Superkrwawe zaćmienie Księżyca i Wilcza Pełnia 2019 - co to znaczy?

Nazwa wyjątkowego spektaklu, który zobaczymy już w nocy z 20 na 21 stycznia jest długa i skomplikowana. W zasadzie "Super Blood Wolf Full Moon Lunar Eclipse" brzmi bardziej jak tytuł kolejnego odcinka "Chilling Adventures of Sabrina" niż nazwa zjawiska astronomicznego. No i trochę trzeba poczytać, żeby zorientować się, co tak naprawdę wydarzy się na niebie.

Pełnia Księżyca - luty 2019 >>

Wilcza Pełnia Księżyca 2019

Zacznijmy od najprostszej i oczywistej rzeczy - pełnia to faza Księżyca, podczas której Księżyc znajduje się po przeciwnej stronie Ziemi niż Słońce i jego tarcza jest widoczna w całości. Raz na jakiś czas mamy do czynienia z superpełnią czyli ,,perygeum" - to moment, w którym Księżyc znajduje się najbliżej Ziemi i jest widoczny dużo lepiej niż zazwyczaj. Według NASA jego tarcza jest wtedy o 14% większa, i świeci o 30% jasniej. I właśnie taka pełnia czeka nas 21 stycznia. Dlaczego nazywana jest Wilczą? Styczniowa pełnia obrosła legendami, ponieważ w czasie styczniowych mroźnych nocy przy mocnym świetle księżyca wilki zakradały się do osad w poszukiwaniu pożywienia. Do dziś są wtedy bardziej aktywne niż na co dzień. Mało kto wie, że co miesiąc pełnia księżyca ma inną nazwę i każda związana jest wbrew pozorom nie z ludowymi przesądami a cyklami przyrody i sezonowymi rytuałami.

Wilcza Pełnia Księżyca / Getty Images

Styczeń - Wilcza Pełnia

Styczeń - Śnieżna Pełnia

Marzec - Robacza Pełnia

Kwiecień - Siewna Pełnia 

Maj - Mleczna Pełnia

Czerwiec - Truskawkowa Pełnia

Lipiec - Sienna Pełnia

Sierpień - Kukurydziana Pełnia

Wrzesień - Pełnia Żniwiarzy

Pażdziernik - Pełnia Myśliwych

Listopad - Bobrza Pełnia.

Grudzień - Dębowa Pełnia

Krwawy Superksiężyc

Z 20 na 21 stycznia będziemy więc świadkami Wilczej Superpełni, ale od godziny 5:41 do 6:44 Księżyc będzie dodatkowo pozostawał w całkowitym zaćmieniu. To oznacza, że Księżyc położony naprzeciwko Słońca przez ponad godzinę ustawi się w stożku jego cienia. Mówiąc jaśniej (choć ciemniej) - promienie słoneczne w ogóle nie będą dochodzić bezpośrednio do jego powierzchni. 

Dodatkowo Superksiężyc w Wilczej Pełni całkowicie zaćmiony nabierze jeszcze czerwonej barwy, co dzieje się, gdy Księżyc oświetla jedynie  rozświetlona przez promienie słoneczne atmosfera. Uff, to na tyle z naukowych faktów. 

Czytaj też: Chiński horoskop >>

Jaki wpływ może mieć na nas Wilczy Księżyc i to w Krwawej Pełni i zaćmieniu?

Od dawna wierzono, że nawet "zwykła" pełnia Księżyca ma wielką moc oddziaływania na ludzi. Nawet naukowcy zauważają zależność między księżycowymi fazami a reakcjami ludzkiego organizmu. Kilka miliardów lat temu Księżyc był dużo bliżej Ziemi niż teraz i wówczas jego dużo większa siła przyciągania powodowała, że wody z oceanów wdzierały się głęboko w ląd, niosąc ze sobą materiał mineralny, umożliwiając tym samym powstania związków organicznych, które dały początek życiu na Ziemi. Skoro Księżyc działał tak na oceaniczne pływy a organizm człowieka w 60% składa się z wody, łatwo nomen omen popłynąć w wyobrażeniach na temat jego odziaływania na człowieka.

W czasie pełni mamy mniej melatoniny - śpimy krócej, niespokojnie, organizm włącza tryb czuwania i, co ważne, wytwarza mniej serotoniny. Jesteśmy więc bardziej rozdrażnieni, kłótliwi i podejrzliwi. Dołączając do tego jasne światło Księżyca, wycie wilków i głęboko zakorzenione wierzenia, łatwo wyobrazić sobie skalę dziwnych zjawisk, które generujemy wokół siebie. Wśród badań bardzo znane i często przytaczane są statystyki kryminalne zbierane w mieście Brighton i okolicach. To tam w pełnię Księżyca dochodzi do większej niż zazwyczaj liczby przestępstw....

Czego spodziewać się po Wilczej Pełni Krwawego Księżyca 2019?

Astrolodzy twierdzą, że tego typy zjawiska oddziaływują na świat - sytuację polityczną, społeczną, relacje międzyludzkie. W tym roku wieszczą (co nie jest akurat trudne do przewidzenia) zaostrzenie konfliktów między elitami a niższymi warstwami społecznymi, pomiędzy uprzywilejowanymi a zwykłymi śmiertelnikami. Okolice Krwawej Pełni Księżyca mają być obfite w kryzysy w social mediach ale także w akcje społeczne i ruchy walczące w słusznej sprawie. Scanrzyści programu SNL sprawdzili też, jakie rocznice pokrywają się z superpełnią i co może się w związku z tym wydarzyć. Wskazali na największy jednodniowy protest Kobiet w Waszyngtonie, sprawę Muellera i finał ważnych pertraktacji politycznych z udziałem Rosji.

Czytaj też: Horoskop miłosny >>

Pełnia Księżyca a miłość

Jak superpełnia może działać w bardziej prywatnym wymiarze? Wpływ Księżyca na związki jest niezaprzeczalny i pewnie każdy sprawdził to na własnej skórze. Podobno dużo namiętniej wtedy i kochamy, i kłócimy się. Wibracje Księżyca mogą więc zafundować nam kosmiczny seks ale też gwiezdne wojny.

Pełnia jest przecież silnie związana z kobiecą płodnością, jej energią seksualną i intuicją. Kiedyś wierzono, że kobieta pragnąca zajść w ciążę powinna w pełnię zasypiać bezpośrednio pod srebrzystym światłem księżyca, którego promienie mogłyby pomóć w poczęciu dziecka. Według astrologii pełnia to też świetny czas, żeby wróżyć, rzucać zaklęcia, czytać ze snów i afirmować przyszłość. 

Wróżby w Pełnię Księżyca

W sieci mnóstwo jest miłosnych rytuałów i zaklęć przeznaczonych na czas pełni. Pamiętajcie tylko, żeby korzystać z wiarygodnych źródeł. Sprawdzony rytuał miłości poleca np. Mistrzyni Nauczycielka Reiki - Małgorzata Trzaskoma:

Przygotuj różową lub czerwoną świecę, różane lub pomarańczowe kadzidło, rozmaryn i lubczyk.

Zapal kadzidło i wizualizuj, jaką osobę chcesz przyciągnąć do swojego życia i jak ma wyglądać ten związek. Chodzi o cechy fizyczne, duchowe i intelektualne oraz o przebieg relacji, związku. Najlepiej spisz je na kartce.

Wymieniaj następnie te cechy na głos, zapalając świecę. Następnie w płomień wsyp trochę rozmarynu i lubczyku, mówiąc:

Przyciągam do swojego życia, w sposób jak najszybszy i najdogodniejszy dla mnie takiego partnera. Niech zapłonie prawdziwa miłość między nami, zgodnie z wolną wolą wszystkich zainteresowanych. Niech tak się stanie tu i teraz.

Pogłębiaj tę energię przez parę minut, wizualizując idealnego partnera. Zostaw kadzidło i świece do wypalenia. Rytuał powtarzaj przez kilka dni z rzędu, a potem cyklicznie do spełnienia.

Uwaga - nie wolno robić takiego rytuału z myślą o określonej, znanej już nam osobie, bo taka praktyka ociera się według Trzaskomy o czarną magię... Cóż, Księżyc zaś będzie nie czarny, a czerwony i póki co radzimy afirmować przy nim po prostu czerwone wino.