Dom mody Dolce & Gabbana dba, żeby jego linia kosmetyków nie była znana tylko ze zmysłowych reklam perfum. O marce głośno ze względu na premierę "Sicilian Jewels", minikolekcji kosmetyków na Święta 2013. Zieleń pomadki i lakieru do paznokci nie ma jednak naśladować bożonarodzeniowego drzewka, a głęboki odcień szmaragdu. Towarzyszą mu inne kolory kamieni szlachetnych: rubin, topaz i ametyst. To oznacza, że w ofercie znajdą się także pomadki w niezbyt popularnych odcieniach chłodnego fioletu i intensywnego złota. W skład kolekcji "Sicilian Jewels" wchodzą też cztery odpowiadające lakiery do paznokci.

Kocham kamienie szlachetne; są symbolem władzy i namiętności. Uwielbiam, jak odbijają światło: to dlatego od początku są elementem naszych kolekcji. Ozdabiamy kamieniami nasze akcesoria, gorsety, wszystko, tak jak w ostatniej jesiennej kolekcji, która najlepiej wyrażała, jakie znaczenie ma dla nas biżuteria - tłumaczył Stefano Gabbana, wpisując nowe kosmetyki w estetykę swojego domu mody.

Ceny nietypowych kosmetyków Dolce & Gabbana kształtują się w okolicy 27 funtów (135 zł) za pomadkę i 19 funtów (95 zł). Dostępne są w brytyjskim domu handlowym Harrods (także online, z dostawą do Polski). Skusilibyście się na taki eksperyment? Czy zielona szminka stanie się chwilową, ale powszechną modą jak niebieskie usta w zeszłym roku?

Świąteczna kolekcja kosmetyków Dolce & Gabbana "Sicilian Jewels" w GALERII >>>