Fani trylogii "Matrix" z pewnością będą wniebowzięci! Magazyn The Hollywood Reporter ujawnił, że trwają już wstępne prace nad filmem "Matrix 4". Te doniesienia potwierdził już Warner Bros., a dokładnie szef firmy, Toby Emmerich. "Jesteśmy bardzo podekscytowani kolejnym 'Matrixem' z Laną. Lana jest prawdziwą wizjonerką - wyjątkową i niesamowitą autorką filmów - cieszę się, że będzie odpowiedzialna za scenariusz, reżyserię i produkcję tego nowego rozdziału w historii 'Matrixa'" - powiedział Emmerich. Co jeszcze wiemy na temat filmu "Matrix 4"?

Keanu Reeves jest zakochany! Kim jest jego wybranka? >>

"Matrix 4" powstanie, ale kiedy ruszą zdjęcia?

Autorką "Matrix 4" będzie wspomniana już Lana Wachowski, która razem z Lilly Wachowski była odpowiedzialna za poprzednie filmu z serii "Matrix" (rodzeństwo wcześniej znane jako bracia Wachowscy zdecydowało się na operację korekty płci w 2012 i 2016 roku). Wiemy również kto powróci na ekran. Zobaczymy odtwórców głównych ról. Tak, Keanu Reeves znów wcieli się w Neo, a Carrie-Anne Moss w Trinity. "Wiele pomysłów, które Lilly i ja stworzyłyśmy 20 lat temu na tema naszej rzeczywistości są nadal aktualne. Bardzo się cieszę, że te postacie wróciły do mojego życia i jestem wdzięczna za kolejną szansę pracy z moimi błyskotliwymi przyjaciółmi" - przyznała Lana Wachowski.

Zdjęcia do "Matrix 4" mają ruszyć w 2020 roku.

"Matrix": o czym jest film?

Pierwsza część "Matrix" trafiła do kin w 1999 roku i opowiadała historię hakera Neo, który pewnego dnia odkrywa, że świat, w którym żyje, to iluzja stworzona przez złowrogie maszyny. Z pomocą Morfeusza (Laurence Fishburne) i Trinity (Carrie-Anne Moss) Neo postanowił wziąć udział w rewolucji przeciwko systemowi. Film zdobył cztery Oscary, a także dwie statuetki BAFTA.