Koniunkcja Słońca z Aldebaranem

W maju wydarzy się bardzo ważna koniunkcja Słońca z Aldebaranem. Aldebaran jest najjaśniejszą gwiazdą konstelacji Byka, która symbolizuje jego oko. Oryginalne nazewnictwo zawdzięcza arabskiemu słowu al-dabarān, czyli "podążający za" kosmicznymi Plejadami i Hiadami. Starożytne kultury uważały jej miejsce na niebie za święte. Wierzono, że Aldebaran przynosi fortunę, odwagę oraz wytrzymałość. Energię gwiazdy porównywano do roli Anioła Stróża, który czuwa i chroni. Powiadano też, że Aldebaran aktywuje czakrę trzeciego oka, przyspieszając wzrost świadomości duchowej. 

Aldebaran to gwiazda oświecenia obdarzająca inspiracjami do zamieniania marzeń w rzeczywistość. 

Portal Srebrnej Bramy - reinkarnacja dusz

W astrologii Aldebaran jest również uważany za Portal Srebrnej Bramy, przez którą przedostają się dusze reinkarnujące z powrotem na Ziemię. Każdego roku pomiędzy 28 a 31 maja Słońce przecina gwiazdę Aldebaran, aktywując jej energię i pozwalając nam skąpać się w jej blasku. Już wkrótce możemy użyć mocy Aldebaran, aby spełnić swoje cele, przyspieszyć swoją drogę do oświecenia, znaleźć w sobie poczucie bezpieczeństwa czy nawet przypomnieć sobie, dlaczego wybraliśmy reinkarnację w tym życiu. Jeśli kiedykolwiek chciałaś zrobić regresję z poprzedniego wcielenia, ten przedział czasowy bardzo temu sprzyja. Możesz też nieświadomie doświadczyć snów lub wizji, które niosą informacje o twoim przeszłym życiu i kontrakcie duszy. Ponieważ Aldebaran jest związany z obfitością, koniecznie zabierz się za manifestacje.

Aldebaran, czyli róg obfitości

Gdy otworzy się Portal Srebrnej Bramy, wizualizuj wszystko, czego pragniesz dla siebie, swoich bliskich i otoczenia. Pozwól swojemu umysłowi przenieść się na nowe wyżyny. Ponieważ energia Aldebarana jest potężna, szczególnie na poziomie mentalnym, możesz poczuć się przytłoczona lub niespokojna, zwłaszcza gdy masz skłonność do nadmiernego myślenia. W tym czasie warto pomedytować i sporządzić listę rzeczy, za które jest się wdzięcznym. Wtedy niepokojące myśli dotyczące przeszłości oraz przyszłości powinny się rozproszyć, a ty bardziej docenisz moment, w jakim znajdujesz się właśnie teraz.

4 rytuały współpracujące z energią Aldebaran

  • Zamiast intensywnie myśleć o swoich celach, pobaw się w "wolne skojarzenia". Wycisz swój umysł i wizualizuj, co próbujesz zamanifestować. Gdy uzyskasz wyraźny obraz swojej wizji, zapisz ją na kartce. Nie pomijaj żadnych szczegółów. Dzięki temu rozpoznasz swoje pragnienia. Ta metoda może też ujawnić, w jakiej sferze narzucasz na siebie blokady i co stoi na przeszkodzie do realizacji twoich podstawowych potrzeb. 
  • Wycisz się. Pomedytuj, a gdy ta praktyka dobiegnie końca, weź do ręki długopis i zapisz na kartce trzy rzeczy, które chciałabyś przywołać w swoim życiu w czasie koniunkcji Słońca z Aldebaran. Następnie wyrecytuj je na głos. Wyobraź sobie, jak wibracja twoich pragnień z prędkością światła wędruje przez Wszechświat. Pisanie dzienników jest punktem wyjścia do kreatywnej wizualizacji i prawa przyciągania. Zapisane czy wypowiedziane intencje to już połowa drogi do sukcesu.
  • Często przeszłość utrudnia pójście do przodu. Kiedy karmiczne sytuacje, złe nawyki lub przeszłe związki powrócą podczas majowej retrogradacji Merkurego, popracuj nad tymi kwestiami. Widocznie nadal odrabiasz swoje lekcje.
  • Zajrzyj do swoich dawnych zapisków manifestacyjnych. Może zdasz sobie sprawę, że życzyłaś sobie wtedy czegoś, co masz właśnie teraz. Pamiętaj, że to, czego chcesz, zawsze ewoluuje. Ćwicz wzmacnianie swoich intencji i nie wahaj się marzyć o nowych rzeczach. Poświęć trochę czasu na skonfrontowanie się ze swoją przeszłością. Idź naprzód z jasnością oraz głębszym zrozumieniem swoich pragnień. 

___________
W ELLE.pl na co dzień informujemy Was o trendach, stylu życia, rozrywce. Jednak w tym ciężkim czasie część redakcji pracuje nad treściami skupionymi wokół sytuacji w Ukrainie. Tutaj dowiecie się jak pomagać, sprawdzicie gdzie trwają zbiórki i przeczytacie co zrobić, aby zachować równowagę psychiczną w tych trudnych okolicznościach: pomoc dla Ukrainy.