Nów w Koziorożcu 2021 - kiedy?

W środę 13 stycznia 2021 o godzinie 6 rano doświadczymy nowiu w Koziorożcu. Będzie intensywne, ponieważ Księżyc znajdzie się w bliskim połączeniu z planetą transformacji, Plutonem. Starożytna astrologia postrzega to ciało niebieskie jako "władcę podziemia" i zbiorowej traumy. Pluton wskazuje, co należy zmienić. Reprezentuje moc, ból oraz strach. Jeżeli w tym tygodniu płaczesz bez powodu lub przeżywasz wszystkie sytuacje na wyrost, wiedz, że to naturalne zjawisko towarzyszące ciemności nowiu. W końcu ta faza sprawia, że Księżyc całkowicie znika z nieba. Mrok, jaki po sobie zostawia, może wywołać wewnętrzny niepokój. 

Nów wywołuje potrzebę wycofania, aby w samotności przepracować emocje.

W tym szczególnym czasie warto zaufać potrzebom swojej duszy i ciała. 

Pozwól sobie być. Poczuj emocje, które domagają się uwolnienia. W kolejnych dniach możemy doświadczyć dużego wewnętrznego i zewnętrznego napięcia. Nów w Koziorożcu odbędzie się w czasie, gdy Merkury, Jowisz oraz Saturn znajdą się w pozycji kwadratu do Urana i Marsa. Uran jest planetą przewrotów, buntu, a także radykalnych zmian. Mars to wojownicza, gorąca planeta, pałająca intensywną energią. Ów aspekt przejdzie szturmem przez cały zodiak, odbijając swoje piętno na znakach powietrznych (Bliźniętach, Wadze, Wodniku). Spodziewajmy się nieoczekiwanego. 

Horoskop na nów Księżyca w Koziorożcu 2021 >>

Nów w Koziorożcu 2021 - znaczenie

W jaki sposób współpracować z energią styczniowego nowiu? Żeby to zrozumieć, trzeba wziąć pod lupę cechy zodiakalnego Koziorożca. Symbolizuje go mityczna koza morska - stworzenie, które do połowy jest kozłem wspinającym się po klifach, lecz kończy się rybią płetwą pozwalającą mu pływać. Reprezentuje osobę niezłomną, mającą połączenie z boskością, ale jednocześnie płynącą z nurtem życia. Kogoś, kto próbuje osiągnąć równowagę pomiędzy światem niebańskim i ziemią. 

Koziorożec jest symbolem wspinaczki na sam szczyt.

Jego nów pomaga się zorganizować i trwać w postanowieniach noworocznych.

Nów w Koziorożcu przypomni nam, że nie mamy pełnej kontroli nad życiem. Ostatnie słowo zawsze należy do Przeznaczenia. Zjawisko sprzyja składaniu intencji związanych z tym, co chcesz stworzyć w przyszłości, pod warunkiem, że godzisz się na podróż w nieznane. Tylko pełna ufność wobec planów Wszechświata pomoże ci osiągnąć wymarzony cel. Bądź jak Koziorożec - wspinaj się ku temu, czego naprawdę chcesz, ale daj się ponieść z prądem, gdy wymaga tego życie. Niepodziewane wątki piszą najlepsze, najbardziej kształcące historie. 

Rytuały na na nów Księżyca w Koziorożcu 

Astrologiczny nów Księżyca jest symbolem początków i odrodzenia. W jego trakcie warto wcielić w życie nowe pomysły, zadbać o zdrowie lub spróbować pozbyć się swoich wewnętrznych blokad. Ten moment sprzyja zakończeniu toksycznej relacji z drugą osobą lub wyniszczającym nałogiem. Intencje składane w nów przynoszą efekty w ciągu sześciu miesięcy. Co warto zrobić podczas nowiu w Koziorożcu? Oto lista siedmiu pomocnych rytuałów.

Oczyszczanie: oczyść przestrzeń w domu, by przywołać do wnętrza dobrą energię sprzyjającą manifestacji. Nów to czas porządków i palenia kadzideł, które przywracają harmonię w czterech ścianach. Osmóż swoją świątynię dymem z szałwii, palo santo, paczuli, rozmarynu lub cedru. 

Uzdrawianie: usiądź wygodnie i pomedytuj. Niech twój moment uważności w ciszy potrwa przynajmniej 10-15 minut. Postaraj się na chwilę zapomnieć o problemach, by przywrócić pożądaną harmonię w umyśle.

Manifestowanie: Zastanów się nad intencjami, które chcesz złożyć do nowiu Księżyca. Spisz je na kartce i schowaj w dzienniku, żebyś mogła do nich wrócić za kilka miesięcy. Powtarzaj je w swojej głowie lub na głos, aby wzmocnić siłę swoich manifestacji. 

Wzrastanie: Stwórz moodboard obrazków, cytatów i rzeczy, które wiążą się z twoimi największymi marzeniami. Spoglądanie na niego pomoże ci trwać w twoich postanowieniach. 

Dziękowanie: Podziękuj sobie za to, gdzie jesteś teraz. Zamknij swoje rytuały modlitwą pełną wdzięczności wobec tego, co masz. 

Odpoczywanie: Nie podejmuj żadnych działań na rzecz swoich intencji, dopóki faza nowiu nie dobiegnie końca. Zacznij dopiero gdy Księżyc znów pojawi się na niebie, ok. 2-3 dni po tym zjawisku. 

Nów w Koziorożcu 2021 - szczegółowa prognoza na ten czas >>