,,Słyszałam, że w wieku czterdziestu lat wszystko się zmienia". - powiedziała Carrie-Anne Moss. Powszechnie wiadomo, że wiek w Hollywood ma duże znaczenie. Modelka i aktorka znana z takich produkcji jak ,,Matrix" czy ,,Czekolada" ujawniła, jak propozycja wcielenia się w rolę babci, wpłynęła na jej życie.

Carrie-Anne Moss otrzymała propozycję roli babci!

53-letnia Carrie-Anne Moss wyznała w rozmowie z The Hollywood Reporter, że zaproponowano jej rolę babci dzień tuż po jej czterdziestych urodzinach. Aktorka podjęła ten temat przy okazji premiery książki ,,Face: One Square Foot of Skin" napisanej przez Justine Bateman. Dyskusja wywiązała się nie bez przyczyny... książka traktuje o sposobie, w jaki społeczeństwo postrzega starzejące się kobiety i jest kontynuacją wydanej trzy lata wcześniej ,,Fame: The Hijacking of Reality".

„Słyszałam, że w wieku czterdziestu lat wszystko się zmienia. Nie wierzyłam w to (...) Dosłownie dzień po moich czterdziestych urodzinach przeczytałam scenariusz, który do mnie przyszedł i rozmawiałam o tym z moją menadżerką. Powiedziała: O, nie, nie, nie, to nie jest rola dla Ciebie”. - powiedziała Carie-Anne Moss.

Moda, która zeszła z ekranu. Inspiracje ze znanych filmów i seriali>>

Carie-Anne Moss, przyznała, że zmierzenie się z nową rzeczywistością było „brutalne”, zwłaszcza że starsi od niej aktorzy płci męskiej nie napotykają na podobne przeszkody.

„Nie czujesz się, jakbyś się bardzo postarzała i nagle widzisz siebie na ekranie (...) Patrzyłam na europejskie aktorki, które mają w sobie to coś, co sprawia, że czują się tak pewnie we własnej skórze. Nie mogłam się doczekać, aż ja też będę taka". - wyznała Moss.

Z kolei Justine Bateman dodała, że pomimo wszechobecnej presji społeczeństwa ​​nie zamierza naginać swojej filozofii. Zamiast tego woli patrzeć wewnątrz siebie niż reagować na nienawiść z powodu wieku czy wyglądu.

Powstanie "Matrix 4"! W roli głównej pojawi się Keanu Reeves>>

Carie-Anne Moss u boku Keanu Reevesa w ,,Matrix 4"

Przypomnijmy, że pierwsza część ,,Matrix" trafiła do kin ponad dwie dekady temu i opowiadała historię hakera Neo, który pewnego dnia odkrywa, że świat, w którym żyje, to iluzja stworzona przez złowrogie maszyny. Z pomocą Morfeusza i Trinity, postanowił wziąć udział w rewolucji przeciwko systemowi.

W ubiegłym roku ruszyły zdjęcia do czwartej odsłony filmy, a premiera została zaplanowana na 22 grudnia 2021 roku. Obok Carrie-Anne Moss, w produkcji pojawią się także Keanu Reeves, Jada Pinkett-Smith, Daniel Bernhardt, Priyanka Chopra, Lambert Wilson, Jonathan Groff, Jessica Henwick czy Neil Patrick Harris.