Trening dwa razy w tygodniu

Ile ćwiczyć, żeby mieć ciało wyrzeźbione jak Aniołki Victoria's Secret? Z pewnością każdego dnia, po kilka godzin! Ale czy na pewno codzienny trening jest korzystny dla zdrowia? Naukowcy z Uniwersytetu w Sydney odkryli, że uprawianie sportu dwa razy w tygodniu może uchronić przed nowotworem i chorobami układu krążenia. Po przebadaniu 60 tys. osób okazało się, że te ćwiczące rzadziej są aż o 30% mniej narażone na poważne schorzenia w młodym wieku. Najlepsze wyniki mieli Ci, którzy ograniczali się do wysiłku dwa razy w tygodniu. Poświęcenie w ciągu siedmiu dni 75 minut na intensywny wysiłek lub 150 minut na umiarkowany trening, to klucz do posiadania dobrej formy. Chociaż taka rutyna nie przynosi spektakularnych fit efektów, ciało faktycznie staje się zdrowsze i nie jest narażone na przetrenowanie. 

Full body workout: plan treningowy powinien obejmować całe ciało 

To dobra wiadomość dla osób, które ze sportem nie są za pan brat. Warto zmotywować się do tego, by przynajmniej w weekendy zapewnić sobie ruch. Niech będzie to trening kardio trwający 1,5 godziny lub 2,5 godzinna, umiarkowana aktywność. W celu uzyskania optymalnych korzyści, najlepiej codziennie się poruszać. Nie trzeba od razu biegać, czy przerzucać ciężarów - wystarczy spacer, taniec do ulubionej piosenki lub zrezygnowanie z windy! Sprawdź proste sposoby na to, by zachować formę nawet za biurkiem w pracy (PRZECZYTAJ >>). Jeżeli jednak chciałbyś podjąć wyzwanie i zacząć ćwiczyć intensywniej nad masą mięśniową, wiele popularnych sportowców prowadzi własne kanały na Youtube. Możesz się z nich nauczyć czym jest martwy ciąg, ćwiczenia wielostawowe oraz czym są cele treningowe. A także jak wykonywać ćwiczenia poszczególnych grup mięśniowych, które pomogą uzyskać oczekiwane efekty i zapewnią piękną sylwetkę. 

Warto ćwiczyć pod okiem profesjonalisty 

Jeżeli nigdy nie miałeś okazji trenować pod okiem specjalisty, warto zainwestować w trenera personalnego. Nawet kilka spotkań z ekspertem posiadającym dłuższy staż treningowy pozwoli ci uniknąć kontuzji. Bez dokładnego zrozumienia, które ćwiczenia działają na daną partię ciała możesz długo nie zobaczyć efektów treningu. Znajomość podstaw pozwoli ci na efektywniejszy trening i szybsze rezultaty. 

Nie intensywność treningowa, a regularność są kluczem do sukcesu 

Regularność w treningach ma ogromne znaczenie dla osiągnięcia pożądanych rezultatów. Warto jednak pamiętać, że regularność nie oznacza koniecznie intensywności. Nawet umiarkowane ćwiczenia, wykonywane regularnie, mogą przynieść korzyści zdrowotne. Ważne jest znalezienie równowagi między aktywnością fizyczną a regeneracją, aby uniknąć przetrenowania i zapewnić odpowiednią dbałość o ciało.

Wszystko, co powinnaś wiedzieć o ćwiczeniach >>