"Bullet Train": szczegóły produkcji

Nadchodząca produkcja Davida Leitcha, „Bullet Train”,  jest adaptacją powieści graficznej japońskiego twórcy Kōtarō Isaki. Akcja rozgrywa się na pokładzie pędzącego z Tokio do Morioki superszybkiego pociągu Shinkansen, w którym znajduje się pięciu najgroźniejszych asasynów w historii. W jednego z nich wciela się właśnie Brad Pitt. Jak się okazuje płatni zabójcy, którzy zostali wezwani w celu wykonania tajnej misji, jadą do miasteczka w tym samym celu. I właśnie dlatego postanawiają pozbyć się swojej konkurencji podczas podróży. Efektowny i trzymający w napięciu zwiastun wskazuje, że w elegancko urządzonych wagonach pociągowych dojdzie do wielu zaciętych pojedynków. 

Kogo znajdziemy w obsadzie nadchodzącego "Bullet Train"? Oprócz Pitta na ekranie zobaczymy wielu innych znanych aktorów. U jego boku stanie m.in. Joey King ("The Act", "The Kissing Booth"), Andrew Koji ("Wojownik"), Michael Shannon ("Zwierzęta nocy", "Kształt wody"), Brian Tyree Henry ("Atlanta", "Eternals"), Aaron Taylor-Johnson ("Zwierzęta nocy", "Anna Karenina") oraz raper Bad Bunny. W filmie zobaczymy również Sandrę Bullock, która otrzymała jedną z mniejszych ról, która wcześniej była przypisana do Lady Gagi. To będzie drugi film w tym roku kiedy Sandra Bullock i Brad Pitt zagrali u swojego boku. Już 1 kwietnia swoją premierę będzie miał komediowy film akcji "Zaginione miasto", gdzie oprócz tego duetu, zobaczymy też Channinga Tatuma i Daniela Radcliffe'a.

Według wielu doniesień w film bardzo zaangażowała się jego główna gwiazda. Podobno Brad Pitt podczas kręcenia "Bullet Train" miał wykonać własnoręcznie 95% wszystkich scen kaskaderskich. Sama ta zapowiedź na pewno sprawia, że produkcję, na którą przeznaczono 86 milionów dolarów, na dużym ekranie obejrzą nie tylko fani aktora, ale również lekkich filmów akcji. 

Autorem zdjęć jest Jonathan Sela, czyli operator, który już wcześniej współpracował z Leitchem przy "Johnie Wicku" czy "Deadpoolu 2". Misję stworzenia muzyki, która towarzyszy pociągowym scenom akcji, otrzymał Dominic Lewis, kompozytor znany z "King's Man: Pierwsza misja", natomiast napisania scenariusza opartego na powieści o tym samym tytule, Zak Olkiewicz ("Ulica Strachu – część 2: 1978"). 

"Bullet Train": zwiastun i premiera filmu

Film, którego pierwszy zwiastun właśnie trafił do sieci ma mieć swoją premierę już 15 lipca tego roku. 

 

W ELLE.pl na co dzień informujemy Was o trendach, stylu życia, rozrywce. Jednak w tym ciężkim czasie część redakcji pracuje nad treściami skupionymi wokół sytuacji w Ukrainie. Tutaj dowiecie się jak pomagać, sprawdzicie gdzie trwają zbiórki i przeczytacie co zrobić, aby zachować równowagę psychiczną w tych trudnych okolicznościach: pomoc dla Ukrainy