Niestety w słynnym zestawieniu nadal dominują mężczyźni. Na 100 miejsc tylko siedem należy do kobiet. Ranking Forbes to od lat jedna z najbardziej prestiżowych list na świecie, przygotowywana również od kilku lat w Polsce. W rankingu "100 Najbogatszych Polaków 2020" znalazło się aż 56 (w tym 14 nowych) miliarderów. Żeby pojawić się na łamach tej publikacji trzeba było mieć majątek opiewający na sumę conajmniej 549 mln złotych. Drugi rok z rzędu na podium znalazł się kielecki biznesmen Michał Sołowow, zaś drugie miejsce zdobył Zygmunt Solorz. A jak poszło w tym roku kobietom w biznesie?

Ranking Forbes "100 Najbogatszych Polaków": które miejsce na liście zajęła najbogatsza Polka?

Nazwisko najbogatszej Polki pozostaje bez zmian, jest nią Dominika Kulczyk, która może pochwalić się majątkiem wynoszącym prawie 6,9 mld zł. O córce zmarłego w 2015 roku Jana Kulczyka było ostatnio głośno, gdy okazało się, że słynna bizneswoman kupiła w Londynie nieruchomość w londyńskiej dzielnicy Knightsbridge za 300 mln zł (posiadłość mieści się nieopodal luksusowego domu towarowego Harrods). O tej transakcji napisał również amerykański serwis ekonomiczny Bloomberg. 42-letnia Kulczyk jest też jedną z gwiazd wiosennej ramówki TVN, jej program "Efekt Domina" doczekał się kolejnego sezonu. W rankingu Forbes Polka zajęła zaszczytne 5. miejsce.

"Dominika Kulczyk jest największym akcjonariuszem giełdowej spółki Polenergia, której sztandarowym przedsięwzięciem jest budowa morskich farm wiatrowych na Bałtyku. (...) Jest też prezesem zarządu i współzałożycielką Kulczyk Foundation, która wspiera projekty infrastrukturalne i inwestycje społeczne w krajach rozwijających się" - możemy przeczytać w opisie dotyczącym najbogatszej Polki.

W rankingu "100 Najbogatszych Polaków" znalazły się również: Małgorzata Adamkiewicz, Solange Olszewska, Teresa Mokrysz, Grażyna Kulczyk, Aldona Wejchert oraz Irena Eris.

Na początku października ubiegłego roku swój raport o najbogatszych Polakach zamieścił również tygodnik Wprost. Według ich listy majątek Kulczyk oszacowano na 9 mld zł.