Kiszona kapusta - właściwości

Chcesz skutecznie przeprowadzić wiosenny detoks? Wystarczy, że do codziennego menu wprowadzisz jeden odżywczy składnik - kiszoną kapustę! Ale dlaczego akurat to warzywo? Liczne badania naukowe potwierdzają, że kapusta po przejściu procesu fermentacji zyskuje niezwykłe, lecznicze właściwości. Znajdują się w niej pokłady witamin B, C, E oraz antyoksydantów, korzystnie wpływających na urodę! Kiszona kapusta  to probiotyk, który posiada działanie bakteriobójcze, dzięki czemu wzmacnia pozimową odporność.

To nie wszystko - produkty fermentowane wspomagają odchudzanie! Oczyszczają z toksyn układ pokarmowy oraz pobudzają soki trawiennie. Kiszona kapusta, choć ma mało kalorii, syci na dłużej za sprawą zawartego w niej błonnika. Dzięki temu skutecznie wspomaga odchudzanie oraz obniża poziom złego cholesterolu! Co więcej, picie pozyskanego z niej soku poprawia kondycję pozimowej skóry i jest naturalnym środkiem zwalczającym stres.

Kiszona kapusta - jak najlepiej ją jeść?

Kiszona kapustę można potraktować jako dodatek do wytrawnego dania lub zjeść ją solo, w formie surówki. Warto dodać do niej kilka kropel oleju sezamowego - dzięki temu zyska orientalny smak, a organizm lepiej przyswoi zawarte w niej składniki! Nie masz pomysłu, z czym ją zaserwować? Fermentowana kapusta doskonale współgra z pestkami granatu, czy orzechami - w takiej wersji zaspokaja apetyt na dłużej!

Poznaj właściwości innych super foods >>

Kuchenne zakupy, kup on-line: