W nocy z 25 na 26 kwietnia Anthony Hopkins stał się najstarszym żyjącym aktorem, który otrzymał statuetkę w kategorii aktorskiej w historii. To już drugi raz, kiedy Walijczyk zdobył Oscara. W 1992 roku odebrał tę samą nagrodę za rolę w filmie ,,Milczenie owiec".

Oscary 2021: Anthony Hopkins doceniony za rolę Ojca. W jakiej kategorii Akademia nagrodziła ,,The Father"?

Oscary 2021: Spóźnione podziękowania Anthony'ego Hopkinsa

,,Nie spodziewałem się, naprawdę" - powiedział w filmie opublikowanym na swoim Instagramie. Aktor złożył podziękowania Akademii za statuetkę prosto z rodzinnej Walii. Przypomnijmy, że Hopkins był nieobecny podczas ceremonii, jednak biorąc pod uwagę wiek aktora, zwłaszcza w kontekście trwającej pandemii jest to zrozumiałe.


Filmy nominowane do Oscarów 2021, które obejrzysz na Netflix

Salma Hayek wspólnie z Anthony'm Hopkinsem świętuje zdobycie Oscara!

54-letnia meksykańska aktorka we wtorek (27 kwietnia), udostępniła na swoim Instagramie film, na którym ona i 83-letni Hopkins tańczą po tym, jak niespełna dwa dni wcześniej zdobył statuetkę w kategorii ,,Najlepszy aktor pierwszoplanowy".


„Świętujemy z królem @anthonyhopkins jego drugiego Oscara za niezwykły występ w ,,The Father" - podpisała post Salma Hayek.

W filmie Anthony tańczy w swoim domu w Walii do piosenki Leonarda Cohena „Dance Me to the End of Love”. Pod koniec przyłącza się do niego Salma i mocno ściska aktora.

PS jeśli jeszcze nie widzieliście obrazu Floriana Zellera z Anthony'm Hopkinsem w roli głównej, już teraz dodajcie go na listę must-see.
 

Leonardo DiCaprio stworzy remake "Na rauszu", który został nagrodzony tegorocznym Oscarem. Kto zagra w nim główną rolę?