Modne fryzury na wiosnę 2020 - fale "silky waves"

Fale retro znów są très chic, ale w nowym sezonie będziemy je nosić nie tylko wieczorem, ale nawet do biura. Chociaż wydawać by się mogło, że nie będziesz mieć na nią czasu gdzieś między przecieraniem oczu a pierwszą kawą. Ta na pierwszy rzut oka bardzo wymagająca fryzura, podobno wcale nie jest tak trudna do wykonania. Tak szerokie, mocno wygładzone i przylegające do głowy fale nie bez przyczyny nazywają się też "finger waves". Układa się je po prostu palcami z małą pomocą grzebienia i lokówki. O to, jak je zrobić, pytamy Magdę Dukat, właścicielkę salonu Hairmate w Krakowie. Fale zrobione przez Magdę fotografuje Aga Wojtun.

Modne fryzury: Kendall Jenner ma nowy kolor włosów? Modelka inspirowała się słynnym trendem z lat 90., który powraca w nowej wersji >>

Jak zrobić "silky waves"?

Przede wszystkim nie musisz odtwarzać całej fryzury, dla pięknego efektu wystarczy tylko jeden element - np. grzywka.

Jak zrobić fale "silky waves" na długich włosach?

Zacznij od wydzielenia pasm z przodu w miejscu grzywki. Resztę mocno wygładź i zepnij w niskiego kucyka nad karkiem. Wcześniej wybrane pasmo nawiń na szeroką lokówkę i rozczesz szerokim grzebieniem na bok. Przypnij za uchem i utrwal lakierem, wygładzając i kształtując falę palcami. Mój trik, żeby to sobie ułatwić? Do układania fal używam kosmetyku SUPER.GOO marki Kevin Murphy, dodając do niego odrobinę wody. Po nałożeniu go na włosy, pasmo przeczesywałam kilka razy dla maksymalnego wygładzenia, co sprawiało, że włosy były bardzo plastyczne i pozwalały łatwo formować kształt palcami. Całość utrwalałam mocnym, żywicznym lakierem z efektem nabłyszczenia.

Jak zrobić fale "silky waves" na włosach do ramion i krótkich?

Zrób przedziałek na boku i trzymając grzebień poziomo, przeczesuj włosy w systemie "przód - tył" i na załamaniach przypinaj wsuwki lub metalowe klipsy. Jeśli chcesz uzyskać efekt mokrych fal - zmocz pasmo wcześniej i nałóż żel utrwalający. Po spięciu zostaw do wyschnięcia.

Klipsy i wsuwki możesz po utrwaleniu zdjąć, ale modowy efekt na pewno dadzą spinki biżuteryjne lub surowe wsuwki awangardowo pozostawione obok siebie w awangardowym szyku.

 

Photographer: Aga Wojtuń/ @agawojtun
Models: Kate @kate_szczudrawa, Diana @ dianaskovron / Division @divisionmodel, Julia /As
Management @juliachruscielewska @as_management
Stylist: Wero Wysoczyńska / @ wero_wysoczynska
Make up Artist: Olga Wolska-Jerzak / @olga.wolskajerzak
Hair Artist: Magda Dukat/ Hairmate / @ladygold_ @hairmate.krakow
Production: Green Carrot / @greencarrotphoto
Special Thanks to the Hairmate Krakow