Przez poddanych Zara Tindall postrzegana jest jako rozsądna i zażegnująca konflikty – wielu to właśnie w niej pokłada nadzieję na to, że pomoże Harry’emu i Williamowi powrócić do przyjaznych stosunków. 

„Nie mam stylistki, większość zakupów robię online, bo tak jest łatwiej. Nie robię manicure’u. Potrzebuje 30 minut, aby być gotową do wyjścia” – mówi Zara Tindall, podkreślając, że różni się od większości arystokratek, natomiast ma wiele wspólnego ze „zwykłymi” Brytyjczykami. Nie dziwi więc, że ma z nimi dobry kontakt.

Kim jest Zara w rodzinie królewskiej?

Zara Tindall jest najstarszą wnuczką królowej Elżbiety. Księżniczka Anna, jej matka, w pewnym momencie była druga w kolejce do tronu. Jednak, ze względu na to, że męscy potomkowie królewskiej pary przejmowali pierwszeństwo, wkrótce Anna przestała liczyć się w sukcesji. Dlatego też Zara, chociaż blisko spokrewniona z królową Elżbietą, nigdy nie mogła liczyć na tron.

I właśnie dlatego rodzice Zary zdecydowali się nie przyznawać jej tytułu książęcego. Zara Tindall, chociaż należy do rodziny royalsów, mogła wiec wieść „całkiem” zwyczajne życie.

„W żadnym razie nie jestem księżniczką, czuje się dziwnie, gdy mnie się tak nazywa” – mówi Zara Tindall. Córka księżniczki Anny wielokrotnie podkreślała, że jest wdzięczna rodzicom, że zrobili wszystko, aby nie musiała pełnić obowiązków książęcych.

Zara Tindall – kariera sportowa

Pomimo że Zara Tindall nie była obarczona zobowiązaniami wobec tronu, jej życie nie do końca można nazwać przeciętnym. Zara Tindall jest amazonką. Zdobyła srebrny medal podczas Igrzysk Olimpijskich w Londynie. Złoty medal także zawisł na jej szyi w kilkukrotnie – wygrała Mistrzostwa Świata oraz Mistrzostwa Europy.

Spektakularne sukcesy sprawiły, że dzisiaj Zara Tindal jest bardziej rozpoznawalna jako sportowczyni niż członkini rodziny królewskiej. Jednocześnie jest pierwszą osobą o królewskim pochodzeniu, której udało się wywalczyć medal olimpijski. Jej matka, księżniczka Anna, także swego czasu brała udział w zawodach jeździeckich, ale nie stanęła na podium. Podczas IO w 2012 roku wręczyła córce medal – z pewnością dla ich obu była to bardzo emocjonująca chwila.

Kate Middleton i Meghan Markle w tej samej kreacji. „Miejmy nadzieję, że sukienka przyniesie między nimi pojednanie” piszą podekscytowani fani >>

Zara Philips, Mike Tindall – zakazana miłość

O Zarze Tindal mówiło się wyłącznie w kontekście jej sportowych dokonań. Nikogo więc nie zdziwiło, gdy okazało się, że jej pierwszym poważniejszym wybrankiem również jest jeździec, Richard Johnson. Para wzięła udział w głośnej sesji zdjęciowej (za którą otrzymali milionowe wynagrodzenie), a potem szybko się rozstali.

Okazało się, że prawdziwą miłością córki księżniczki Anny jest Mike Tindall. Jej ukochany także pasjonuje się sportem – jest rugbistą, uwielbia szybkie samochody. Oboje maja wiele wspólnych zainteresowań. Związek Zary Philips i Mike'a Tindalla nie spotkał się z aprobatą ze strony królowej Elżbiety.

Przywiązana do konwenansów monarchini nie pałała sympatią do Mike’a – wolała, aby jej wnuczka związała się z kimś innym. Wraz z upływem lat zaczęła przekonywać się do wybranka Zary. Nie miało to tak naprawdę większego znaczenia. Można podejrzewać, że Zara wcale nie brałaby sobie do serca opinii królowej – była znana jako buntowniczka, nie podejmowała decyzji, oglądając się na królewską etykietę.

Ile dzieci ma Zara Tindall?

Ślub Zary i Mike’a odbył się w 2011 roku, kilka po miesięcy po tym, jak na ślubnym kobiercu stanęli księżna Kate i książę William. Ślub wnuczki królowej był znacznie skromniejszy – mimo tego przybyli na niego fani rodziny królewskiej, którzy koczowali pod kościołem, aby tylko spotkać royalsów.

Dużym zainteresowaniem ze strony brytyjskich poddanych cieszyły się takie kolejne obwieszczenia o narodzinach dzieci Zary Philips. Mia Grace Tindall urodziła się w 2013 roku – jej młodsza siostra Lena Elisabeth przyszła na świat 5 lat później. Zara i Mike doczekali się także syna – Lucas Philip urodził się w 2021 roku. Ostatni z porodów Zary był dość nietypowy. Lucas urodził się na podłodze w łazience, bo Zara nie zdążyła pojechać do szpitala.

Zara Tindall – poronienia

Nie wszystkie ciąże Zary kończyły się szczęśliwie. Kobieta przeżyła dwa poronienia. Jak sama mówiła: „Wszyscy wiedzieli o ciążach. To było dla mnie naprawdę trudne, gdy musiałam powiedzieć, że je straciłam”. Zrozpaczeni rodzice otrzymali masę wsparcia od brytyjskich poddanych, którzy mieli podobne doświadczenie.

Czy Zara Tindall pogodzi Harry’ego i Williama?

Po tragicznej śmierci księżny Diany Zara Tindall okazała się niezastąpioną pomocą dla Harry’ego i Williama. Od zawsze była blisko ze swoimi kuzynami, a gdy stracili matkę, stała się dla nich prawdziwą opoką. Pozytywna energia, szczery optymizm i szeroki uśmiech – Zara starała się, aby pomimo trudnego okresu Harry i William nie stracili radości z życia.

Dlatego też, gdy wybuchły ostatnie skandale w rodzinie królewskiej, wszyscy jej członkowie pokładała nadzieję w tym, że właśnie Zarze uda się pogodzić skłóconych braci. Przez długi czas najstarsza wnuczka królowej Elżbiety nie zabierała głosu. Konsekwentnie dystansowała się od wydarzeń i nie chciała opowiadać się po żadnej ze stron. Następnie wydarzył się przełom. Tuż przed 70. rocznicą objęcia brytyjskiego tronu przez królową Elżbietę, Zara bez ogródek skrytykowała Harry’ego – według doniesień brytyjskiej prasy miała poprosić go o zaprzestanie szkodliwej działalności. Jej interwencja nie przyniosła jednak żadnego skutku. Bracia wciąż nie zakopali wojennego topora.

Zara Tindall i książę Harry mimo to wciąż mają poprawne stosunki. Razem wracali z pogrzebu królowej Elżbiety – Harry wolał dzielić limuzynę z nią niż ze swoim bratem.

Tajniki makijażu Meghan Markle. Rozświetlający podkład, szminka nude i inne ulubione kosmetyki księżnej Sussex >>

Zara Tindall, Kate Middleton – przyjaciółki od serca

Jak wiadomo, księżna Kate nie ma najlepszych relacji z Meghan Markle. Za to przyjaciółkę znalazła właśnie w Zarze Tindall – prawdopodobnie podobne doświadczenia je do siebie zbliżyły. Wzięły ślub podobnym czasie, obie są matkami trójki dzieci.

Nie ma wątpliwości, że się świetnie dogadują – Kate Middleton i Zara Tindall razem spędzają większość rodzinnych uroczystości. Czują się ze sobą swobodnie – zdjęcia, na których głośno się śmieją i plotkują, obiegają media.

Niedawno jednak pojawiły się spekulacje, że Zarę i Kate zbliżyła do siebie przede wszystkim niechęć do Meghan. W dokumencie Netfliksa „Harry i Meghan” księżna wyznała, że nie mogłaby założyć stroju w tym samym kolorze, co inny członek rodziny królewskiej. Chwilę później podczas wspólnego wyjścia Kate i Zara ubrały się niemal identycznie – obie włożyły burgundowe płaszcze. Niektórzy uważają, że to przypadek, inni twierdzą, że przyjaciółki chciały (w ten subtelny sposób) odnieść się do słów Meghan Markle.

Dokument o Zarze Tindall nie spodobał się księżnej Kate

Meghan Markle i książę Harry nie są jedynymi członkami rodziny królewskiej, którzy mogą pochwalić się dokumentem na swój temat. Channel 5 emituje serial poświęcony Zarze i Mike’owi. „No Nonsense Royals” – jak sugeruje tytuł – przedstawia córkę księżniczki Anny i jej męża w pozytywnym świetle. Są zwyczajni, wyjątkowo rozsądni, podobni do poddanych i dzięki temu im bliscy.

Mike i Zara Tindall nie dostają pensji, tak jak członkowie rodziny królewskiej, którzy mają swoje tytuły – oboje pracują na własne utrzymanie. Zara pracuje w klubie jeździeckim, ale oprócz tego występuje w reklamach i w ten sposób spienięża swoją popularność. Podobnie Mike, który niedawno wziął udział w reality-show „I’m A Celebrity…Get Me Out Of Here!”. Tym samym Mike stał się pierwszym royalsem w historii, który wziął udział w telewizyjnym reality-show.

„Są bardzo zdenerwowani i bardzo smutni” – tak jeden z pracowników pałacu określił reakcję księżnej Kate i księcia Williama, gdy para dowiedziała się, że Mike bierze udział w programie. Z entuzjazmem przyjęli dokument o Tindallach, który budował pozytywny wizerunek korony – reality-show z royalsem jako uczestnikiem uznali za nie na miejscu.