Symbol lodów widziany we śnie reprezentuje twoje emocje, życie uczuciowe, chęć pomagania innym oraz nierealistyczne cele, które koniec końców okażą się możliwe do osiągnięcia. Jeśli jesteś miłośnikiem lodów, sen o ulubionych słodkościach może okazać się równie przyjemny jak sen o przytulaniu czy podróży w wymarzony zakątek świata. Zazwyczaj uznaje się go za dobrą wróżbę, ale bywają wyjątki.

Czy widziałeś w swoim śnie rozpuszczające się lody, a może jadłeś swój ulubiony smak, który pamiętasz jeszcze z dzieciństwa? Ustalenie rodzaju sytuacji, którą ujrzałeś w nocnych fantazjach jest kluczowe do dokładnego przeanalizowania snu i zrozumienia jego ukrytego przesłania.

Co może oznaczać sen o lodach?

Z psychologicznego punktu widzenia sen o lodach reprezentuje twój stan umysłu i nastawienie do życia. Lody wskazują, że nic nie jest trwałe i tak jak roztapiające się szybko słodkości, tak wszystko przeminie - czy to szczęście, smutek czy radość. Oznaczają zmysłowe przyjemności i seksualność. Sen ten może przenieść Cię w czasy dzieciństwa i radosnych chwil, a także symbolizować małe radości i odnajdywanie szczęścia w najprostszych rzeczach.

Sennik: kupować lody

Sen o kupowaniu lodów jest dobrym omenem. Oznacza on, że cenisz siebie i swoją pracę - jesteś dumny ze swoich osiągnięć, celebrujesz małe sukcesy i sam siebie za nie nagradzasz. Rozumiesz znaczenie odpoczynku od pracy i konieczności odetchnięcia, aby później móc dać z siebie wszystko. Ten sen mówi ci, że jesteś osobą świadomą siebie i wiesz jak zorganizować swoje życie, aby zachować work-life balance.

Sen o ciężarówce z lodami sugeruje twoją otwartą naturę - lubisz dyskutować o rzeczach, które mogą być związane z osobistymi doświadczeniami. Jeśli natomiast widziałeś, że ciężarówka z lodami odjeżdża, oznacza to, że przegapiłeś istotną okazję.

Jeśli widzisz sprzedawcę lodów, według sennika symbolizuje to twoją pracowitość, dzięki której chcesz zapewnić dobrobyt rodzinie. Twoja ciężka praca zostanie odpowiednio nagrodzona i opłacona.

Sennik: jeść lody

Sen o jedzeniu lodów oznacza, że wkrótce czeka cię życiowa rewolucja. Może ona objawić się zmianą pracy, awansem, objęciem nowej istotnej funkcji lub wdaniem się w namiętny, długotrwały romans. Aby to się wydarzyło musisz jednak uzbroić się w cierpliwość i pracować nad swoją agresją - dopiero wtedy osiągniesz pożądane rezultaty. Sen ten sugeruje również, że wyleczysz się z długotrwałych problemów zdrowotnych.

Widok innej osoby, która je lody może sugerować, że uganiasz się za celem, który jest nieosiągalny lub w dłuższej perspektywie czasu zupełnie dla ciebie nieopłacalny. To sygnał, aby iść dalej i porzucić marzenia, które ciężko będzie spełnić. Jeżeli bohaterem twojego snu jest dziecko, które radośnie je lody, możesz to odebrać jako bardzo dobry znak - prawdopodobnie odniesiesz sukces w sprawie, która od dawna cię nurtowała i w efekcie zaczniesz opływać w luksusy. Zupełnie inaczej przedstawia się jednak znaczenie snu o topniejących lodach; oznacza on, że nie jesteś świadomy swoich celów w życiu i przez to tracisz pewne kluczowe możliwości oraz istotne szanse.

Sennik: widzieć lody

A co mówią nam konkretne smaki mrożonych słodkości? Lody czekoladowe we śnie pokazują, że masz wrażliwą duszę i troszczysz się o innych; lody waniliowe oraz lody śmietankowe sennik interpretuje jako unikanie podejmowania dużego ryzyka i umiejętność cieszenia sią z małych radości; z kolei lody truskawkowe sugerują nowe początki i czas na pracę nad sobą - być może potrzebujesz zmian i to dobry moment, aby się na nie zdecydować. Sen o czekoladzie opływającej lody na patyku sugeruje uwolnienie się od sekretów, które wprawiają cię w niepokój.