Saturn to planeta, która w kosmogramie odpowiada za dyscyplinę, reguły i ograniczenia. Informuje o wszystkim tym, co związane z porządkiem – położenia Saturna może wpływać na podejście człowieka do nakazów i zakazów. Nie ma tu miejsca na wyobraźnię, fantazje czy duchowość, nadrzędne staje się to, co ustalone, praktyczne i pewne.

Planeta społeczna

Saturna (a także Jowisz) nazywane są planetami społecznymi. Dlaczego? Okazuje się, że w jednym ze znaków zodiaku Saturn przebywa przez około 2,5 roku. Jest to okres, podczas którego mogą zajść ważne dla danego społeczeństwa wydarzenia. Osoby, których Saturn znajduje się w tym samym znaku, będą w podobny sposób odnosić się do tych samych doświadczeń. Wszystko ze względu na to wpływ planety na ich działanie.

Powrót Saturna

Saturn to planeta, która w każdym ze znaku przebywa około 2,5 roku. To oznacza, że potrzebuje zwykle blisko 30 lat, aby ponownie znaleźć się w twoim urodzeniowym zodiaku. Powrót Saturna może w wyjątkowy sposób na ciebie wpłynąć.

Gdy będziesz w wieku 27 lat, Saturn zacznie zbliżać się do znaku zodiaku, w którym był w czasie twoich narodzin. Ten czas, tuż przed trzydziestką, traktowany jest w astrologii jako moment na rozliczenie, sprawdzenie się i wprowadzenie życiowych zmian. To właśnie wówczas decyduje się najczęściej o nadaniu swojemu życiu określonego kształtu – podejmuje się decyzje o wyjeździe, zmianie pracy czy założeniu rodziny.

Horoskop tygodniowy 2022 na 18-24 lipca. Jak ognisty sezon Lwa wpłynie na każdy znak zodiaku?>>

Saturn w Raku – charakterystyka

Jaki stosunek do reguł mają osoby z Saturnem w Raku? Zwykle traktują je nad wyraz poważnie. Przyjmują ustalone zasady z pokorą i respektują je, nie próbują się buntować, ani podważać zaakceptowanych ustaleń.

Oprócz tego, wśród osób z Saturnem w Raku można dostrzec pojawienie się takich cech jak: 

 • poczucie autorytetu
 • szacunek
 • zdystansowanie
 • pomocność
 • skłonność do poświęceń
 • oszczędność
 • podatność na stres i presję
 • drobiazgowość
 • niezależność
 • delikatność
 • niska samoocena
 • skrytość

Ze względu na swoje przywiązanie do reguł, osoby z Saturnem w znaku Raka skrupulatnie wykonują obowiązki i starają się im jak najlepiej sprostać. Jednocześnie jednak, nie są dość odporni na stres – może się okazać, ze pomimo odpowiednich umiejętności i kompetencji nie poradzą sobie w wymarzonym miejscu pracy. Wszystko ze względu na ich wrażliwość.

Reguły stają się dla osób z Saturnem w znaku Raka pewnego rodzaju tarczą. Uciekają się w stronę świata usystematyzowanego i uporządkowanego, żeby uniknąć konfrontacji z chaosem, który trwa w ich wnętrzu. Są bardzo narażeni na zranienia, łatwo spowodować im przykrość – mimo to nie dadzą po sobie poznać, że wyrządzano im krzywdę. Będą udawać, że wszystko jest w jak najlepszym porządku.

Oczywiście, znak Saturna to nie wszystko, co tworzy twoją indywidualną charakterystykę. Niezbędne jest spojrzenie na położenie innych planet – Wenus w Pannie czy Księżyc w Wodniku mogą sprawić, że zupełnie przeciwne cechy staną się dominujące.

Saturn w Raku u kobiety: trudności

Rak jest znakiem dość zmiennym i niestałym. Saturn natomiast odpowiada regułom i porządkowi – nie jest to łatwe połączenie. Dlatego, chociaż na pierwszy rzut oka kobieta z Saturnem w Raku będzie wydawała się wyjątkowo przywiązana do zasad, sprawa nie jest tak prosta. Saturn w Raku bywa skomplikowany.

Jej emocjonalność może zostać w pewien sposób zduszona. Kobiety z Saturnem w Raku mają tendencje do wycofywania się, dystansowania od otoczenia – nie potrafią szczerze i otwarcie wyrażać swoich uczuć i emocji. Gdy wchodzą w te życiowe sfery, w których trudno odnieść się do prostych reguł, czują jakby straciły grunt pod nogami.

Przez to nie zawsze mogą liczyć na wsparcie otoczenia – bywają postrzegane jako dumne czy niesympatyczne, w rzeczywistości jednak są skryte i nieśmiałe. Decydują się na izolacje, bo nie lubią opuszczać swojej strefy komfortu.

Powrót Saturna u kobiety

W okolicach trzydziestki, gdy Saturn zacznie wracać do znaku, w którym znajdował się w czasie narodzin, może dojść do kryzysu emocjonalnego. Będzie on wiązał się z wcześniejszymi doświadczeniami, które nie zostały odpowiednio przepracowane i zaakceptowane.

Powrót Saturna może stać się impulsem do zadbania o siebie, zapisania się na konieczną terapię i rozpoczęcie pracy nad sobą. Wiele krzywd, które doznała kobieta z Saturnem w Raku, wynikają z jej skłonności do poświęcania się i stawiania potrzeb innych ponad swoje własne. Odbudowanie samooceny okaże się kluczowe.

Saturn w Raku u mężczyzny: trudności

Mężczyzna z Saturnem w Raku zmaga się z wieloma sprzecznymi emocjami. Nie potrafi ich wyrazić wprost, co może przekładać się na trudności w relacjach z partnerkami. Jednak, co równie istotnie, mężczyźni z Saturnem w Raku często mają problemy z ojcostwem. Nie potrafią stworzyć głębokiej relacji z własnymi dziećmi, ukrywają swoje emocje i unikają poważnych rozmów. Uciekają się w stronę reguł i dyscypliny, co dodatkowo ochładza ich stosunki z pociechami.

Paradoksalnie, chociaż sami nie lubią być kontrolowanymi przez innych, próbują kontrolować własne, nawet dorosłe, dzieci. Nie potrafią spojrzeć na cudze problemy z innej perspektywy niż ich własna. Utrzymanie zdrowych stosunków pomiędzy najbliższymi wymaga od nich wiele pracy i zaangażowania, a także samokrytycznego podejścia.

3 znaki zodiaku, którym nie można zaufać. Często wystawiają do wiatru i nie potrafią dochować sekretu>>

Powrót Saturna u mężczyzny

Mężczyzna z Saturnem w Raku nie będzie się spieszył z założeniem własnej rodziny – przede wszystkim dlatego, że często posiada nieprzyjemne wspomnienia z dzieciństwa. Gdy będzie zbliżał się do trzydziestki, a jego Saturn ponownie znajdzie się w znaku Raka, zdecyduje się raczej na wprowadzenie drobnym zmian na polu zawodowym niż rodzinnym.

Istotne jest dla niego postępowanie zgodnie z zasadami, które sam sobie stworzył – dlatego, mimo nacisków ze strony otoczenia, nie zdecyduje się na podjęcie kroków dyktowanych przez konwenanse czy tradycję. Powrót Saturna będzie momentem, w którym to sobie ostatecznie uświadomi.

6 znaków zodiaku, które wygrywają każdą kłótnię. Mają najlepsze argumenty i zawsze muszą postawić na swoim>>