Sposób, w jaki zaczynamy swój poranek, nadaje ton reszcie dnia. Warto więc dokonać wszelkich starań, aby czas po zejściu z łóżka nie był stresujący. Czy możemy samodzielnie stworzyć lepszą rutynę, która uspokaja, ugruntowuje i wprowadza na wyższe wibracje? Astrologia ma dla nas konkretne sugestie dotyczące najlepszych porannych nawyków uszytych na miarę wszystkich znaków zodiaku. 

Poranne rytuały dla znaków zodiaku

Baran: rozruszaj ciało

Baran powinien rozpocząć swój dzień od szybkiego porannego treningu. Zazwyczaj masz energię już po przebudzeniu. Ćwiczenia przedłużą jej działanie aż do nocy. Wypoć się rano, a będziesz lepiej zarządzać swoimi emocjami w ciągu dnia. Sportowa rutyna zachęci cię również do zwiększonej samodyscypliny. Twoja ognista natura zawsze sprawia, że najpierw działasz, a dopiero później myślisz. Kiedy rozpoczniesz swój dzień od ćwiczeń, będziesz bardziej zrelaksowana i mniej skłonna do impulsywnych zachowań.

Byk: zacznij na zdrowo

Zdrowe śniadanie to dla ciebie najlepszy sposób na rozpoczęcie dnia. Nakarm swoje ciało składnikami, które pobudzą twoją duszę i umysł. Ten rytuał pomoże ci się ugruntować oraz zdobyć przyjemne poczucie, że właściwie się sobą opiekujesz. Zwracanie uwagi na to, co kładziesz na talerz, jest ważnym aktem dbania o siebie i uzupełniania potrzeb organizmu. Staniesz się bardziej świadoma, bez czego twoje ciało nie może się obejść przez resztę dnia. Spróbuj zapanować nad swoją wewnętrzną Wenus, dla której życie to ciągła celebracja ze słodkościami i winem. 

Bliźnięta: uspokój swoje myśli

Medytacja to dla ciebie świetny sposób na rozpoczęcie dnia. Umysł Bliźniąt przypomina las, w którym każda gałąź i korzeń prowadzą do setek różnych wątków. W twoim środku dzieje się tak wiele, że często dopada cię poczucie przytłoczenia. Rozpoczynając dzień od medytacji, możesz ulepszyć swoją koncentrację. Uspokój się i pomóż wizjom, które masz w głowie. Prosty, uziemiający rytuał pozwoli ci pozostać w bliskim połączeniu z twoimi codziennymi zadaniami. Medytacja sprawi, że nieprędko się rozproszysz. 

Rak: połącz się z emocjami

Niech pierwszą rzeczą po przebudzeniu będzie połączenie się z twoim światem wewnętrznym. Poranny rytuał w postaci medytacji z kryształem lub tworzenia prostych wizualizacji, ugruntuje cię emocjonalnie. Wyobraź sobie, w jaki sposób chcesz się czuć danego dnia. Zamanifestuj swoje pragnienia, myśląc przede wszystkim o bieżącym tygodniu. Ta metoda pomoże ci spełnić twoje intencje i da ci więcej wiary we własne możliwości. Trzymaj nerwy na wodzy. Wszystko będzie dobrze.