Jeden z najważniejszych serwisów w branży fashion – models.com przyszykował prawdziwą rewolucję. Na stronie zmienił się sposób prowadzenia kultowych list, a także dodano nowe, takie jak na przykład: Social, The Women Agencies, Runway i Legends. Teraz rankingi tworzone są przede wszystkim z myślą o zleceniodawcach, którzy chcieliby wiedzieć, jaka twarz najlepiej sprzeda ich kolekcje. Kto chodził na elitarnych pokazach albo był twarzą ważnych kampanii reklamowych? Wszystko stało się jasne i czytelne za sprawą innej klasyfikacji. Można wybierać kategorię i przez nią przefiltrowywać nazwiska modelek i modeli.

 

W nowym „Social” góruje Kendall Jener. Siostra słynnej Kim podbija świat modelingu i Internetu. Ma największą liczbę followersów na Instagramie i Facebooku. Tylko na Twitterze w liczbie fanów prześciga ją Tyra Banks związana z programem „America’s Next Top Model".

Do legend w branży models.com zaliczono supermodelki z lat 90., takie jak: Claudia Schiffer, Cindy Crawford, czy Naomi Campbell, a także Kate Moss i Gisele Bündchen.

 

„Trending” to najszybciej zmieniająca się i najbardziej dynamiczna lista na portalu. Żeby się na niej znaleźć, trzeba zrobić coś istotnego dla popkultury. Obojętnie, czy będzie to pierwszoplanowa rola w filmie czy wzięcie udziału w liczącym się wydarzeniu. W czołówce tego zestawienia znalazła się między innymi Kate Moss i jej młodsza siostra Lottie (niedawno wystąpiła w kampanii Calvin Klein Jeans), a także Andreja Pejic (!).

Models.com odważył się także wytypować nowe „supermodelki”. Adriana Lima, Cara Delevingne i Daria Werbowy – to początek listy dziewczyn, które są już tak rozpoznawalne, jak piękności z poprzednich dekad. Na stronie internetowej mamy też „hot” nazwiska, czyli modelki które w zaledwie ostatnim sezonie odniosły sukces na wybiegach u najważniejszych kreatorów mody, albo w ich kampaniach reklamowych. To tu znalazły się Polki: Ola Rudnicka z Model Plus (gwiazda naszej lutowej okładki) i Kasia Jujeczka (AS Management).

Do grupy Ikon (która pojawiła się już wcześniej) dołączyły kolejne dwie Polki. Po Anji Rubik i Małgosi Beli ten tytuł przyznano Kasi Struss i Magdalenie Frąckowiak.

Oprócz Gisele Bündchen w gronie najlepiej zarabiających modelek znalazły się miedzy innymi Arizona Muse, Alessandria Ambrosio, Anja Rubik, Monika JAC Jagaciak i Coco Rocha. „Top Sexiest” pozostaje prawie bez zmian. Nadal podziwiamy tam seksowną Adrianę Limę, Kate Upton, Bar Refaeli i Doutzen Kroes.

 

W rankingu „Runway” możemy przeczytać, w ilu pokazach modelki wzięły udział. I tak na przykład, przez ostatnie dwa lata Julia Nobis chodziła w 237 prezentacjach kolekcji - trzy z nich otworzyła, a siedem zamknęła.

 

Na models.com nie ma już jednolitej numeracji, tak jak było dotychczas. Nawet w najważniejszej „top 50” dziewczyny można podzielić alfabetycznie albo na te najbardziej docenione w social media (tu króluje Georgia May Jagger – którą ostatnio podziwialiśmy w kampanii Reserved) i te które pojawiły się na najbardziej prestiżowych okładkach i kampaniach. W obydwu kategoriach pierwsza jest Edie Campbell - ostatnio pozująca z całą rodziną dla francuskiego domu mody Lanvin.

 

Na koniec polski, mocny akcent - na liście najlepszych agencji modelek znajdziemy te z naszej stolicy. Redakcja models.com wyróżniła: Avant Management, D’Vision, Model Plus i New Age Models. Warszawa znalazła się w tym zestawieniu obok takich miast jak Paryż, Mediolan i Londyn. Nie powinniśmy się temu dziwić, mając tak silną reprezentację modelek.

Brawo!

Zmiany w rankingu models.com - Zobacz galerię>>