Sennikowa interpretacja różni się w zależności od czystości wody oraz tego gdzie pływamy. Czego zwiastunem może być brudna woda? Jak rozumieć sny o pływaniu w morzu, jeziorze lub basenie?

Sennik: pływać w czystej wodzie. Interpretacja snu o pływaniu

Jeśli we śnie pływasz w czystej wodzie, możesz się cieszyć. Otaczająca cię krystaliczna toń jest symbolem szczęścia oraz sukcesywnego dążenia do wyznaczonego celu. Możliwe, że w najbliższym czasie twoje działania przyniosą w końcu spodziewany rezultat. Pływanie w czystej wodzie oznacza, że w niedługim czasie osiągniesz wyznaczony cel.

Innym znanym znaczeniem pływania w czystej wodzie jest siła i zdrowie twojego organizmu. Oba te aspekty dotyczą zarówno sfery fizycznej, jak i duchowej. Pływanie po tafli czystej, niezmąconej wody obrazuje wewnętrzny spokój i harmonię, jaką odczuwasz. Oznacza również, że nie martwisz się o swoją kondycję i czujesz się silna psychicznie oraz fizycznie.

Interpretacja pływania w czystej lub brudnej wodzie powinna być zawsze uzupełniona o jej otoczenie. Dzięki temu symbolika może zostać odczytana w sposób właściwy, a samo znaczenie jest wzbogacone o dodatkowe elementy.

Sennik: drabina. Co oznacza sen o drabinie?>>

Sennik: płynąć w brudnej wodzie. Co to znaczy śnić w ten sposób?

Pływanie w brudnej wodzie to zły omen, jednak warto traktować ten typ snu bardziej jako ostrzeżenie, niż zwiastun kłopotów. Jeśli ciecz, w której się znajdujemy jest mętna i nieprzejrzysta, może to być zwiastun nadchodzących niepowodzeń. Trudności najprawdopodobniej spiętrzą się w jednym momencie, a ich rozwiązanie przyprawi ci trochę problemów.

Jeśli woda w twoim śnie jest brudna i do tego choćby lekko wzburzona, powinnaś uważać - fala trosk, która na ciebie spadnie może sprawić, że ulegniesz słabości i przestaniesz walczyć o swoje. Ważne jest jednak, by się nie poddawać i postarać się przetrwać wszystkie trudności.

Sennik: śnić o pływaniu w basenie

Sen o pływaniu w basenie może mieć bardzo różne znaczenia, w zależności od aktualnego stanu naszej psychiki. Według sennika basen może być symbolem zamknięcia w ramce, czyli narzucenia pewnych ograniczeń i norm społecznych. Jeśli we śnie pływasz w basenie, a jego krawędź wcale się do ciebie nie zbliża może to oznaczać, że dusisz się w swoim życiu. Masz mętlik w głowie i czujesz się przytłoczona codziennością. Twoimi pragnieniami stają się wolność i poczucie całkowitej swobody.

Inną z interpretacji, które można znaleźć w senniku jest pojawienie się w życiu kogoś wartościowego. Jeśli pływanie w basenie przychodzi ci lekko i z łatwością, jest to wyraźny znak, że poznasz nową i ciekawą osobę. Jeśli z kolei obserwujesz kąpiących się w basenie ludzi, może to oznaczać, że wkrótce twoje najskrytsze marzenia się ziszczą. Pływanie w ubraniu jest z kolei zwiastunem ważnego wydarzenia, ściśle związanego z twoją sferą uczuciową.

Sennik: znaczenie snu pływać w morzu. Konieczność zmierzenia się ze sporymi przeciwnościami czy zwiastun zmian w życiu?

W senniku znaleźć można kilka różnych interpretacji pływania w morzu, przez co jego symbolika jest dość niejednoznaczna. Morską kąpiel można postrzegać jako sprostanie trudnemu wyzwaniu i podjęcie ryzyka, które może się opłacić. Sen ten może być także traktowany jako ostrzeżenie przed zbyt lekkomyślnym inwestowaniem zarówno swojego czasu, jak i pieniędzy. Warto zwrócić uwagę na to, kto cię otacza oraz czy nie masz wokół siebie fałszywych doradców.

Jeśli pływasz w spokojnym morzu, dzień jest słoneczny, a woda ma przyjemną temperaturę to najprawdopodobniej twój sen ma charakter pozytywny. Miła i relaksująca kąpiel to symbol oderwania się od rzeczywistości oraz porzucenia wszystkich swoich trosk na rzecz przyjemności. Pływanie w morzu pełni w twoim śnie symboliczną rolę. Jest to proces oczyszczenia, odcięcia od dotychczasowych kłopotów i odprężenia ciała oraz umysłu. Jeśli stoisz na brzegu i z jakiegoś powodu nie możesz wejść do morza, najpewniej jest to symbol mętliku myśli panującego w twojej głowie. 

Sennik: ślub, welon, ołtarz. Co to znaczy, jeśli w śnie idziemy do ołtarza?>>

Sennik pływacki: pływać w jeziorze. Sen o pływaniu często wpływa na jawę

Pływanie w jeziorze ma w senniku kilka znaczeń, a interpretacja snu w dużej mierze zależy od detali. Jeśli woda w zbiorniku jest ciepła, jest to symbol dobrych, pełnych szczerości i wzajemnej troski relacji z najbliższymi. Jeśli z kolei otaczająca cię zimna woda, warto zwrócić uwagę na kontakty z bliskimi. Może się okazać, że bliskie do tej pory relacje ulegną wyraźnemu ochłodzeniu lub zupełnie przestaną istnieć.

Samo pływanie w jeziorze postrzegane jest raczej jako zły omen, zwiastujący nadejście nowych trosk lub poważnych kłopotów. Jeśli w twoim śnie jezioro jest pełne mętnej, wzburzonej wody i zdaje się wręcz cię pochłaniać, lepiej powstrzymaj się od nowych inwestycji i dalekich podróży. Ustabilizuj swoje życie i skoncentruj się na relacjach z najbliższymi. Postaraj się na co dzień zbytnio nie ryzykować i odpuść sobie próbowanie nowych rzeczy.