Choć nadal nie znamy daty premiery 4. sezonu "The Crown", jeszcze nigdy nie mieliśmy tylu informacji zakulisowych. Do tej pory producenci serialu Netflix utrzymywali wszystko w tajemnicy, jednak tym razem na pomoc przyszli... paparazzi. To właśnie oni po kryjomu robią zdjęcia z planu, dzięki czemu możemy zobaczyć np. jak Emma Corrin prezentuje się w roli Lady Di. Tak, to właśnie ona wciela się w byłą księżnę Walii. Przypomnijmy, w kwietniu 2019 ujawniono, że w zmarłą w 1997 roku Dianę Spencer wcieli się debiutantka, czyli właśnie Corrin. O samej aktorce niewiele wiadomo, 24-latka ma na koncie zaledwie kilka ról: jeden odcinek w produkcji "Grantchester", film "Misbehaviour" z udziałem Keiry Knightley, Suki Waterhouse, a także Gugu Mbatha-Raw, a także brytyjski serial "Pennyworth", opowiadający historię lokaja Batmana. Patrząc na kadry pokazujące kulisy "The Crown 4" nie da się nie zauważyć podobieństwa aktorki do Diany. Casting do tego serialu od początku był perfekcyjny. 

Netflix: mimo koronawirusa nadal trwają prace nad tym słynnym serialem. O jaki tytuł chodzi? >>

Te seriale Netflix nie doczekają się kolejnych sezonów. Które projekty anulowano w 2020 roku? >>

The Crown 4: Emma Corrin jako księżna Diana. Nowe zdjęcia z planu serialu Netflix

Ekipa "The Crown" nadal przebywa w Manchesterze, który udaje Nowy Jork. Kilka dni temu nagrywano sceny ukazujące wizytę księżnej Diany w tej amerykańskiej metropolii, do której doszło w 1989 roku. Zdjęcia pochodzą z wydarzenia zorganizowanego w Brooklyn Academy of Music, w ramach Welsh National Opera Gala. Odbyła się tam wtedy premiera "Falstaff", komediowej opery lirycznej, której libretto oparto na podstawie "Wesołych kumoszek z Windsoru" i "Henryka IV" Williama Szekspira, a autorem muzyki był Giuseppe Verdi. Księżna miała na sobie wtedy białą suknię autorstwa Victora Edesteina. 

Emma Corrin jako księżna Diana na planie serialu "The Crown 4". / East News

A tak wyglądała księżna Diana ponad 30 lat temu, gdy arystokratka przyleciała do Nowego Jorku. 

Księżna Diana podczas wizyty w USA, 1989 rok. / Getty Images

W podobnej kreacji księżna Diana była widziana rok wcześniej, a dokładnie w listopadzie 1988 roku, gdy odwiedziła w księciem Karolem ówczesnego prezydenta Francji Francois Mitterranda w Paryżu. 

Księżna Diana w Paryżu, 1988 rok. / East News

"The Crown 4": obsada serialu Netflix

W 4. sezonie "The Crown" na Netflix pojawi się również Gillian Anderson. Gwiazda serialów "Z Archiwum X", "Upadek" i  "Sex Udecation" wcieli się w charyzmatyczną Margaret Thatcher, premier Wielkiej Brytanii w latach 1979-1990. Powróci też obsada z poprzedniej serii: Josh O'Connor (serialowy książę Karol), Olivia Colman (Królowa Elżbieta II), Tobias Menzies (Książę Filip), Helena Bonham Carter (Księżniczka Małgorzata), Ben Daniels (Tony Armstrong-Jones), Erin Doherty (Księżniczka Anna), a także Marion Bailey (Królowa Matka).