Aplikacja do nauki angielskiego - Busuu

Aplikacja do nauki angielskiego Busuu jest zdecydowanie jedną z najpopularniejszych. Swój ogromny sukces zawdzięcza bogatej ofercie, angielski nie jest jedynym językiem, jakiego możemy uczyć się z jej pomocą — jest ich aż 12. To dobry wybór dla osób, które mają podzielną uwagę lub lubią stawiać sobie ambitne cele oraz chciałby szlifować swoje umiejętności w więcej niż jednym języku. Aplikacja koncentruje się zarówno na nauce nowych słów, jak i poprawnym ich zastosowaniu. Liczne ćwiczenia pisemne pomogą Ci też opanować gramatykę. Daje ona też możliwość zaplanowania swojej nauki i wyznaczenia sobie celów zgodnie z własną dyzpozycyjnynoscią. Powiadomienia push to doskonałe rozwiązanie dla wszystkich zapominalskich osób, które nie pamiętają o ćwiczeniach.

Twórcy Busuu kładą duży nacisk na jedną z największych zalet aplikacji — nie tylko jest zupełnie darmowa, ale też działa bez Internetu. Dzięki temu możemy wykorzystać na naukę każdą wolą chwilę, nawet jeśli stracimy połączenie z siecią. Busuu daje możliwość nauki w tak zwanym międzyczasie, dzięki czemu sami nawet nie zorientujemy się, kiedy będziemy biegle władać językiem angielskim.

Aplikacja do nauki słówek języka angielskiego - Memrise

Aplikacja do nauki angielskiego, ze szczególnym naciskiem położonym na naukę słówek? Memrise to doskonały wybór dla osób, które lubią uczyć się przez zabawę. O co chodzi? W aplikacji oprócz standardowej listy słówek możemy znaleźć też zabawne memy, które przyspieszają naukę. Jej twórcą jest Eda Cooke, absolwent Uniwersytetu Oxforda i autor książki “Remember, Remember: Learn the Stuff You Thought You Never Could”. Sukces Memrise polega na połączeniu różnych mnemotechnik, które mają za zadanie sprawić, że nasza nauka będzie maksymalnie efektywna. Aplikacja posiada algorytm, który dostosowuje ją do Twoich preferencji i upodobań.

Memrise jest dostępne też w wersji premium. Po wykupieniu jej zyskujemy dostęp do filmików z udziałem native speakerów oraz szczegółowych statystyk, które śledzą nasze postępy w nauce. Jeśli jednak nie zdecydujesz się na wykupienie subskrypcji, wersja podstawowa, również posiada wiele ciekawych opcji, które pomogą Ci przyspieszyć naukę.

Aplikacja, czyli angielski w telefonie - Babbel

Aplikacja do nauki angielskiego Babbel swoją nazwę bierze od metody nauczania opracowanej specjalnie na jej potrzeby. Polega ona na bezstresowych lekcjach, które przeprowadzane są z pomocą interesujących i różnorodnych tematów inspirowanych codziennymi sytuacjami. Co szczególnie istotne, możesz wybrać zarówno poziom początkowy i zacząć naukę od podstaw, jak i zdecydować się na szlifowanie swojego angielskiego tylko w wybranej dziedzinie, która Cię interesuje lub dotyczy bezpośrednio Twoich ambicji zawodowych. Aplikacja posiada również funkcję rozpoznawania mowy, dzięki czemu będzie korygować Twoje ewentualne błędy fonetyczne. Dzięki metodzie inteligentnych powtórek, czyli tak zwanej spaced repetition, będziesz mógł powtarzać słowa z poprzednich lekcji w odstępach, które pozwolą ci je odświeżyć i utrwalić. Przeprowadzone w 2016 roku badania The Babbel Efficacy Study pokazują, że aż 92% użytkowników Babbel osiąga biegłość językową po dwóch miesiącach.

Najlepsza aplikacja do nauki angielskiego - Duolingo

Duolingo to aplikacja do nauki języków, która została zaprojektowana na wzór gry. Z pewnością przypadnie go gustu nie tylko dorosłym, którzy lubią niecodzienne rozwiązania, ale też dzieciom, które chłonąć będą nowe umiejętności poprzez zabawę. Na początku ustalamy nasz cel i to, co motywuje nas do nauki, na przykład praca, szkoła, lub podróże. Działy są krótkie i ich zrealizowanie nie powinno zająć nam więcej czasu niż 15 minut w ciągu dnia. Każdy z nich kończy się testem, po którym otrzymujemy odznakę i przechodzimy na kolejny poziom. Prawda, że brzmi to motywująco? Wszystkie opcje aplikacji są dostępne w jej podstawowej wersji, jednak jest ona pełna reklam, których pozbyć się można, przechodząc na wersję premium. Oprócz języka angielskiego możemy też poznawać francuski, hiszpański, niemiecki, chiński, koreański, suahili, a nawet łacinę.

Nauka angielskiego w aplikacja - Livango

Aplikacja do nauki angielskiego Livango to kurs dla osób początkujących i średniozaawansowanych. Składa się z 50 lekcji i jest wzbogacony o specjalne gry i testy, które stymulują naukę nowego języka i czynią ją bardziej efektywną. Livango bazuje na badaniach, które udowodniły, że 1000 najczęściej używanych słów wystarcza, aby w stopniu komunikatywnym porozumieć się w obcym języku. Oprócz najpopularniejszych słów możemy znaleźć też fiszki obrazujące przykładowe ich użycie w praktyce. Oprócz tego w aplikacji pojawiają się też ćwiczenia gramatyczne. Będziemy mogli posłuchać lektora, który pokazuje jak prawidłowo wymawiać słowa — przy każdym słowie znajduje się też jego fonetyczny zapis.

Aplikacja Livigno pozwala na wpisanie trudniejszych słów do późniejszej nauki i daje możliwość szybkiego ich przypomnienia. Do naszej dyspozycji przez cały czas jest słownik. Dodatkowo prowadzi ona szczegółowe statystyki dotyczące naszych postępów w nauce. Co najlepsze, pełna jej wersja jest dostępna całkowicie za darmo.

Aplikacja do uczenia się angielskiego - Rosetta Stone

Aplikacja do nauki angielskiego Rosetta Stone to prawdziwa gratka dla wielbicieli starych, sprawdzonych rozwiązań. Została wypuszczona na rynek 30 lat temu, jednak od tamtej pory jest systematycznie aktualizowana. Oprócz klasycznych zestawów słówek znajdziemy też gry ułatwiające zapamiętywanie, nagrania lektorów oraz teksty do czytania. Pokrewnym projektem jest też Rosetta Stone’s Phrasebook, czyli rodzaj słownikowych rozmówek, z których pomocą możemy uczyć się całych zdań, podzielonych ze względu na osiem różnych kategorii. Rosetta jest też dodatkowo wyposażona w funkcję rozpoznawania głosu, dzięki czemu aplikacja może poprawiać ewentualne błędy w naszej wymowie. Dużą jej zaletą jest zupełny brak polskiej wersji językowej. Interfejs w języku angielskim sprzyja nauce i oswaja nas z praktycznym zastosowaniem nowych umiejętności.

Darmowa aplikacja do nauki angielskiego - Tweeba

Aplikacja do uczenia się angielskiego zupełnie za darmo? Z pomocą przychodzi Tweeba, w której skład wchodzą:

  • fiszki ze słówkami i zwrotami w języku angielskim;
  • ćwiczenia z gramatyki;
  • testy;
  • słownik języka angielskiego, tablice i ściągawki.

Tematy, które są podejmowane podczas nauki z aplikacją to podstawy języka, zwroty dotyczące szkoły, pracy, biznesu, podróży oraz wyspecjalizowane kursy z wąskich dziedzin takich jak geologia, fizyka, chemia, czy biologia. Jest też opcja wyboru lekcji dla zaawansowanych. Wszystkie tematy posegregowane są w lekcje, które zapewniają efektywną naukę i skłaniają do systematyczności. Oprócz tego możliwe jest też losowanie słówek do nauki. Codziennie dostajemy nowe słówko dnia, jest też możliwość odczytania słówek przez lektora. Dużą zaletą aplikacji jest możliwość używania jej bez Internetu. Połączenia z wifi wymaga jedynie w momencie instalowania plików głosowych. Posiada też ciekawą funkcję, czyli wstępne ukrywanie polskiego tłumaczenia, co pozwala na większe skupienie się na nauce i uniknięcie przeglądania i ściągania. Warto wspomnieć też, że Tweeba jest aplikacją, którą na rynek wypuścił polski start-up. Mailowo można przesyłać ewentualne uwagi, dotyczące funkcjonowania aplikacji.