I tym razem Złote Globy 2019 rozpoczynają sezon na amerykańskie gale filmowe. Rokrocznie fani kina czekają na początek roku, żeby dowiedzieć się, które filmy zostały docenione przez branżę filmową, w tym wypadku przez Hollywoodzkie Stowarzyszenie Prasy Zagranicznej (Hollywood Foreign Press Association). Sporo się mówi o świetnej roli Lady Gagi w produkcji "Narodziny gwiazdy", Rami Maleka w "Bohemian Rhapsody" czy Timothée Chalameta w poruszającym obrazie "Mój piękny syn". Czy ulubieńcy widzów sięgną po Złote Globy 2019? Zagraniczni dziennikarze przewidują, że w kategorii "najlepszy film nieanglojęzyczny" wygra "Roma" Alfonso Cuaróna. Niestety "Zimna wojna" Pawła Pawlikowskiego została pominięta przy przyznawaniu nominacji do Złotych Globów 2019. Ale nic straconego, polska produkcja trafiła na shortlistę do Oscarów.

Złote Globy 2019: suknie gwiazd

W zeszłym roku gwiazdy pozowały fotografom odziane w czarne stylizacje.  Po sukcesie internetowej akcji #metoo, sławne kobiety zaplanowały protest przeciwko molestowaniu seksualnemu kobiet (zwłaszcza w świecie filmu) o nazwie "Time's Up". Inicjatywę zapoczątkowało wspólnie ponad 300 aktorek, scenarzystek, agentek gwiazd, reżyserek i producentek. Czarny strój na Złote Globy wybrały m.in. te gwiazdy: Meryl Streep, Claire Foy, Kendall Jenner, Emma Watson, Alicia Vikander, Sarah Paulson, Dakota Johnson, Mandy Moore, Margot Robbie, Angelina Jolie, czy Katherine Langford. A jak było w tym roku? Złote Globy 2019 nadal nawiązywały do zeszłorocznej akcji. Wiele gwiazd miało na swoim nadgarstku specjalną czarną opaskę (np. zestawioną z brylantową bransoletką) lub białą wstążkę przyczepioną do torebki, oczywiście z napisem "Time's Up".

Złote Globy 2019: wstążki i bransoletki Time's Up

Tym razem celebrytki wybierały najczęściej kreacje projektu Monique Lhuillier (Amber Heard, Emmy Rossum, Keri Russell, Isla Fisher, Heidi Klum, Kaley Cuoco) oraz z metką Givenchy (Rosamund Pike, Julianne Moore). Internauci komentowali niebieską suknię z (noszonym przez dwie osoby) trenem Lady Gagi od Valentino (wokalistka ufarbowała nawet włosy, żeby pasowały do stylizacji) oraz komplet Julii Roberts od Stelli McCartney. 51-letnia aktorka wyglądała niesamowicie!

Złote Globy 2019: ceremonia

76. ceremonia wręczenia złotych statuetek odbyła się w hotelu Beverly Hilton. Złote Globy 2019 poprowadzili tym razem Sandra Oh oraz Andy Samberg. Już na początku prezenterzy odnieśli się do skandalu z udziałem Kevina Harta, który zrezygnował z prowadzenia tegorocznych Oscarów. Pierwszą statuetkę tego wieczoru otrzymał Michael Douglas za serial "The Kominsky Method". Specjalną nagrodę za rozwój telewizji i osiągnięcia na małym ekranie otrzymała Carol Burnett. 85-latka ma na swoim koncie już pięć Złotych Globów. W kolejnych latach będą przyznawane statuetki "Carol Burnett Award". Tegorocznym laureatem nagrody im. Cecila B. DeMille'a (za "wybitny wkład w rozwój kultury i rozrywki") został Jeff Bridges. Za to Glenn Close ("Żona") w trakcie swojej przemowy podkreśliła, jak ważne są marzenia i ambicje kobiet. Zobacz też: Złote Globy 2019 - zwycięzcy >>

Kontrowersji i szokujących zdarzeń nie było w tym roku. Cichą bohaterką Złotych Globów 2019 była hostessa rozdająca wodę Fiji, która będąc na drugim planie "pozowała" fotografom razem z gwiazdami. Internauci są wniebowzięci: