Znaki zodiaku, które się nie znoszą:

1. Baran i Byk

Chociaż ta dwójka w zodiaku leży blisko siebie, dosłownie dzieli ją przepaść. Baran z natury jest pracowity i nie potrafi usiedzieć w miejscu. Zawsze znajdzie sobie coś do roboty. Ma napięty grafik, ale liczne zajęcia czynią jego życie interesującym. Nie znosi ludzi poruszających się w zwolnionym tempie. Czyjeś lenistwo wywołuje w nim złość. Być może dlatego uziemiony Byk, który większość czasu spędza na kanapie, doprowadza go do szewskiej pasji. Ci dwaj rogacze są swoim przeciwieństwem. Ciężko im odnaleźć nić porozumienia, gdyż wyznają dwie różne życiowe filozofie. 

2. Koziorożec i Ryby

Osoba spod znaku Koziorożca to realista lubiący, gdy wszystko układa się w logiczną całość. W życiu kieruje się zdrowym rozsądkiem. Wierzy w zjawiska poparte dowodem naukowym. Kiedy spotyka ludzi, którzy zawsze mają głowę w chmurach i stopami nigdy nie dotykają ziemi, nie potrafi nawiązać z nimi znajomości. Nie traci czasu na budowanie więzi z kimś, kto ma zupełne inny światopogląd. Największym przeciwieństwem Koziorożca są Ryby żyjące w krainie swoich marzeń. Ta dwójka wibruje na różnych poziomach i wzajemnie gra sobie na nerwach. 

3. Bliźnięta i Panna

Bliźnięta czują się najlepiej w towarzystwie swoich przyjaciół. Mogłyby rozmawiać w nieskończoność, bawiąc się aż do świtu. Nie wiedzą, kiedy skończyć. Nie mają limitu. Są kontrastem dla poukładanej Panny, która wcześnie opuszcza imprezę, żeby się wyspać i nie zmarnować następnego dnia. Za to bliźniaczy znak zodiaku nie lubi spędzać czasu w samotności. Rzadko kiedy dotrzymuje obietnice oraz nieustannie przekłada spotkania. Ma problem, by wywiązać się ze swoich obowiązków. Co najważniejsze, jest niestabilny i często zmienia swoje zdanie. Te wszystkie cechy charakteru sprawiają, że Panna będzie trzymać się od niego jak najdalej. 

Żywioły znaków zodiaku a związek >>

 

4. Lew i Wodnik

Lew chce być priorytetem dla swoich bliskich. W życiu zawsze kieruje się miłością i jest bardzo lojalny wobec swoich partnerów. Jeśli zdecyduje się wejść w związek, to z potrzeby założenia rodziny. Stara się, by domowe ognisko zawsze żarzyło się silnym płomieniem. Jego przeciwieństwem jest zmienny Wodnik, znany ze swojej rozwiązłości. Ten znak powietrzny zaprzecza wszystkiemu, co kojarzy się z życiową stabilnością. W miłości jest poligamistą, a poza tym ceni sobie swoją samotność. Fala uczuć pod postacią przytuleń, pocałunków i spania w splocie ciał przez całą noc, nie przejdzie z tym ekscentrykiem. Poza tym on woli trzymać się z daleka od światła reflektorów. Nie chce dzielić swojego życia z gwiazdą, która zawsze musi być w centrum uwagi. Cóż, nie ma szans, że polubi się z Lwem. 

5. Rak i Strzelec

Nieśmiały Rak ma swoje przyzwyczajenia i rzadko kiedy próbuje nowych rzeczy. Stroni od ekstrawagancji oraz sytuacji największego ryzyka. Za dużo rozmyśla, przez co martwi się na zapas. Kiedy się stresuje, wpada w niekontrolowaną złość. Swoim zachowaniem irytuje Strzelca, który ciągle wychodzi ze strefy komfortu i zawsze żyje chwilą teraźniejszą. Astrologiczny łowczy działa spontanicznie. Najpierw robi, potem myśli. Nie znosi, gdy ktoś próbuje go osaczyć lub, co gorsza, zmusić do przebywania w jednym miejscu. Dlatego jego znajomość z krabem zazwyczaj nie przechodzi próby czasu. Ten pierwszy bez słowa porzuci drugiego, pozostawiając po sobie trwały ślad. 

6. Waga i Skorpion

Waga dąży do doskonałości, którą osiąga przez życiową harmonię. Naturalnie unika chaosu i ludzi niestabilnych emocjonalnie. Jej największym wrogiem zawsze będzie mroczny Skorpion, przeciwieństwo wszystkiego, co kojarzy się z porządkiem. Osobami spod tego znaku zodiaku kierują agresywne żądze. Gdy się zakochają, namiętność przyćmiewa ich zdolność do panowania na sobą. Kierują się zasadą "oko za oko" jeśli ktoś zajdzie im za skórę. Mają własne poczucie sprawiedliwości. Są nieprzewidywalne, czym budzą niepokój zrównoważonych Wag. Jeśli ta znajomość kiedykolwiek się wydarzy, jedna osoba zostanie w niej ofiarą. Z pewnością nie będzie nią jadowity Skorpion.

Znaki zodiaku, które często się rozwodzą >>