Wąskie uliczki, starówka ze zjawiskowym Pałacem Dioklecjana, palmy, Adriatyk, niebieskie niebo i pyszna kuchnia. Czy potrzeba czegoś więcej do szczęścia? Split – miasto i port położone w Dalmacji na niewielkim półwyspie, drugie co do wielkości w Chorwacji pod względem liczby mieszkańców - zadowoli nawet najbardziej wybrednych podróżników!

Split, miasto kuszące smakami i zapachami

Będąc na miejscu (poza wspomnianym już pałacem cesarza Dioklecjana, wpisanym na listę UNESCO), warto wybrać się na wzgórze Marjan, skąd rozpościera się widok na miasto i promenadę, a także okoliczne zatoki i mariny. Wspinaczka nie jest bardzo wymagająca, a na końcu czeka na nas jeden z najpiękniejszych spotów na Split. Warto zagubić się w ciasnych i krętych uliczkach, a także skosztować lokalnych potraw i napojów (sery, szynki długodojrzewające, ryby, owoce morza, owoce, warzywa, oliwa, miód, wino) na jednym z pobliskich targów. Raj dla podniebienia! Prawdziwych smakoszy nie będzie trzeba długo namawiać na wycieczkę. Podobnie jak fanów i fanki „Gry o tron”. Podziemna część pałacu służyła twórcom za plan filmowy. To właśnie tutaj więziono smoki Daenerys Targaryen (brawurowo zagraną przez Emilię Clarke).

Puść wodze wyobraźni i zdobądź cenną nagrodę!

Masz ochotę na podobną przygodę? Weź udział w naszym konkursie! Do wygrania jest voucher dla dwóch osób o wartości 650€ na pobyt w Radisson Blu Resort & Spa***** w chorwackim Splicie. To dwie noce w pokoju premium z  balkonem i widokiem na morze ze śniadaniem i możliwością korzystania z wewnętrznego SPALATO SPA. Aby wygrać, opisz program swojej wymarzonej wycieczki po Chorwacji. Opcjonalnie możesz dodać zdjęcie/moodboard/grafikę obrazującą plan podróży. Trzymamy za ciebie kciuki! 

Voucher jest ważny od 1 października 2022 do 30 marca 2023 roku. 

Hotel Radisson Blu Resort & Spa***** gwarantuje niezapomniane doznania. Znajduje się zaledwie 15 minut spacerem od samego serca Splitu (stare miasto i port). Chcąc zaznać chwili wytchnienia i ciszy, będziesz mogła cieszyć się zapierającą dech w piersiach przyrodą otaczającą resort. Nowo wybudowany SPALATO SPA w stylu śródziemnomorskim to z kolei wspaniały pomysł na wieczór, prawdziwy relaks dla ciała i duszy. I to wszystko pod całorocznym słońcem Dalmacji!