Złote Globy 2018 rozpoczynają sezon na amerykańskie gale filmowe. Rokrocznie fani kina czekają na początek roku, żeby dowiedzieć się, które filmy zostały docenione przez branżę filmową, w tym wypadku przez Hollywoodzkie Stowarzyszenie Prasy Zagranicznej (Hollywood Foreign Press Association). Poznaliśmy już laureatów w kategoriach filmowych oraz dotyczących produkcji telewizyjnych. Największe szanse na Złote Globy 2018 mieli: "Kształt wody", "Trzy billboardy za Ebbing, Missouri", "Czwarta władza", "Lady Bird", czy "Wielkie kłamstewka", "Fargo" i "Tacy jesteśmy". Trzymaliśmy kciuki za "Twój Vincent", polska produkcja została nominowana do Złotych Globów 2018 w kategorii "najlepszy film animowany". Niestety lepszy okazał się "Coco".

Złote Globy 2018: gwiazdy i czarne suknie

Złote Globy 2018 nie uniknęły również do polityki, czy najgłośniejszych afer w Hollywood. Nie od dziś wiadomo, że amerykańscy filmowcy nie są fanami aktualnego prezydenta USA, Donalda Trumpa. Jednak najwięcej mówiło się o apelu gwiazd, które przyszły na Złote Globy 2018 w czarnych kreacjach. Dlaczego? Dotąd najpopularnieszje były suknie w odcieniu czerwonym, białym lub złotym. W tym roku, po sukcesie internetowej akcji #metoo, sławne kobiety zaplanowały protest przeciwko molestowianiu seksualnemu kobiet (zwłaszcza w świecie filmu) o nazwie "Time's Up". Inicjatywę zapoczątkowało wspólnie ponad 300 aktorek, scenarzystek, agentek gwiazd, reżyserek i producentek. Kogo zobaczyliśmy w czarnej sukni na rozdaniu Złotych Globów 2018? Gwiazdy solidarnie wzięły udział z manifeście. Czarny strój naZłote Globy 2018 wybrały m.in. te gwiazdy: Meryl Streep, Claire Foy, Kendall Jenner, Emma Watson, Alicia Vikander, Sarah Paulson, Dakota Johnson, Mandy Moore, Margot Robbie, Angelina Jolie, czy Katherine Langford. Lista jest długa! Wspomniana Streep i Watson, ale także Michelle Williams, Susan Sarandon, Laura Dern, Shailene Woodley, Amy Poehler oraz Emma Stone przyprowadziły ze sobą na Złote Globy 2018 aktywistki na rzecz praw kobiet czy walki z przemocą seksualną. Niektórzy sławni panowie zdecydowali się na czarne smokingi, a na marynarkach pojawiły się przypinki z "Time's Up".

Z czarnego dress code'u na gali wręczenia Złotych Globów 2018 wyłamały się: niemiecka modelka Barbara Meier, aktorka Blanca Blanco oraz Meher Tatna, prezes Hollywood Foreign Press Association. Urodzona w Indiach Tatna, zapytana przez E! o to dlaczego nie ma na sobie ciemnej sukni, odpowiedziała, że chodzi o kwestie kulturowe: "gdy celebrujesz, nie nosisz czerni. To dla mojej mamy."

Złote Globy 2018: ceremonia

Złote Globy 2018 zorganizowane w hotelu Beverly Hilton poprowadził Seth Meyers. Była to już 75. ceremonia dotycząca tych prestiżowych statuetek. Już wiemy, że Złote Globy 2018 wręczyli m.in. Alicia Vikander, Helen Mirren, Gal Gadot, Dwayne Johnson, Shirley MacLaine, Reese Witherspoon i Jennifer Aniston. Czekaliście na Złote Globy 2018? Podczas swojego przemówienia Alexander Skargard złożył hołd "niezwykle utalentowanej grupie kobiet" z "Wielkich Kłamstewek", a Elisabeth Moss przytoczyła słowa Margaret Atwood, autorki książki "Opowieść podręcznej". Nicole Kidman swoje zwycięstwo dedykowała matce, która była działaczką w ruchu kobiet. Nagrodę im. Cecila B. DeMille odebrała Oprah Winfrey.

Pojawiły się również zapowiedzi, że czarne kreacje gwiazd to nie jest jednorazowy trend. Podobnie będzie na SAG Awards 21 stycznia. Ceremonię poraz pierwszy poprowadzi kobieta, a mianowicie Kristen Bell. Co więcej, nagrody będą wręczać tylko kobiety. Czy to samo zobaczymy na Oscarach?

Złote Globy 2018: gwiazdy w czarnych strojach [DUŻO ZDJĘĆ: suknie, stylizacje] >>