Zegar jest również jednym z najczęstszych symboli widzianych w snach, mimo że rzadko występuje jako główny motyw nocnej fantazji i zdarza się, że w ogóle nie pamiętamy, iż o nim śniliśmy.

Co może oznaczać sen o zegarku?

Sen, w którym widzisz zegar, symbolizuje zmartwienie. Możliwe, że obawiasz się, iż nie skończysz na czas czegoś, co było bardzo ważne dla ciebie lub bliskiej ci osoby. Może to być projekt związany z pracą lub termin na podjęcie ważnej decyzji życiowej, takiej jak ślub, ukończenie szkoły lub posiadanie dzieci.

Znaczenie snów, w których czas nagle przyspiesza interpretuje się jako symbol niewiedzy dotyczącej dalszych losów śniącego. Pewna sytuacja sprawi, że staniesz się naiwny lub podejmiesz niespodziewaną decyzję, którą zaskoczysz siebie i innych. Kiedy zdasz sobie sprawę z tego, co zrobiłeś, będzie już późno, by naprawić błąd i przekonać bliskich, że twoje intencje nie były złe.

Sennik: zegarek na rękę, zegarek z bransoletą

Sen o zegarku na rękę ma za zadanie uświadomić śniącego, że czas upływa bardzo szybko. W życiu wszyscy wiemy, że nasz czas na ziemi jest ograniczony, a ten sen próbuje ci pokazać, że powinieneś go wykorzystać najlepiej jak potrafisz. Twój sen jest również oznaką tłumionych od dawna lęków.

Posiadanie zegarka na bransolecie o wartości sentymentalnej lub pieniężnej oznacza, że jesteś w takim momencie swojego życia, w którym czas jest dla ciebie cenny i cieszysz się chwilami spędzonymi z najbliższymi osobami. Używanie stopera i odmierzanie czasu komuś sugeruje priorytet wykonaniu jakiegoś zadania lub rozwiązaniu problemu w związku.

Jeśli trzymasz w ręku lub patrzysz na stary zegar, oznacza to, że wkrótce poniesiesz szkody w swoim życiu. Podobnie jak symbol zegara, który się spóźnia, wiadomość ta wskazuje, że musisz być przygotowany na tę zmianę

Sennik: zegar na ścianie

Zegar, który we śnie wybija daną godzinę to symbol kończącego się czasu. W życiu realnym prawdopodobnie nie możesz zdecydować się pomiędzy dwoma opcjami, które wydają ci się równie dobre. Obie mają pewne plusy i minusy, ale jeśli szybko nie podejmiesz jakiejś decyzji możliwe, że zostaniesz z pustymi rękami (podobne znaczenie ma sen o zakupach oraz sen o tramwaju).

Jeśli śni ci się duży zegar na ścianie budynku, symbolizuje on zbliżające się napięcie. Będziesz w niecierpliwości i stresie oczekiwał na przybycie tajemniczych gości lub na wskazówki dotyczące wykonania jakiejś pracy.

Sennik: złoty zegarek, srebrny zegarek

Złoto to kolor, który odnosi się do bogactwa. Kiedy więc śni ci się złoty zegarek, możesz mieć pewność, że robisz w swoim życiu wszystko jak należy, w każdej dziedzinie.

Znaczenie snu o srebrnym zegarku również niesie ze sobą pozytywną interpretację. Postępujesz odpowiednio i w zgodzie ze swoim sumieniem, ale jest jeszcze jedna rzecz, która wymaga dopracowania: nie bój się zaakceptować swoich błędów. To najlepsza droga do samorozwoju i spełnienia.

Sennik: rozbity zegar, zepsuty zegarek

Jeśli śni ci się zepsuty zegarek, oznacza to, że poświęcasz dużo energii na rzeczy, których nie lubisz, co sprawia, że tylko tracisz czas. Może to dotyczyć kwestii związanych z pracą, związkiem, czy szeroko pojętym samorozwojem.

Sen o naprawianiu zegara sugeruje, że musisz pracować jeszcze ciężej. Możliwe, że właśnie zacząłeś rozwijać pasję, którą w przyszłości planujesz przekształcić w źródło dochodu. Jednak musisz zdać sobie sprawę z tego, iż nie da się zdobyć doświadczenia z dnia na dzień - będziesz musiał zainwestować dużo siły woli, cierpliwości i czasu, aby coś osiągnąć.

Jeśli we śnie zatrzymuje się zegar, symbolizuje to smutek. Możliwe, że jesteś smutny, ponieważ opuściła cię bliska ci osoba, zmarła lub wyjechała za granicę. Nie potrafisz pogodzić się z tym wydarzeniem i ruszyć dalej, ponieważ wciąż żyjesz przeszłością. To również ostrzeżenie - nie możesz już dalej rozwijać się w obecnej pracy, ani w związku i życiu osobistym. Czujesz, że popadłeś w beznadzieję, z której nie ma już drogi ucieczki, a to nieprawda. Ten sen to znak, abyś się nie poddawał i miał świadomość, że w każdej chwili możesz zacząć wszystko od nowa.

Sennik: znaleźć zegarek, kradzież zegarka

Znalezienie zegarka we śnie sennik interpretuje jako wskazówkę na zwolnienie życiowego tempa. Wszystko wokół ciebie dzieje się znacznie szybciej niż powinno, a ty sam już się w tym gubisz. Boisz się zatrzymać i wreszcie podjąć się istotnych zobowiązań, dlatego ciągle uciekasz i rzucasz się w wir pracy.

Sen o kradzieży zegarka oznacza, że w końcu będziesz musiał dokończyć coś, co od dawna odkładałeś na później. Odczujesz ulgę, gdy wreszcie będziesz miał to za sobą - zazwyczaj tego typu sny związane są z jakąś nieprzyjemną pracą lub wizytą u dalszych członków rodziny.

Sennik: kupować zegarek, dostać zegarek

Sen o zegarku, który kupiłeś lub dostałeś w prezencie to - podobnie jak sen o papieżu - symbol dobrych wiadomości. Wkrótce otrzymasz nowiny związane ze swoimi bliskimi, które bardzo cię ucieszą; być może twój przyjaciel odniesie sukces, na który od dawna pracował.