Jacquemus jesień-zima 2022/2023: kolekcja roku?

Wczoraj w sieci zawrzało, kiedy na Instagramie Jacquemus pojawiło się krótkie wideo z mężczyzną (może samym projektantem?) niosącym lustro w stronę zniszczonego pomostu. Odbijała się w nim iskrząca się w słońcu woda, a na niej widniał komunikat: "'Le Papier' live monday 27 June 6:30 CET jacquemus.com". Najbardziej kreatywny Francuz w charakterystyczny dla siebie niestandardowy sposób zapowiedział premierę najnowszej kolekcji. I jeszcze chwilę przed pokazem wrzucił kolejne wideo - białe skały na tle błękitnego nieba, które podpisał: "Show właśnie się zaczyna". I cóż, było to rzeczywiście prawdziwe Show i to przez duże "S", bo Simon Porte pokazał w nim, jak można robić artystyczną i sprzedażową modę jednocześnie.

Wyprzedaż Zara 2022: wiemy, co zostanie przecenione! Te ubrania i dodatki warto kupić online dziś wieczorem>>

Zaczął od idei pokazania kolekcji offline & online - podczas gdy zaproszeni goście specjalnie dla niego przylecieli na południe Francji do zachwycającego Arles (to już prawie tradycja, że pokazy Jacquemusa odbywają się w najpiękniejszych lokacjach i poza stolicami mody), klienci i fani mogli w czasie rzeczywistym podziwiać projekty na ekranach swoich komputerów i smartfonów. Było warto, bez względu na to, którą możliwość się otrzymało, a dziś - mimo upływających od pokazu godzin - o tym, co zaprezentował Jacquemus, mówią nieustannie wszyscy. "Le Papier", czyli powód tych branżowych i nie tylko rozmów, to sezon jesień-zima 2022/2023 według francuskiego projektanta: cały w bieli. W jednym z wywiadów przyznał on, że inspirają były początki, które zaczynają się od niczego, po prostu czystej białej kartki.

I tak oto całkowicie białe sylwetki wędrowały po wybiegu na świeżym powietrzu w solnych górach parku Camargue, co chwilę zlewając się z tłem i się z niego wybijając. 

W "Le Papier" widać wszystko, co ostatnio zaprząta głowę Simona Porte'a. Z jednej strony rozważania na temat idei samego tworzenia i kreatywności w modzie, z drugiej zbliżający się ślub projektanta z Marco Maestri, a do tego jeszcze efekty współpracy z Nike. Mamy więc luźne koszulki i spodnie, przezroczyste sukienki, tiulowe welony, zmysłowe koszule, maxi z prążkowanej dzianiny, asymetryczne topy eksponujące brzuch, gorsety, outdoorowe szorty, garniturowe kamizelki czy spodnie w kant. Wszystko spalone słońcem, w odcieniach kremu, bieli, kości słoniowej przełamanej czasem jednolitą czernią lub brązem i z dodatkiem pierwszych w historii sneakersów z metką Jacquemus.

10 najlepszych stylizacji Blake Lively>>

Zdjęcia z tego niesamowitego wybiegu Jacuemus jesień-zima 2022/2023 możecie zobaczyć już w naszej galerii. Radzimy go zapamiętać - za chwilę ten nowatorski francuski styl podbije ulice i będziecie widzieć go wszędzie. Dobrze wtedy wiedzieć, kto był pierwszy. 

Carole Middleton w sukience księżnej Cambridge. Tak Kate i jej mama promują drugi obieg (a przy okazji to najmodniejszy model lata 2022)>>