć sobie dokładny kontekst snu. Dla prawidłowej interpretacji, znaczenie ma każdy szczegół. Czy osoba śniąca była stroną zdradzaną, czy zdradzającą? Planowała zdradę, a może we śnie, zdradził cię twój najlepszy przyjaciel? 

Zdrada męża, zdrada żony. 

To może wydawać się niedorzeczne, lecz sen, w którym mąż dopuszcza się zdrady, jest jedną z najpomyślniejszych wróżb. Oznacza bowiem, że wreszcie poradzisz sobie ze wszystkimi problemami, które do tej pory rzucały cień na twoją codzienność. Teraz wszystko w końcu zacznie się układać po twojej myśli, w sferze osobistej, jak i zawodowej. Relacje z najbliższą ci osobą mają szansę ulec znacznej poprawie - znów zaczniecie cieszyć się wspólnym życiem. W pracy spotkasz się z docenieniem ze strony przełożonego, co wkrótce przełoży się na finanse. Zdrowie będzie dopisywać tobie i rodzinie, a wszelkie troski i rozczarowania odejdą w niepamięć.

Znacznie mniej pomyślną wróżbą jest sen, w którym mężczyznę zdradza jego żona. W tym przypadku, motyw zdrady wróży przykre wydarzenia, które finalnie mogą doprowadzić do upokorzenia osoby śniącej. Konsekwencją tego będzie utrata honoru i poważania w najbliższym otoczeniu. Jeżeli zdrada odbywała się na oczach wielu osób, oznacza to, że twoja zniewaga będzie miała charakter publiczny. Taki sen należy zatem traktować jako przestrogę przed ryzykownymi zachowaniami i nieroztropnymi decyzjami. Zachowaj trzeźwą głowę, a może unikniesz tej nadchodzącej, złowieszczej burzy. 

W innej interpretacji, zdrada ze strony żony jest zapowiedzią końca problemów, które dotąd nie chciały cię opuścić. Jeżeli we śnie, żona zdradza męża z jego przyjacielem, śniący wkrótce może spodziewać się wielu sukcesów zawodowych. Zdrada to niejednoznaczny motyw, który może być zarówno negatywną, jak i pozytywną wróżbą.  Warto się nad tym zawsze dogłębnie zastanowić.

Zdrada chłopaka, zdrada dziewczyny

Sen o zdradzie chłopaka jest wyrazem emocji, które towarzyszą osobie śniącej. Twoja podświadomość daje ci sygnał, że oceniasz się zbyt surowo. "Czy jestem dla niego wystarczająco atrakcyjna"? "Czy zdołam utrzymać przy sobie takiego faceta"? "Czy on przypadkiem nie przyglądał się tej kelnerce w restauracji"? Znasz te pytania, prawda? Sen, w którym twój chłopak cię zdradza, powinien być dla ciebie informacją, że musisz poprawić swoją samoocenę i odnaleźć poczucie bezpieczeństwa w tej relacji. Jeżeli pozwolisz, żeby kompleksy wzięły górę nad twoim życiem, doprowadzisz do pogorszenia relacji, co finalnie może popchnąć go w ramiona innej. Po takim akcie raczej do niego nie wrócisz.

Jeżeli we śnie stroną zdradzającą jest kobieta, z którą osoba śniąca pozostaje w nieformalnym związku, należy spodziewać się istotnych zmian w sferze zawodowej. Sennik nie precyzuje jednak, czy owe zmiany będą miały pozytywny, czy negatywny charakter. Warto więc mieć oczy szeroko otwarte i bacznie obserwować swoje otoczenie.

W innej interpretacji, zdrada dziewczyny przepowiada konieczność podjęcia ważnych życiowych decyzji. W twoim życiu pojawią się pewne problemy. Najprawdopodobniej, będą one dotyczyły środowiska pracy. Trzeba stawić im czoła i rozwiązać je co do jednego, ale mając na uwadze, że będzie to wymagało poświęcenia życia osobistego. Warto więc ustalić swoje priorytety. 

Zdrada narzeczonego

Jeżeli we śnie zdradza cię twój narzeczony, raczej nie powinnaś się obawiać. Podobnie jak sen o zdradzie męża, ten niesie w sobie pozytywne przesłanie. Oznacza, że już wkrótce w twoim życiu wydarzy się coś dobrego. Może powiększy się wasza rodzina? Może wreszcie dostaniesz awans albo upragnioną podwyżkę? Sennik nie precyzuje dokładnie, o jakie wydarzenia chodzi. Wiadomo natomiast, że twoje życie zmieni już niedługo się na lepsze. 

Niektóre interpretacje wskazują jednak, że sen o zdradzie narzeczonego wyraża niezdecydowanie twojej drugiej połówki. Jego postawa wynika z niejednoznacznych sygnałów, które sama mu wysyłasz. Powinnaś wiedzieć, że twój partner nie jest pewny twoich uczuć. Warto więc dokładnie przeanalizować swoje zachowanie. Być może jesteś wobec niego zbyt chłodna? Taki sen nie jest jednoznacznie złym omenem, wskazuje jedynie na konieczność poprawy relacji, jednak chęć wprowadzenia zmian na lepsze powinna wyjść właśnie od ciebie.   

Gdy my zdradzamy partnera lub partnerkę

Zdarza się, że we śnie to my zdradzamy naszego partnera. Czy taki motyw świadczy o tym, że nudzimy się w związku i podświadomie pragniemy szukać wrażeń w objęciach innego? Otóż, niekoniecznie, ale powinnaś dokładnie przeanalizować swoje zachowanie, bo twoja podświadomość daje ci sygnał, że masz na sumieniu drobne grzeszki. Być może lubisz flirtować z facetami, uważając to za nieszkodliwą rozrywkę? 

W innej interpretacji, taki sen zapowiada, że w twoim życiu pojawią się poważne kłopoty. Będą one wynikiem twoich własnych zaniedbań lub chęci sięgnięcia po zakazany owoc. Sennik wskazuje też, że w ten sposób twoja podświadomość może wyrażać niezaspokojone potrzeby  seksualne. To znak, że powinnaś porozmawiać o tym ze swoim partnerem, który być może nie jest świadomy twojego temperamentu. 

Zdrada przyjaciela. Sen o zdradzie przyjaciela

Zdrada pojawiająca się w snach może mieć różne oblicza. Czasami zdradza partner lub partnerka, mąż lub żona, a innym razem - najbliższy przyjaciel. Taka zdrada boli prawie tak samo, jak niewierność drugiej połówki. Zawsze wzbudza ogromny niepokój. Jeżeli we śnie, osoba śniąca została zdradzona przez przyjaciela, może to oznaczać, że wkrótce wydarzy się coś, co drastycznie pogorszy jego życie. Jeżeli natomiast to śniący zdradza bliską mu osobę, może spodziewać się dużych kłopotów, które sam niebawem sprowokuje.