Tradycji musi stać się zadość - nie ma Świąt bez Kevina. Choć ta słynna produkcja była już wyświetlana w telewizji w tym roku z powodu kampanii "zostań w domu" w trakcie wiosennego lockdownu w Polsce, to nie wyobrażamy sobie, żeby tego filmu zabrakło w trakcie Bożego Narodzenia. Na szczęście Polsat nie zawiódł i kolejny raz obejrzymy historię chłopca, który spędza sam święta w wielkiej rezydencji.

Filmy świąteczne na Netflix. Poznaj najpopularniejsze tytuły >>

Wiemy, kiedy "Kevin sam w domu" zostanie wyemitowany w tv w trakcie Świąt!

Nie będziemy trzymać was dłużej w niepewności. Przygotujcie się na seans filmu "Kevin sam w domu", jak zawsze w Wigilię o godzinie 20.00 na antenie Polsatu. Na szczęście nie dojdzie do historii sprzed 10 lat, kiedy to kanał zrezygnował z emisji tytułu. Wtedy fani "Kevina", ok. 50 tys. osób zaprotestowało na Facebooku. Apel spowodował, że kanał umieścił "Kevina" w swoim świątecznym rozkładzie. I co roku miliony telewidzów po raz kolejny oglądają perypetie chłopca. 

10 najlepszych filmów świątecznych >>

Dzięki tej roli Macaulay Culkin stał się gwiazdą kina, co więcej, w 1991 roku chłopiec otrzymał również nominację do Złotych Globów w kategorii "najlepszy aktor w komedii lub musicalu". A na kanwie tego sukcesu powstał nawet serial dokumentalny na Netflix pt. "Filmy naszej młodości", gdzie pokazane są kulisy m.in. tej produkcji. 

"Kevin sam w domu": o czym jest ten kultowy film świąteczny?

Rodzina McCallisterów zamierza spędzić Święta Bożego Narodzenia we Francji. W dzień wyjazdu omal nie spóźniają się na samolot. W wyniku zamieszania zapominają zabrać ze sobą małego Kevina. Ośmiolatek zostaje sam w domu i musi sam sobie radzić ze wszystkim, w czym do tej pory wyręczali go rodzice... łącznie z dwoma złodziejami, którzy tylko czyhają, by okraść rezydencję McCallisterów. U boku Culkina zobaczymy takich aktorów jak  Joe Pesci, Catherine O'Hara, Daniel Stern, czy John Heard.

Filmy o księżniczkach na Święta - najbardziej romantyczne produkcje! Niektóre z nich znajdziesz na Netflix. >>