Kto zagra księcia Williama w najnowszym sezonie "The Crown"?

Do obsady kultowego serialu dołączył właśnie 13-letni Senan West, który prywatnie jest synem Dominica Westa, aktora wcielającego się w rolę księcia Karola. Będzie to debiut młodego Westa, który zagra dorastającego wnuka królowej Elżbiety (w tej roli Imelda Staunton). W jego serialową mamę, czyli księżną Dianę wcieli się tym razem Elizabeth Debicki - Australijska aktorka o polskich korzeniach.

5 sezon "The Crown" już niedługo! Szykuje się pozew dla Netflixa?

Czwarty sezon "The Crown" skończył się w momencie, gdy "bajkowe" małżeństwo Diany z księciem Karolem rozpada się i zapowiada przełomowe wydarzenia. 7 kwietnia tego roku, serwis Variety poinformował, że prace nad kolejnym sezonem serialu rozpoczną się w lipcu 2021 i faktycznie produkcja jest obecnie w toku. W mediach pojawiły się także doniesienia, że kolejna seria przedstawi rodzinę królewską w wyjątkowo złym świetle. Jak donosi brytyjska gazeta The Sun, eksperci prawni doradzili rodzinie królewskiej złożenie pozwu przeciwko Netfliksowi. Ma to związek z planowanym przedstawieniem w 5. sezonie najbardziej bolesnych i dramatycznych przeżyć z życia królowej Elżbiety II i jej rodziny oraz skupienie się na księżnej Dianie. Zobaczymy między innymi rozwód Diany i księcia Karola, a także jej tragiczną śmierć w Paryżu. Pałac Buckingham na razie nie skomentował tematu pozwu. 

Książę William zbulwersowany wyborem lokalizacji do słynnej sceny z księżną Dianą

W 5 sezonie "The Crown" nie zabraknie oczywiście słynnej sceny, gdzie księżna Diana wysiada z samochodu ubrana z "sukienkę zemsty". Była to słynna "mała czarna", którą Brytyjka miała na sobie podczas gali charytatywnej magazynu Vanity Fair mającej miejsce 20 listopada 1994 roku. Kreacja została nazwana "revenge dress", ponieważ nie była zgodna z protokołem królewskim. W dniu gali BBC również ujawniło wyznanie księcia Karola na temat romansu z Camillą Parker Bowles. Okazuje się, że książę William jest nie pocieszony z powodu wyboru lokalizacji do nakręcenia owej sceny. Została ona bowiem nagrana w Kensington Gardens, czyli zaledwie krok od posiadłości, gdzie mieszka William. Zapewne zostaną poruszone również aspekty pozwolenia na wykorzystanie królewskiego parku w celach produkcji.

Mogli wybrać dowolną lokalizację, aby odtworzyć tę scenę, ale zdecydowali się wybrać miejsce, które William może prawie oglądać z okna swojej sypialni - mówi informator portalowi Daily Mail.

Ile sezonów będzie miał "The Crown" na Netflix?

Dla prawdziwych fanów mamy wspaniałą wiadomość - będzie 6. sezon "The Crown"! W lipcu tego roku twórca serialu, Peter Morgan, potwierdził za pomocą portalu "Deadline", że serial powróci w jeszcze jednej serii. 

Kiedy zaczęliśmy omawiać fabułę serii 5, wkrótce stało się jasne, że aby oddać sprawiedliwość bogactwu i złożoności historii, powinniśmy wrócić do pierwotnego planu i zrobić sześć sezonów. Aby było jasne, seria 6 nie przybliży nas do teraźniejszości — po prostu umożliwi nam bardziej szczegółowe omówienie tego samego okresu– stwierdził Morgan

News from the palace: we can confirm there will be a sixth (and final) season of @TheCrownNetflix, in addition to the previously announced five!

— Netflix UK & Ireland (@NetflixUK) July 9, 2020