Choć w Polsce to święto obchodzimy 26 maja, są kraje celebrujące Dzień Matki w inne dni. Przykładowo, Brytyjczycy i Irlandczycy świętują ten dzień zawsze w czwartą niedzielę wielkiego postu. Portuglaczycy i Hiszpanie w pierwszą niedzielę maja, a Amerykanie, Australijczyczy, Szwajcarzy, Brazylijczycy, Włosi, Duńczycy, Słowacy, czy Kanadyjczycy w drugą niedzielę maja. Dokładna data nie jest ważna, najistotniejsze jest to, że powinniśmy doceniać (przez cały rok!) macierzynstwo oraz  kobiety wychowujące przyszłe pokolenia. A zwłaszcza matki, które muszą się zmierzyć z chorobą własnego dziecka. Ten trudny temat podjęła kanadyjska organizacja non-profit SickKids Foundation pomagająca dzieciom w odzyskaniu zdrowia. Fundacja wspiera badania oraz opiekę medyczną w szpitalach. Rok temu, dzięki dotacjom udało się zebrać ponad 137 milionów $ kanadyjskich, czyli ok. 410 milionów zł.

Z okazji zbliżającego się Dnia Matki fundacja postanowiła opublikować wzruszające wideo. W filmiku zobaczymy jak radzą sobie mamy chorych pociech, gdy nikt nie patrzy. Jak wygląda ich trudna codzienność (czyli szpitale, rehabilitacja itp). Mimo trudnej sytuacji mają w sobie ogromne pokłady siły i miłości. I za to powinniśmy je podziwiać. 

Spot "SickKids VS: MomStrong" ma jużponad 100 tysięcy wyświetleń. W tej miniprodukcji udział wzięły zarówno aktorki, jak i "prawdziwe" mamy małych pacjentów. Warto przeczytać też komentarze zamieszczone pod klipem.